Zapowiedź: Unia - Kujawianka Izbica Kujawska

• autor: Redakcja, 2017-05-26 16:53

Z wiceliderem o bardzo ważne trzy punkty

27.maja 2017 roku (sobota) o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Janikowie odbędzie się mecz 30.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Rywalem Unii będzie wicelider rozgrywek - Kujawianka Izbica Kujawska. Dla podopiecznych trenera Adama Topolskiego spotkanie to jest niezwykle ważne, bowiem po stracie dwóch punktów w minionym tygodniu janikowianie mają ograniczony margines błędu. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej Kujawianka rozbiła Unię 7:2.

Miejsko-Gminny Klub Sportowy
"Kujawianka" Izbica Kujawska

Rok założenia: 1949
Barwy: czerwono-zielone
Sukces: gra w III lidze w sezonie 2015/2016

Przypomnijmy, że Kujawianka Izbica Kujawska jest spadkowiczem z III ligi, ale jej celem jest jak najszybszy powrót do tej klasy rozgrywkowej. W minionym tygodniu przegrała przed własną publicznością 1:2 ze Spartą Brodnica i straciła pozycję lidera. Aktualnie zespół prowadzony przez grającego trenera - Grzegorza Brzezińskiego ma dwa punkty mniej niż Unia Solec Kujawski będąca na pierwszym miejscu w tabeli. Wspomniany Brzeziński wiosną 2010 roku był zawodnikiem janikowskiego klubu. Od zimy tego roku grę łączy z prowadzeniem drużyny, gdyż zastąpił poprzedniego szkoleniowca - Łukasza Bartczaka. Kujawianka ma obecnie sześćdziesiąt punktów na koncie. Na dorobek ten złożyło się osiemnaście zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Podopieczni Brzezińskiego są najskuteczniejszym zespołem w rozgrywkach IV ligi. Mają bowiem sześćdziesiąt osiem goli strzelonych. Stracili natomiast o czterdzieści bramek mniej.

Trener Adam Topolski nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników. W minionym tygodniu w Złotnikach Kujawskich, gdzie Unia zremisowała 3:3, czwartą żółtą kartkę w sezonie ujrzał Marcin Zaleski, a ósmą Damian Brończyk. Obaj spotkanie z Kujawianką obejrzą z wysokości trybun.

Kilku piłkarzy biało-niebieskich czeka na jubileuszowy mecz ligowy w naszym Klubie. Mowa tutaj o Dawidzie Deresiewiczu i Martinie Nowickim, którzy stoją przed szansą rozegrania dziewięćdziesiątego spotkania odkąd reaktywowano seniorską piłkę w Janikowie.

Z pewnością nikt z janikowian nie wspomina mile jesiennego meczu w Izbicy Kujawskiej. Wówczas Unici prowadzeni przez trenera Jacka Łukomskiego zostali rozgromieni przez Kujawiankę 2:7. Wynik spotkanie otworzył wówczas Brzeziński, a kolejnego gole dla gospodarzy strzelili: Łukasz Galanciak - dwie i po jednej: Jakub Bistuła, Kamil Kuropatwiński, Filip Skorupski (z rzutu karnego) oraz Michał Sobczak. Dwa trafienia dla janikowian zaliczył Deresiewicz.

Bilans wszystkich meczów Unii z Kujawianką jest zdecydowanie niekorzystny dla janikowian. Biało-niebiescy ani razu nie odnieśli zwycięstwa nad rywalem z Izbicy Kujawskie, a co gorsza, dwa spotkania nie zostały rozegrane ze względu na walkower. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych spotkań:

JESIEŃ 2012 - IV LIGA: Kujawianka - Unia 1:0 (Zentkiewicz)
JESIEŃ 2012 - PP K-PZPN: Kujawianka - Unia 3:0 (walkower)
WIOSNA 2013 - IV LIGA: Unia - Kujawianka 0:3 (walkower)
JESIEŃ 2016 - IV LIGA: Kujawianka - Unia 7:2 (Galanciak 2, Brzeziński, Bistuła, Kuropatwiński, Skorupski - karny, Sobczak; Deresiewicz 2)