ogółem: 4 389 158

IV liga: Podsumowanie 34.kolejki

• autor: Redakcja, 2017-06-27 18:28

Podsumowanie 34.kolejki

Pora na podsumowanie ostatniej kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej w sezonie 2016/2017. W 34.serii gier w siedmiu rozegranych meczach padło 26 bramek. Daje to średnią 3,7 gola na jedno spotkanie. Pięciokrotnie wygrywali gospodarze, a dwukrotnie goście. Nie było remisów, lecz dwa mecze zostały zweryfikowane jako walkowery. Jeden ze względu na wycofanie się Sadownika Waganiec, a drugi za nieprzystąpienie do zawodów Piasta Złotniki Kujawskie.

Kliknij na „więcej”.

Chełminianka Chełmno - Kujawianka Izbica Kujawska 1:5
Kujawianka Izbica Kujawska wygrała czwarty mecz z rzędu. Mimo dobrej passy pod koniec sezonu, nie udało się awansować do III ligi. Do szczęścia zabrakło dwóch punktów. Może tych straconych w Janikowie?

Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Unia Solec Kujawski 4:3
Dziesięć meczów bez porażki - to seria Unii Solec Kujawski, która została przerwana w ostatniej kolejce w Jabłonowo Pomorskim. W 56.minucie goście strzelili bramkę na 1:3 i mieli już dwa gole zaliczki, a mimo to roztrwonili przewagę tracąc trzy bramki.

Legia Chełmża - Cuiavia Inowrocław 2:1
Trener Cuiavii Inowrocław wystawił jedenastkę, której średnia wieku wynosiła 21 lat. Młodzi zawodnicy drużyny gości ambitnie walczyli, ale nie sprostali beniaminkowi z Chełmży.

Wisła Nowe - Pogoń Mogilno 2:0
Trzy punkty na pożegnanie z własną publicznością zdobyli też piłkarze Wisły Nowe. Druga porażka z rzędu jest z kolei na koncie mogileńskiej Pogoni, która ostatecznie sezon zakończyła na trzecim miejscu.

Gopło Kruszwica - Lech Rypin 1:0
W Kruszwicy pożegnanie z IV ligą. Gopło wygrało pierwszy raz po trzech porażkach z rzędu. Lech Rypin z kolei przerwał passę pięciu zwycięstw pod rząd.

Unia Janikowo - Notecianka Pakość 4:0
Unia, jak każdy beniaminek tego sezonu wygrała w ostatniej kolejce na własnym boisku. Mimo, iż mecz ten był już praktycznie bez stawki, zwycięstwo cieszy janikowian, gdyż był to pojedynek derbowy. Jest to najwyższa wygrana biało-niebieskich w sezonie 2016/2017. Obie drużyny: Unia i Notecianka utrzymały się dzięki pozostawieniu w lidze osiemnastu zespołów. Gdyby nie to, podopiecznym trenera Adama Topolskiego czkawką odbijałby się remis w Złotnikach Kujawskich.

Sparta Brodnica - Start Warlubie 1:2
Start Warlubie wygrał na ciężkim terenie w Brodnicy i sezon zakończył na piątym miejscu w tabeli. Sparta z kolei zajęła dziesiątą lokatę.

Orlęta Aleksandrów Kujawski - Piast Złotniki Kujawskie 3:0 (walkower)
Drugi raz w tym sezonie, zawodnicy Piasta zamiast udać się na mecz wyjazdowy zostali w domach.

Łokietek Brześć Kujawski - Sadownik Waganiec 3:0 (walkower)
Mimo trzech punktów, Łokietek spadł z ligi.