IV liga: Podsumowanie 28.kolejki

• autor: Redakcja, 2017-05-14 12:27

Podsumowanie 28.kolejki: Piast Złotniki Kujawskie spadł z IV ligi

Dwadzieścia dwa gole padły w 28.kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej. Trzy razy zwyciężali gospodarze, jeden raz kibice byli świadkami podziału punktów, a czterokrotnie lepsi okazali się goście. Tradycyjnie jedno spotkanie zostało zweryfikowano jako walkower. Najważniejszymi informacjami po tej serii gier jest fakt, iż zmienił się lider. Po remisie w Janikowie, Unia Solec Kujawski spadła na drugie miejsce kosztem Kujawianki Izbica Kujawska. Ponadto dzięki wygranej w III lidze Chemika Bydgoszcz, z IV ligi spada obecnie pięć zespołów. Wszystko na to wskazuje, iż w przyszłym sezonie IV liga liczyć będzie szesnaście drużyn, w związku z czym z obecnych rozgrywek spadnie minimum klubów.

Po 28.kolejce szans na utrzymanie nie ma już Piast Złotniki Kujawskie. W przypadku ewentualnych wszystkich wygranych meczów do końca sezonu, Piast będzie miał najwyżej 34 punkty, czyli tyle ile obecnie ma będący w bezpiecznej strefie Naprzód Jabłonowo Pomorskie. W związku z tym, iż bilans meczów bezpośrednich jest niekorzystny dla Piasta, oznacza to, iż jest on pierwszym spadkowiczem z IV ligi, nie licząc wycofanego z rozgrywek Sadownika Waganiec.

Legia Chełmża - Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:0
Czwarte zwycięstwo z rzędu bez straconej bramki odnieśli piłkarze Legii, którzy pokonali na własnym boisku zespół Orląt będący w górnej połowie tabeli. Zawodnicy z Chełmży do końca sezonu będą walczyć o jak najwyższe miejsce.

Wisła Nowe - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 0:2
Od czterech kolejek bez zwycięstwa pozostaje Wisła Nowe. Dla Naprzodu jest to niezwykle cenna wygrana, gdyż odskoczyć na sześć punktów Noteciance Pakość. Dodatkowo po opuszczeniu strefy spadkowej przez Chemika Bydgoszcz w III lidze, to samo klasę niżej uczynił Naprzód.

Sparta Brodnica - Piast Złotniki Kujawskie 6:0
Sparta zdemolowała Piasta, który po tej kolejce nie ma już szans na utrzymanie. Była to siódma porażka z rzędu piłkarzy ze Złotnik Kujawskich. Warto dodać, że bramkarz Sparty jest niepokonany od trzech meczów.

Start Warlubie - Kujawianka Izbica Kujawska 0:3
Kujawianka dzięki zwycięstwie nad Startem i remisie Unii Solec Kujawski awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Walka o awans wkracza w decydującą fazę. Start po tej porażce ma już osiem punktów starty do lidera.

Łokietek Brześć Kujawski - Chełminianka Chełmno 3:2
Emocjonujące spotkanie odbyło się w Brześciu Kujawskim. Do przerwy Chełminianka prowadziła 1:2, lecz ostatecznie doznała porażki po golu straconym w 91.minucie. Wygraną, Łokietek zadedykował zmarłemu piłkarzowi - Mariuszowi Kowalskiemu. Dla gospodarzy jest to pierwsze zwycięstwo od sześciu meczów, dla Chełminianki druga porażka z rzędu.

Unia Janikowo - Unia Solec Kujawski 1:1
Wynik meczu został już ustalony w pierwszej połowie. Z pewnością był to sprawiedliwy remis. Z jednego punktu cieszę się janikowianie, a zdecydowanie odmienne nastroje panowały wśród gości, którzy stracili pozycję lidera. Unia Janikowo jest niepokonana od czterech kolejek. Unia Solec Kujawski od pięciu, notując drugi remis z rzędu.

Notecianka Pakość - Cuiavia Inowrocław 0:1
W derbach powiatu inowrocławskiego Notecianka przegrała u siebie z Cuiavią 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył Sebastian Hulisz bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Notecianka ma sześć punktów starty do strefy bezpiecznej. Cuiavia od sześciu spotkań ma status niepokonanej.

Lech Rypin - Pogoń Mogilno 0:1
Drugiej porażki u siebie w tym sezonie doznał Lech Rypin. Dla Pogoni Mogilno jest to bardzo ważne zwycięstwo, gdyż utrzymuje ich w grze o awans do III ligi.

Gopło Kruszwica - Sadownik Waganiec 3:0 (walkower)
W przypadku gdy z ligi spadnie pięć zespołów, Gopło wciąż jest w grze o utrzymanie. Musi jednak zacząć wygrywać na boisku, a nie tak jak w tym przypadku poprzez walkowery. W grze kruszwiczanie nie zwyciężyli bowiem od dziewięciu kolejek.

Tabela po 28.kolejce:

1. Kujawianka Izbica Kujawska 60 plus