Trenerski dwugłos po meczu Mustang Ostaszewo - Unia

• autor: Redakcja, 2017-05-18 17:00

Mam wiele uwag do zespołu

Unia odpadła z rozgrywek pucharowych po przegranej w półfinale z Mustangiem Ostaszewo 1:3. Po meczu o podsumowanie spotkanie poprosiliśmy trenerów obydwóch zespołów. Niezadowolenia z gry swoich podopiecznych nie krył szkoleniowiec janikowian - Adam Topolski. W zupełnie innym humorze był z kolei Michał Kożuchowski - opiekun finalisty tegorocznej edycji Pucharu Polski K-PZPN.

Adam Topolski (Unia - trener)
- Mecz kompletnie nieudany. Od początku nie weszliśmy w mecz. Dałem szansę kilku rezerwowym w ostatnich spotkaniach piłkarzom. Sam mecz pokazał to, że byliśmy jacyś ospali. Środek obrony grał niepewnie. Pierwsza bramka kuriozalna: prostopadłe podanie między dwóch środkowych obrońców - tracimy bramkę. Gra się trochę poprawiła, liczyłem na to, że 1:0 dowieziemy do końca pierwszej połowy, chciałem wprowadzić korekty. Okazało się, że znowu nieuwaga obrońców. Zawodnik kiwnął bodajże czterech zawodników naszego zespołu niemalże jak slalomowe tyczki i wjechał do bramki, także właściwie to dwie bramki my żeśmy sobie strzelili, chociaż były one po akcjach przeciwnika. W drugiej połowie wyszliśmy z nastawieniem, że trzeba odrobić te dwie bramki, bo był to dla nas mecz o to, żeby się pokazać w finale. Wszyscy sobie zdawali sprawę, że powinniśmy ten mecz wygrać. Okazuje się, że znowu stoimy jak ścięci i zawodnik gospodarzy wprowadza piłkę między obrońcami i wjeżdża sam na sam, strzela po długim słupku i nadzieje zostały rozwiane. Strzeliliśmy bramkę po pięknym strzale Kacpra, mieliśmy drugą bramkę - strzeliliśmy moim zdaniem prawidłową bramkę, no ale sędzia pokazał spalonego, ale to nie miało wpływu na to, że przegraliśmy to spotkanie, bo byliśmy zespołem dzisiaj nieprzygotowanym do gry na takim poziomie, jak żeśmy grali w ostatnim meczu z Solcem. Tutaj mam wiele uwag do zespołu, że nie wszyscy podeszli do tego meczu, jak do meczu ligowego - zlekceważyli przeciwnika i okazało się, że jesteśmy smutni, bo przegraliśmy 3:1, jak najbardziej sprawiedliwie.

Michał Kożuchowski (Mustang - trener)
- Z wyniku jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopacy wykonali wszystkie zadania na boisku, które były założone. Wiedzieliśmy, że musimy grać wyżej, żeby uniknąć długich podań. Sprawdzaliśmy jak gra drużyna z Janikowa, byliśmy na to przygotowani. Popełniliśmy zdecydowanie mniej błędów niż przeciwnik i to nam dało zwycięstwo, choć z przebiegu meczu mogliśmy wygrać więcej, bo klarownych sytuacji też mieliśmy więcej, chociaż po stracie bramki na 3:1 wkradł się chaos w naszą grę, ale zostało to dosyć szybko opanowane.

UNIA JANIKOWOKujawianka Izbica Kujawska
UNIA JANIKOWO   Kujawianka Izbica Kujawska