ogółem: 1 575 726

PP: Mustang Ostaszewo - Unia 3:1

• autor: Redakcja, 2017-05-17 21:56

Mustang zatrzymał Unię tuż przed finałem

W półfinałowym meczu Pucharu Polski K-PZPN, Unia przegrała na wyjeździe z piątoligowym Mustangiem Ostaszewo 1:3 (0:2). Bramki dla gospodarzy strzelili: Patryk Piotrowski - jedną, a także Patryk Ciążkowski - dwie. Honorowe trafienie dla janikowian zaliczył Kacper Kumor. W drugim półfinale Wda Świecie pokonała Kujawiankę Izbica Kujawska 4:1.

MUSTANG OSTASZEWO - UNIA JANIKOWO 3:1 (2:0)

1:0 - 03’ Patryk Piotrowski
2:0 - 37’ Patryk Ciążkowski
3:0 - 50’ Patryk Ciążkowski
3:1 - 61’ Kacper Kumor

UNIA: 33. Patryk Siwek - 22. Patryk Jurkiewicz, 2. Jakub Losik, 3. Tomasz Oczkowski, 15. Maciej Sirko - 17. Paweł Radaszewski (46’ 11. Marcin Zaleski), 30. Mikołaj Plewa (46’ 19. Kacper Kumor) - 24. Damian Brończyk, 7. Dawid Deresiewicz, 14. Martin Nowicki (46’ 10. Dominik Jelonek) - 23. Patryk Straszewski (57’ 16. Damian Lewandowski).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Krzysztof Stodólski, 8. Paweł Krupiński, 20. Natan Zniszczol.

Mustang: 13 celnych, 12 niecelnych
Unia: 3 celne, 7 niecelnych

SKRÓT VIDEO

Szczegółowa relacja w rozwinięciu newsa...

Od początku spotkania przewaga należała do gospodarzy, którzy często oddali strzały z dystansu, a także stwarzali zagrożenia po akcjach indywidualnych. Już  1.minucie po faulu Macieja Sirko, dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę przed szesnastkę pod nogi rywala wybił Tomasz Oczkowski. Zawodnik Mustanga uderzył jednak zbyt wysoko. Było to pierwsze ostrzeżenie dla janikowian.

W 3.minucie prostopadłe podanie po ziemi otrzymał Patryk Piotrowski, który wchodząc sam na sam z bramkarzem Unii otworzył wynik meczu płaskim strzałem z kilkunastu metrów - 1:0.

Minutę później strzał z dalszej odległości mimo rykoszetu obronił Patryk Siwek. W 5.minucie piątoligowcy zmarnowali kapitalną okazję do podwyższenia wyniku. Jeden z napastników będąc w polu karnym oddał strzał, ale świetnie interweniował bramkarz Unii. W 11.minucie po wznowieniu od autu, gracz z Ostaszewa uderzył z narożnika szesnastki. Po raz kolejny interweniował Siwek. Pierwszy strzał na bramkę gospodarzy Unici oddali w 14.minucie za sprawą Mikołaja Plewy. Jego uderzenie z daleka było jednak zbyt lekkie i zostało bez problemu zatrzymane przez Bartosza Goszkę. Cztery minuty później dośrodkowanie Damiana Brończyka z rzutu wolnego głową wykończył Oczkowski, ale futbolówka minimalnie minęła słupek. W 20.minucie strzał z osiemnastu metrów Patryka Straszewskiego był zablokowany. Po kilku minutach uderzenie gospodarzy z rzutu wolnego trafiło w mur. W 28.minucie jeden z zawodników Mustanga urządził spektakl jednego aktora. Najpierw po rajdzie środkiem boiska silnie posłał piłkę w kierunku bramki, ale skutecznie interweniował Siwek, a po chwili skopiował tą akcję, lecz jego strzał był niecelny. Minutę potem nasi rywala zmarnowali kolejną doskonałą okazję. Po akcji z lewej strony i podaniu wzdłuż bramki, gracz piątoligowej drużyny spudłował z bliskiej odległości. W 31.mincuie strzał z około trzydziestu pięciu metrów zawodnika rywali minimalnie przeszedł nad poprzeczką. Chwilę później strzał Mustanga z dystansu odbił się od jednego z janikowian, dzięki czemu piłka nie zmierzała w światło bramki. W 35.minucie uderzenie Dawida Deresiewicza - zawodnika pełniącego obowiązki kapitana było zablokowane.

W 37.minucie Patryk Ciążkowski rajdem z piłką przez kilkadziesiąt metrów środkiem boiska wszedł w pole karne, po czym minął Siwka i strzelił do pustej bramki podwyższając prowadzenie Mustanga na 2:0.

Na pięć minut przed przerwą Sirko wyrzucił z autu do Oczkowskiego, ale jego strzał z dystansu był fatalny. Kolejnie po rajdzie z piłką jeden z rywali wszedł w pole karne Unii i podał do lepiej ustawionego partnera, lecz jego uderzenie z bliska było niecelne. W 44.minucie po faulu Brończyka, strzał z rzutu wolnego Mustanga był chybiony. W doliczonym czasie gry uderzenie z dwudziestu metrów obronił Siwek.

Od początku drugiej połowy opaskę kapitańską od Deresiewicza przejął Dominik Jelonek. Niestety nie pomogło to w lepszej grze janikowian. W 48.minucie strzał rywali z daleka był niecelny. Następnie zza pola karnego za wysoko uderzył Deresiewicz.

W 50.minucie Ciążkowski z łatwością wszedł z piłką pomiędzy środkowych obrońców Unii i będąc w polu karnym strzałem po ziemi przy dalszym słupku zdobył gola - 3:0.

Dwie minuty potem ten sam zawodnik mógł strzelić kolejnego gola, ale jego uderzenie z dystansu obronił Siwek.

W 61.minucie piłkę od Sirko tuż przed polem karnym otrzymał Kacper Kumor i uderzył w okienko nie dając szans bramkarzowi gospodarzy - 3:1.

W zespole Unii odrodziła się nadzieja na korzystny wynik. Kilka minut później Brończyk wyrzucił piłkę z autu, Jelonek zgrał głową Kumorowi, który intuicyjnie uderzył z bliskiej odległości. Jego strzał został zablokowany i janikowianie mieli korner. Deresiewicz zdecydował się na krótkie rozegranie. Wymienił podania z Brończykiem i uderzył z narożnika szesnastki. Z trudem interweniował Goszka. W 65.minucie Ciążkowski strzelił z dystansu, ale niecelnie. Na dwadzieścia minut przed końcem świetną okazję zmarnowali gospodarze. Po rajdzie jednego z rywali strzał z kilku metrów kapitalnie obronił Siwek. Dobitka z osiemnastu metrów była zbyt wysoka. W 73.minucie po rzucie wolnym z dalszej odległości, Jelonek główką zgrał do Damiana Lewandowskiego, który z bliska pokonał bramkarza Mustanga. Sędzia uznał jednak, że skrzydłowy Unii był na spalonym i nie zaliczył gola. Kolejnie Siwek poza boiska sparował piłkę po uderzenie z daleka Ciążkowskiego. Bramkarz Unii skutecznie interweniował także po rzucie wolnym. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry, dośrodkowanie Marcina Zaleskiego z wolnego, głową niecelnie wykończył Jelonek. Następnie kibice byli świadkami dwóch strzałów gospodarzy z dalszej odległości. Pierwszy obronił Siwek, a drugi przeszedł nad poprzeczką.

_________________________________________________________________________________
Nieobecni: Piotr Ćwierz, Krzysztof Wiśniewski, Tomasz Gilas, Artur Olszanowski, Norbert Karpiński (kontuzje), Kacper Śmigielski, Filip Gałązka (poza kadrą), Dariusz Lewandowski (sprawy zawodowe).