ogółem: 4 362 260

Lech Rypin - Unia 4:2

• autor: Redakcja, 2017-06-17 23:59

Lech Rypin wciąż poza zasięgiem

Od 1973 roku Unia Janikowo nie potrafi wygrać z Lechem Rypin i fakt ten nie zmienił się również po meczu 33.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, w którym podopieczni trenera Adama Topolskiego przegrali na wyjeździe 2:4 (0:3). Bramki dla gospodarzy strzelili: Kamil Markowski, Piotr Buchalski (z rzutu karnego), Radosław Fodrowski i Marcin Mrówczyński. Dla janikowian dwa gole zdobył kapitan drużyny - Dominik Jelonek. Po tej porażce, Unia spadła na trzynaste miejsce w tabeli. Dla Lecha to piąte zwycięstwo z rzędu.

4:2 - 87’ Dominik Jelonek

UNIA: 12. Krzysztof Stodólski - 22. Patryk Jurkiewicz (46’ 20. Natan Zniszczol), 2. Jakub Losik, 24. Damian Brończyk (46’ 3. Tomasz Oczkowski), 15. Maciej Sirko - 19. Kacper Kumor (65’ 17. Paweł Radaszewski), 30. Mikołaj Plewa - 7. Dawid Deresiewicz, 10. Dominik Jelonek, 23. Patryk Straszewski (58’ 14. Martin Nowicki) - 21. Dariusz Lewandowski.

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Kacper Śmigielski, 5. Krzysztof Wiśniewski, 9. Artur Olszanowski.

Lech: 5 celnych, 9 niecelnych
Unia: celnych, 5 niecelnych

Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony Lecha Rypin.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Rypinianie znani z tego, że na własnym boisku potrafią zdominować rywali i grać z polotem, już w 1.minucie pokazali, że obrońcy Unitów z ich ofensywnymi zawodnikami nie będą mieli łatwego życia. Silny strzał z dwudziestu metrów zdołał jednak zablokować Jakub Losik.

W 2.minucie Damian Brończyk wykonywał rzut wolny z około czterdziestu metrów. Dośrodkował jednak fatalnie, po czym piłkę przejął zawodnik gospodarzy i wyprowadził błyskawiczną kontrę. Jeden z Lechitów sprintem pobiegł z futbolówką lewą stroną boiska, zgrał w pole karne, gdzie wślizgiem sytuację ratować próbował Maciej Sirko, jednak futbolówka odbiła się od niego, a płaski strzał z bliskiej odległości Kamila Markowskiego zatrzepotał w siatce - 1:0.

Kilka minut później po faulu Mikołaja Plewy, dośrodkowanie z rzutu wolnego przed pole karne wypiąstkował Krzysztof Stodólski. Piłka trafiła pod nogi jednego z rywali, ale jego strzał z pierwszej piłki był niecelny. W 9.minucie przed szesnastką faulowany był Kacper Kumor. Była to dobra pozycja do tego, aby zdobyć wyrównującego gola bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak Dawid Deresiewicz przymierzył niecelnie. Po kwadransie gry, strzał Plewy z dystansu został zablokowany, mimo to janikowianie wciąż mogli kontynuować swoją akcję, po której Sirko wszedł w pole karne, a jego uderzenie obronił golkiper. W 21.minucie Plewa nieprzepisowo powstrzymał jednego z rywali, a po chwili strzał z rzutu wolnego był zbyt wysoki.

W 25.minucie zawodnik Lecha Rypin wchodząc w pole karne z  lewej strony został powalony na ziemię przez Patryka Jurkiewicza, wskutek czego arbiter bez wahania podyktował „jedenastkę”, którą płaskim strzałem w środek bramki wykorzystał Piotr Buchalski - 2:0.

Minutę później piłkarz Lecha sfaulował Plewę, dzięki czemu janikowianie mieli stały fragment gry. Dośrodkowanie Brończyka głową zgrał Dariusz Lewandowski, po czym Losik tą samą częścią ciała uderzył na bramkę. Na posterunku był jednak bramkarz. W 28.minucie uderzenie z ostrego kąta w polu karnym zawodnika Lecha było niecelne. Kilka minut późnej Plewa przerzucił piłkę na lewą stronę w kierunku Patryka Straszewskiego, który zdołał ją opanować i oddać strzał z narożnika pola karnego. Piłka trafiła jednak w obrońcę gospodarzy. W 35.minucie Plewa zatrzymał kontrę Lecha faulując, za co ujrzał żółtą kartkę, która uniemożliwi mu grę w ostatnim meczu sezonu. Trzy minuty potem uderzenie zawodnika Lecha z dystansu zostało zablokowane. Na minutę przed końcem pierwszej połowy fatalny strzał sprzed narożnika szesnastki oddał piłkarz gospodarzy.

W 45.minucie po aucie Lecha w zamieszaniu podbramkowym piłkę próbował wybić Brończyk, jednak nabił zawodnika Lecha, który podał do Radosława Fodrowskiego. Ten zdecydował się uderzyć na bramkę. Piłka rykoszetem odbiła się od Losika i zdezorientowała Stodólskiego, po czym zatrzepotała w siatce tuż przy bliższym słupku - 3:0.

W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony kibice mogli zobaczyć dwie akcje. Najpierw strzał zawodnika z Rypina z daleka był zbyt wysoki, a później po dośrodkowaniu Deresiewicza z prawej strony, uderzenie głową Jelonka obronił bramkarz.

Z racji wysokiego prowadzenia gospodarzy, druga połowa meczu nie należała do porywających. Pierwsza akcja w tej odsłonie miała miejsce dopiero osiem minut po wznowieniu gry, kiedy to zawodnik Lecha wystawił piłkę na szesnasty metr swojemu koledze z drużyny, który uderzył niecelnie.

W 54.minucie Marcin Mrówczyński z łatwością wszedł w pole karne prawą stroną i oddał strzał w kierunku dalszego słupka podwyższając prowadzenie Lecha na 4:0.

Dziesięć minut później groźny strzał z dwudziestu metrów zdołał obronić Stodólski. W 69.minucie z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów nad poprzeczką uderzył Jelonek. Na osiemnaście minut przed końcem meczu, strzał Deresiewicza zza pola karnego był zablokowany. W 78.minucie po składnej akcji rypinian, uderzenie z piętnastu metrów było zbyt wysokie.

W 80.minucie ładną dla oka akcję przeprowadzili janikowianie. Paweł Radaszewski idealnie dograł Lewandowskiemu, który wszedł w pole karne, po czym wystawił piłkę Jelonkowi, który strzałem po ziemi z pierwszej piłki zdobył gola na 4:1.

W 87.minucie kolejnego gola strzelili Unici. Tym razem z okolic połowy boiska z rzutu wolnego z prawej strony dośrodkowywał Deresiewicz, a po strzale głową Jelonka z bliskiej odległości, piłka znalazła się w bramce kompletnie zaskakując zdezorientowanego bramkarza - 4:2.
__________________________________________________________________________________

Nieobecni: Damian Lewandowski (pauza za kartki), Marcin Zaleski (sprawy zawodowe), Paweł Krupiński (choroba), Patryk Siwek, Piotr Ćwierz, Tomasz Gilas, Filip Gałązka, Norbert Karpiński (kontuzje).