Od dziewiątego do trzynastego miejsca

• autor: Redakcja, 2017-07-02 00:08

Miejsca Unii w ligowej tabeli w minionym sezonie

Za nami sezon 2016/2017. Janikowianie sezon rozpoczęli od dziewiątego miejsce w ligowej tabeli, a skończyli go na lokacie trzynastej. W trackie rozgrywek łącznie przez pięć kolejek byli w strefie spadkowej. Ostatecznie jednak zachowali ligowy byt. Jesteście również ciekawi ile razy w trakcie sezonu zmieniał się lider? Zapraszamy do lektury.

Po inauguracyjnej kolejce, janikowianie byli na dziewiątym miejscu w tabeli. Następnie spadli na lokatę dwunastą. Po trzeciej serii spotkań uplasowali się na ósmym miejscu, co było najlepszym osiągnięciem w trakcie całego sezonu. Po czwartej kolejce, Unia po raz pierwszy w sezonie znalazł się w strefie spadkowej - na czternastym miejscu. Po tygodniu było jeszcze gorzej, biało-niebiescy znaleźli się na piętnastej lokacie. Po szóstej kolejce, Unici awansowali na dwunaste miejsce. Potem spadli na trzynastą lokatę, którą okupywali przez cztery tygodnie. W trakcie tego przez tydzień byli w strefie spadkowej. Po jedenastej kolejce, janikowianie awansowali na dwunaste, a następnie na jedenaste miejsce. Przez sześć kolejnych serii gier podopieczni trenera Łukomskiego zajmowali dwunaste miejsce. Po rozegraniu zaległego meczu dwóch czwartoligowych zespołów, Unię czekało zimowanie jako trzynasta drużyna tabeli.

Po pierwszym wiosennym meczu, Unia nadal był trzynasta. Następnie spadła na czternastą - zagrożoną spadkiem lokatę. Po tygodniu znów znalazł się na miejscu trzynastym, które tym razem również oznaczało spadek. Po kolejnej serii spotkań, janikowianie nadal byli na pozycji numer trzynaście, ale czuli się bezpiecznie ze względu na dobry wynik Chemika Bydgoszcz w III lidze. Po piątym wiosennym spotkaniu, zespół biało-niebieskich znalazł się na jedenastym miejscu - najwyższym w tym roku. Kolejnie, przez siedem tygodni, podopieczni trenera Topolskiego plasowali się na dwunastej lokacie. Po kolejce 30.i 31. Unia była na trzynastym miejscu. Następnie na tydzień znaleźli się oczko wyżej, by po 33.kolejce ponownie spaść na miejsce trzynaste, na którym ostatecznie zakończono sezon.

Poniżej przedstawiamy tabelę miejsce Unii po każdej kolejce:

Kolejka

33

34

13

Pierwotnie, miejsce te oznaczałoby spadek do V ligi, a do utrzymania brakowałoby dwóch punktów… Szukać najbliżej, to pewnie tych straconych przez remis w Złotnikach Kujawskich. W piłce nożnej nie ma jednak co gdybać i dzięki pozostawieniu IV ligi w kształcie osiemnastu zespołów, Unia zachowała ligowy byt.

Liderzy sezonu 2016/2017
Przyjrzyjmy się liderom w minionym sezonie. Było ich czterech, a zmian na najwyższym miejscu w ligowej tabeli było siedem. Przez pierwszych pięć kolejek liderowała Unia Solec Kujawski. Następnie, cztery tygodnie na rywali z góry spoglądać mogła Chełminianka Chełmno. Późniejsze dwie kolejki należały do Kujawianki Izbica Kujawska. Aż przez czternaście serii gier (oraz przerwę zimową) na pierwszym miejscu była Pogoń Mogilno. Po 26.kolejce na lidera wskoczyła Unia Solec Kujawski, która z tygodniową przerwą po 28.kolejce (wówczas pierwsze miejsce miała Kujawianka) zakończyła sezon na tejże pozycji, co dało jej awans do III ligi.