ogółem: 4 376 646

IV liga: Podsumowanie 30.kolejki, zaległy mecz za nami

• autor: Redakcja, 2017-05-28 14:23

Podsumowanie 30.kolejki, zaległy mecz Łokietek - Legia

W 30.kolejce kolejce kibice czwartoligowych drużyn zobaczyli bardzo dużo goli. Piłkarze w minionej serii gier zdobyli aż 43 bramki, co daje średnią 5,3 gola na jeden mecz. Ponadto tradycyjnie jeden wynik został zaliczony jako walkower ze względu na zimowe wycofanie się Sadownika Waganiec. W 30.kolejce tylko raz wygrali gospodarze, trzykrotnie był remis, a cztery razy zwyciężali goście. Warty uwagi jest także fakt, iż Unia Solec Kujawski powiększyła przewagę nad wiceliderem - Kujawianką Izbica Kujawska do czterech punktów. Z kolei janikowska Unia spadła na trzynastą pozycję w tabeli. Informujemy również, że rozegrany został zaległy mecz pomiędzy Łokietkiem Brześć Kujawski, a Legią Chełmża.

Kliknij na „więcej”.

Łokietek Brześć Kujawski - Orlęta Aleksandrów Kujawski 5:5
Cóż to był za mecz. Aż dziesięć goli i remis, coś takiego nie zdarza się w futbolu zbyt często. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie gospodarze grając w przewadze jednego zawodnika ze względu na czerwoną kartkę, zdołali wyrównać strzałem z rzutu karnego w ostatniej minucie. Ten mecz rozegrano już w czwartek, z uwagi na zaległe spotkanie Łokietka, które odbyło się w sobotę.

Wisła Nowe - Unia Solec Kujawski 3:4
Wielkie emocje były także w Nowem, gdzie o utrzymanie walczy miejscowa Wisła. Podejmowała ona lidera z Solca Kujawskiego. Aż pięć bramek padło już do przerwy. Unia prowadziła 2:0, lecz straciła dwa gole, by do szatni ponownie wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie, gospodarze wyrównali strzałem z rzutu wolnego, a w 87.minucie Unia Solec Kujawski po karnym zdobyła gola na 4:3. Solczanie mają już passę siedmiu meczów bez porażki i pewnie zmierzają do III ligi.

Chełminianka Chełmno - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2:4
Losy tego meczu za pewne śledzili kibice w Janikowie. Naprzód dzięki zwycięstwu wyprzedził w tabeli Unię Janikowo i aktualnie może być spokojny o ligowy byt. Jeszcze w drugiej połowie był wynik 2:2, decydujące ciosy należały jednak do gości, którzy triumfowali po raz trzeci z rzędu!

Sparta Brodnica - Cuiavia Inowrocław 1:2
Sparta przegrała pierwszy raz w tym roku przed własną publicznością, a także pierwszy raz od trzech kolejek. Cuiavia - w wyśmienitej formie, wygrała trzeci mecz z rzędu, a także ma passę ośmiu spotkań bez porażki.

Gopło Kruszwica - Piast Złotniki Kujawski 5:2
W meczu drużyn, które nie mają już szans na utrzymanie lepsze Gopło. Piast nie wygrał już od jedenastu kolejek. Dla kruszwiczan było to pierwszy zwycięstwo w tym roku, nie licząc tego dzięki walkowerowi ze względu na wycofanie się Sadownika.

Unia Janikowo - Kujawianka Izbica Kujawska 2:2
Walczący o utrzymanie janikowianie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie z drużyną aspirującą do awansu. Mimo to, goście wywieźli z Janikowa jeden punkt. Unia z dwunastoma remisami w sezonie, spadła na trzynaste, póki co bezpieczne miejsce i jest uzależniona od utrzymania Chemika Bydgoszcz w III lidze. Dla podopiecznych trenera Adama Topolskiego, którzy są niepokonani od sześciu kolejek, był to trzeci remis z rzędu.

Start Warlubie - Pogoń Mogilno 0:0
Bezbramkowy remis padł w Warlubiu. Dla gospodarzy był to trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa. Pogoń ma z kolei już sześć punktów straty do lidera, ale jedno zaległe spotkanie w zanadrzu.

Notecianka Pakość - Lech Rypin 2:3
Notecianka Pakość po tej porażce ma osiem punktów straty do bezpiecznej strefy. Pakościanie nie składali broni w meczu z Lechem, ale za każdym razem, gdy udało im się doprowadzić do remisu, goście zdołali wychodzić na prowadzenie, którego od 77.minuty już nie oddali do końca.

Legia Chełmża - Sadownik Waganiec 3:0 (walkower)
W 30.kolejce trzy punkty poprzez walkower dopisuje sobie Legia Chełmża.

Mecz zaległy 26.kolejki:
Łokietek Brześć Kujawski - Legia Chełmża 1:5
Legia Chełmża w sobotę dopisała sobie sześć punktów. Trzy za wspomniany walkower i trzy za zaległy mecz 26.kolejki, który w roli gospodarza Łokietek Brześć Kujawski rozgrywał w Chełmży. Goście na własnym terenie nie dali żadnych szans Łokietkowi i rozgromili go 5:1.