Damian Brończyk odchodzi z Unii

• autor: Redakcja, 2017-06-25 17:41

Damian Brończyk żegna się z Unią

Po dwóch i pół roku gry w KS Unia Janikowo, Damian Brończyk żegna się z Klubem. Zawodnik ten z biało-niebieskimi związał się zimą 2015 roku przychodząc z Piasta Kołodziejewo. Od tego czasu rozegrał w Unii sześćdziesiąt osiem ligowych meczów i strzelił trzy gole, a także wystąpił w sześciu spotkaniach pucharowych, w których zdobył jedną bramkę. Świętował dwa awanse do wyższych klas rozgrywkowych, najpierw do piątej ligi, a następnie do czwartej. Grał z numerem „24” na koszulce. Z gry w naszym Klubie postanowił zrezygnować w związku z pracą zawodową. W meczu z Notecianką, w 86.minucie opuszczał boisko szpalerem zrobionym przez kolegów z drużyny (na zdjęciu).

Dziękujemy za reprezentowanie barw KS Unia Janikowo! Za zdrowie pozostawione na boisku i zaangażowanie podczas treningów i meczów. Za to, że dołożyłeś dużą cegiełkę w odbudowie biało-niebieskich! Powodzenia, Broniu!

Damian Brończyk po raz pierwszy do gry w naszym Klubie przymierzany był przed sezonem 2014/2015. Wówczas latem rozpoczął treningi z janikowską drużyną, jednak ostatecznie ze względów zawodowych zdecydował się pozostać w Piaście Kołodziejewo. Jesienią 2014 roku wraz z Piastem przyjechał do Janikowa i popisał się piękną bramką z około trzydziestu metrów w okienko pokonując ówczesnego bramkarza Unii - Dawida Porszke.

Po rundzie jesiennej, dokładnie 28.listopada 2014 roku został sfinalizowany jego transfer do Unii. Brończyk przyjął numer 24 na koszulce. Był zdecydowanie najbardziej uniwersalnym zawodnikiem w kadrze biało-niebieskich. Przeważnie występował jako boczny obrońca, ale zdarzało się, że grał na pozycji środkowego obrońcy, środkowego pomocnika, skrzydłowego lub napastnika.

W pierwszym sparingu w barwach Unii, rozegranym w Gnieźnie przeciwko Wełnie Skoki zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. W rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 we wszystkich swoich 11.meczach wychodził na boisko w podstawowym składzie. W dodatku aż 10 razy przebywał na nim w pełnym wymiarze czasowym, czym z pewnością znacznie przyczynił się do awansu do V ligi.

W sezonie 2015/2016 strzelił swoją pierwszą bramkę dla Unii - w pucharowym meczu z Goplanią Inowrocław. Na boiskach ligowych z kolei ponownie był kluczową postacią drużyny trenera Jacka Łukomskiego. Rozegrał 29 spotkań (wszystkie w wyjściowym składzie i 25 w pełnym wymiarze czasowym). Opuścił tylko jeden mecz w sezonie - w Janowcu Wielkopolskim ze względu na problemy zdrowotne. Ponadto dwukrotnie pokonał bramkarzy przeciwników w rozgrywkach ligowych. Najpierw jesienią w Kowalu zdobył bramkę dającą remis strzałem z rzutu karnego, a następnie - wiosną, strzelił w starciu w Janikowie ze Zjednoczonymi Piotrków Kujawski. Sezon zwieńczony został awansem do IV ligi.

W zakończonym sezonie 2016/2017 Brończyk zadebiutował w rozgrywkach IV ligi, w których nigdy wcześniej nie uczestniczył. Wystąpił w 28.spotkaniach (23 w wyjściowym składzie, 18 w pełnym wymiarze czasowym). Strzelił bramkę na wagę remisu w jesiennych derbach z Notecianką Pakość. Został ukarany aż dziesięcioma żółtymi kartkami, a także jedną czerwoną, która była konsekwencją dwóch żółtych.

Liczby Damiana Brończyka w KS Unia Janikowo:

Sezon 2014/2015 - A-klasa (wiosna)
11 meczów: 11 w wyjściowym składzie, 10 w pełnym wymiarze, 973 minut, 3 asysty, 2 żk

Sezon 2015/2016 - V liga
29 meczów: 29 w wyjściowym składzie, 25 w pełnym wymiarze, 2466 minut, 2 gole, 7 asyst, 2 żk

PP K-PZPN: 2 mecze (2 w wyjściowym składzie, 157 minut, 1 gol)

Sezon 2016/2017 - IV liga
28 meczów: 23 w wyjściowym składzie, 18 w pełnym wymiarze, 2054 minuty, 1 gol, 2 asysty, 10 żk, 1 czk

PP K-PZPN: 4 mecze (3 w wyjściowym składzie, 261 minut, 1 asysta, 2 żółte kartki)

RAZEM:
Rozgrywki ligowe:

- 68 meczów