Zawodnik, którego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w obecnej kadrze Unii to:

Zapowiedź 1/2 finału PP: Mustang Ostaszewo - Unia

• autor: Redakcja, 2017-05-16 19:54

Pora na półfinał

17.maja 2017 roku (środa), tego dnia zostaną rozegrane półfinały Pucharu Polski K-PZPN. Jedną z par tworzy Unia Janikowo, która zagra na wyjeździe z piątoligowym Mustangiem Ostaszewo. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Zwycięzca awansuje do finału, gdzie zmierzy się z lepszą drużyną z pary Kujawianka Izbica Kujawska - Wda Świecie.

Ludowy Zespół Sportowy
„Mustang” Ostaszewo

Rok założenia:
1948
Barwy: niebiesko-białe
Sukces: 3.miejsce w V lidze - 2015/2016

Stadion w Ostaszewie
Adres:
Ostaszewo 16/18
Pojemność: 200 miejsc
Wymiary boiska: 110 m x 60 m

Mustang Ostaszewo to klub występujący od czterech sezonów w V lidze. Aktualnie podopieczni trenera Michała Kożuchowskiego zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 37.punktów. Niebiesko-biali na ligowych boiskach w bieżących rozgrywkach odnotowali dwanaście zwycięstw i jedenaście porażek oraz zanotowali jeden remis. Stosunek bramkowy jutrzejszego rywala Unii w spotkaniach o punkty to 50 - 39. Na własnym boisku piłkarze Mustanga grają bezkompromisowo. Wygrali sześć meczów, a przegrali pięć. W kolejce z minionego weekendu, ostaszewianie mieli grać u siebie z Wojownikiem Wabcz. Goście jednak nie przyjechali i podopieczni Kożuchowskiego dopisali sobie trzy punkty poprzez walkower.

Najskuteczniejszym piłkarzem Mustanga jest Patryk Ciążkowski. Napastnik ten w tym sezonie w rozgrywkach ligowych zdobył trzynaście bramek. Warto dodać, że ma on za sobą grę w drugoligowej wówczas Elanie Toruń. Oprócz niego, barwy klubu z Ostaszewa reprezentuje obecnie Bartosz Goszka. Bramkarz ten w przeszłości występował w III lidze w barwach: Zdroju Ciechocinek, Wdy Świecie, Sparty Brodnica i Notecianki Pakość. Grał również w drugoligowej Resovii Rzeszów. Jednym z czołowych zawodników Mustanga jest także Masato Hayashi - japoński pomocnik.

Droga Mustanga w rozgrywkach pucharowych rozpoczęła się w okręgu toruńskim. W I rundzie zawodnicy z Ostaszewa wygrali na wyjeździe 2:0 z Pomorzaninem Toruń. Sporą niespodziankę Mustang sprawił w II rundzie pokonując u siebie czwartoligową Chełminiankę Chełmno 6:2. Z kolei w III rundzie jutrzejszy rywal Unii uporał się w delegacji z Wojownikiem Wabcz wygrywając 6:5.

W 1/8 finału Pucharu Polski K-PZPN, Mustang pokonał na własnym boisku Polonię Bydgoszcz 5:3. W ćwierćfinale niebiesko-biali wyeliminowali na wyjeździe Lidera Włocławek po dramatycznym meczu. W regulaminowym czasie gry był remis 4:4, po dogrywce 5:5, a w rzutach karnych Mustang wygrał 4:1.

Jutrzejszy mecz, będzie pierwszym w historii spotkaniem Unii z Mustangiem Ostaszewo. Mamy nadzieję, że janikowianie zapiszą w kartach historii awansując do finału Pucharu Polski K-PZPN.

Chełminianka ChełmnoUNIA JANIKOWO
Chełminianka Chełmno   UNIA JANIKOWO