ogółem: 4 363 628

Cuiavia Inowrocław - Unia 2:1

• autor: Redakcja, 2017-06-03 23:59

Porażka…

W meczu 31.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia przegrała na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław 1:2 (0:1). Na prowadzenie gospodarzy w 35.minucie wyprowadził Tomasz Oczkowski strzelając bramkę samobójczą. Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy gola wyrównującego z rzutu karnego zdobył Jakub Losik. Zwycięstwo inowrocławianom zapewnił gol Ariela Jastrzembskiego w 67.minucie. Przegrana podopiecznych trenera Adama Topolskiego oznacza koniec passy sześciu meczów bez porażki, a początek złej serii czterech spotkań bez zwycięstwa. Mimo to, janikowianie zachowali bezpieczne - trzynaste miejsce w tabeli. Cuiavia z kolei kontynuuje dobrą passę i ma już na koncie dziewięć meczów bez porażki odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu.

CUIAVIA INOWROCŁAW - UNIA JANIKOWO 2:1 (1:0)

1:0 - 35’ Tomasz Oczkowski (samobójcza)
1:1 - 52’ Jakub Losik (rzut karny)
 2:1 - 67’ Ariel Jastrzembski

UNIA: 33. Patryk Siwek - 22. Patryk Jurkiewicz (71’ 24. Damian Brończyk), 2. Jakub Losik, 3. Tomasz Oczkowski, 15. Maciej Sirko - 11. Marcin Zaleski (80’ 8. Paweł Krupiński), 30. Mikołaj Plewa (87’ 17. Paweł Radaszewski) - 16. Damian Lewandowski, 10. Dominik Jelonek, 23. Patryk Straszewski (65’ 9. Artur Olszanowski) - 21. Dariusz Lewandowski.

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Krzysztof Stodólski, 14. Martin Nowicki, 20. Natan Zniszczol.

Cuiavia: 10 celnych, 11 niecelnych
Unia: 4 celne, 13 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Od początku meczu obie drużyny nie grały zbyt odważnie. Mimo to wydawało się, że inicjatywa należy dla janikowian. W 4.minucie Damian Lewandowski z prawej strony posłał piłkę w szesnastkę, jeden z obrońców odbił piłkę przed pole karne, gdzie był Dominik Jelonek, którego strzał został zablokowany. Dwie minuty potem z dystansu w defensora gospodarzy trafił Patryk Straszewski. Chwilę później silny strzał z około trzydziestu metrów złapał Patryk Siwek. Kolejnie, przez kilkanaście minut z boiska wiało nudą. W 17.minucie, Mikołaj Plewa wymienił piłkę z Damianem Lewandowskim, który będąc na prawej stronie posłał płaskie podanie wzdłuż pola bramkowego, gdzie futbolówki nie sięgnął Jelonek. Była to doskonała okazja do objęcia prowadzenie przez piłkarzy Adama Topolskiego. Trzy minuty później jeszcze lepszą sytuację zmarnowali gospodarze. Sebastian Hulisz z lewej strony dośrodkował w szesnastkę Unii, a w zamieszaniu podbramkowym strzał z bliska jednego z zawodników Cuiavii zablokował Tomasz Oczkowski. W 21.minucie Plewa rozegrał na krótki rzut rożny z Marcinem Zaleskim, po czym wrzucił w pole karne, gdzie strzał głową Oczkowskiego poza boisko sparował Marcin Piesik. Z rzutu rożnego tym razem dośrodkowywał Plewa, a obrońcy inowrocławian wybili piłkę poza szesnastkę, skąd fatalnie przymierzył Damian Lewandowski. W 23.minucie strzał Plewy z daleka obrońca odbił i futbolówka ponownie wyszła na rzut rożny. Dziesięć minut później Dariusz Lewandowski został sfaulowany, a strzał Zaleskiego z wolnego był zbyt wysoki. W 35.minucie napastnik Unii fatalnie uderzył zza pola karnego, po czym piłka trafiła w obrońcę…

Sytuacja ta rozpoczęła akcję bramkową gospodarzy. W 35.minucie Patryk Wiśniewski z łatwością wszedł w pole karne z prawej strony i posłał piłkę w pole bramkowe. Futbolówkę odbił bramkarz Unii, po czym niefortunnie trafiła ona w Oczkowskiego. Obrońca janikowian próbował jeszcze ratować sytuację wślizgiem, ale zrobił to nieskutecznie wskutek czego zdobył bramkę samobójczą - 1:0.

Trzy minuty później zawodnik Cuiavii uderzył z dalszej odległości, ale piłka minęła poprzeczkę. Kolejnie, z szesnastu metrów strzał Damiana Lewandowskiego został zablokowany. W 41.minucie, zawodnik gospodarzy oddał strzał, po którym piłka trafiła w chorągiewkę narożnikową i wyszła poza linię końcową. Następnie uderzenie Straszewskiego z dystansu obronił Piesik. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy, Dariusz Słupski wszedł w pole karne Unii, ale jego strzał zatrzymał Siwek. W 43.minucie, techniczne uderzenie Mateusza Brzóstowskiego kapitalnie obronił bramkarz janikowian. W ostatniej akcji przed przerwą, dośrodkowanie Damiana Lewandowskiego z prawej strony, głową niecelnie trącił Jelonek.

Unia na drugą połowę wyszła zdeterminowana i chciała jak najszybciej zdobyć wyrównującego gola. W 47.minucie Plewa znalazł się w szesnastce i uderzył technicznie z ostrego kąta. Piesik jednak nie dał się zaskoczyć. Kolejnie, strzał Hulisza z rzutu wolnego trafił w… zawodnika Cuiavii. W 50.minucie, Hulisz z narożnika szesnastki uderzył niecelnie.

W 52.minucie, Plewa podał Damianowi Lewandowskiemu, który wchodząc w pole karne został sfaulowany przez Ariela Jastrzembskiego. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Losik i pewnym strzałem „posłał” Piesika w przeciwną stronę zdobywając wyrównującego gola - 1:1.

Chwilę później strzał Dariusza Lewandowskiego z dwudziestu metrów zastało zablokowane. W 54.minucie uderzenie Słupskiego w pole karnym z pierwszej piłki przeszło nad poprzeczką. Dziewięć minut później Dariusz Lewandowski otrzymał piłkę na połowie boiska i po rajdzie chciał podawać do będącego na czystej pozycji zawodnika o takim samym nazwisku, jednak został sfaulowany, wskutek czego zawodnik Cuiavii otrzymał żółtą kartkę.

W 67.minucie dośrodkowanie Hulisza z rzutu rożnego, w polu karnym strzałem głową w okienko wykończył Jastrzembski zdobywając gola na 2:1 dla Cuiavii.

Na osiemnaście minut przed końcem meczu, dośrodkowanie Plewy z kornera przed pole karne wybili obrońcy, a uderzenie Zaleskiego był fatalne. W 73.minucie składna akcję przeprowadzili janikowianie, którą niecelnym strzałem z ostrego kąta w szesnastce wykończył Damian Brończyk. Kolejnie, dośrodkowanie w pole karne Unii, głową wykończył jeden z rywali, ale skutecznie interweniował Siwek. Na kwadrans przed końcem, uderzenie Damiana Lewandowskiego z ostrego kąta obrońca odbił, wskutek czego janikowianie mieli korner. W 79.minucie zakotłowało się pod bramką Unii. Najpierw płaski strzał z dystansu trafił w słupek, potem uderzenie z dalszej odległości obronił Siwek, a po chwili strzał Wiśniewskiego w polu karnym ponownie zatrzymał bramkarz. W 80.minucie Brończyk został ukarany żółtą kartką za faul. Minutę później, ten sam zawodnik dośrodkował w pole karne, gdzie niecelnie głową uderzał Dariusz Lewandowski. W 84.minucie silny strzał z daleka oddał Michał Nadolski, ale na posterunku był Siwek. Następnie cztery uderzenie z dystansu naszych rywali nie zmierzały w światło bramki, albo były niecelne, albo zostały zablokowane. W 90.minucie Dariusz Lewandowski za dyskusje ukarany został kartką koloru żółtego. Później po składnej akcji Cuiavii i dośrodkowaniu w pole karne, strzał z bliska obronił Siwek. W doliczonym czasie gry, Słupsku wyszedł sam na sam z bramkarzem Unii, ale jego kapitalna interwencja nogą zażegnała uchroniła biało-niebieskich od wyższej porażki, po czym inowrocławianie mieli tylko rzut rożny… Kilka minut później sędzia zakończył mecz…
______________________________________________________________________________
Nieobecni: Dawid Deresiewicz (pauza za kartki), Piotr Ćwierz, Krzysztof Wiśniewski, Tomasz Gilas, Filip Gałązka, Norbert Karpiński, Kacper Kumor (kontuzjowani), Kacper Śmigielski (poza kadrą).