BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 362 281

Sparing: Unia - Unia Solec Kujawski 1:3

• autor: Redakcja, 2017-07-15 16:10

Porażka z trzecioligowcem

W dzisiejszym sparingu rozgrywanym w Janikowie, Unia przegrała z trzecioligową imienniczką z Solca Kujawskiego 1:3 (1:1). Jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Adama Topolskiego za sprawą rzutu karnego, którego egzekutorem był Dawid Deresiewicz. Później bramki dla gości zdobyli: zawodnik testowany, Norbert Czachorowski i Dmytro Plakhtyr. Szkoleniowiec janikowian skorzystał z dwudziestu pięciu zawodników. Kilku z nich po meczu zakończyło testy w naszym Klubie.

UNIA JANIKOWO - UNIA SOLEC KUJAWSKI 1:3 (1:1)

1:0 - 20’ Dawid Deresiewicz (rzut karny)
 1:1 - 23’ Zawodnik Testowany
1:2 - 52’ Norbert Czachorowski
1:3 - 88’ Dmytro Plakhtyr

UNIA - I połowa: 33. Patryk Siwek - 6. Natan Zniszczol, 2. Jakub Losik, 19. Kacper Kumor, 15. Maciej Sirko - 16. Damian Lewandowski, 17. Paweł Radaszewski, 30. Mikołaj Plewa, 8. Sebastian Hulisz - 10. Dominik Jelonek, 7. Dawid Deresiewicz.

UNIA - II połowa: 1. Robert Tomaszewski - 20. Tomasz Gilas, 2. Jakub Losik, 3. Jakub Rusznica, 18. Mateusz Kaczmarek (73’ 4. Mariusz Szablewski) - 21. Hubert Prosianowski (66’ 13. Wiktor Kaźmierczak), 11. Marcin Zaleski, 23. Dawid Pieszak (66’ 22. Mikołaj Kłosowski), 14. Martin Nowicki - 9. Michał Kruszczyński, 24. Kamil Brzustowicz.

Rezerwowy, który nie zagrał: 5. Krzysztof Wiśniewski.

Unia Janikowo: 3 celne 2 niecelne
Unia Solec Kujawski: 6 celnych, 11 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando janikowian, a w drugiej mecz został zdominowany przez gości, którzy nie pozwolili zmiennikom na oddanie choćby jednego strzału. Po stu dwudziestu sekundach gry, uderzenie z dziesięciu metrów zawodnika przyjezdnych zostało zablokowane. W 11.minucie dośrodkowane z rzutu wolnego zostało wykończone główką przez piłkarza gości, po czym piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. W 18.minucie ciekawą dla oka akcję przeprowadzili gospodarze. Dominik Jelonek prostopadle dograł w pole karne do Sebastiana Hulisza, którego strzał z kąta zdołał obronić bramkarz. Odbita przez niego piłka trafiła jeszcze do kapitana biało-niebieskich, a jego silne uderzenie było zbyt wysokie.

W 20.minucie Jelonek wymienił podanie z Huliszem, po czym został sfaulowany w polu karnym. Arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny wykonywał Dawid Deresiewicz. Silny strzał pod poprzeczkę przy słupku, przełamał ręce bramkarza, po czym piłka zatrzepotała w siatce - 1:0.

Minutę później po dośrodkowaniu Deresiewicza z rzutu rożnego, niecelnie główkował Kacper Kumor. Kolejny korner przyniósł bramkę, ale dla zespołu przyjezdnych.

W 23.minucie goście rozegrali rzut rożny na krótko, po czym dośrodkowali piłkę w pole karne, gdzie zawodnicy z Solca Kujawskiego mieli dużo swobody i trzykrotnie zgrywali futbolówkę głową, po czym dopadł do niej zawodnik testowany i strzałem z pięciu metrów zdobył gola na 1:1.

Kolejnie trzecioligowcy oddali dwa groźne strzały z dystansu. Najpierw piłka przeszła minimalnie obok okienka, a później trafiła w poprzeczkę. W 36.minucie janikowianie powinni wyjść na prowadzenie. Mikołaj Plewa idealnie podał do Jelonka, który będąc sam na sam z bramkarzem w polu karnym, przegrał z nim pojedynek. Trzy minuty później płaski strzał z narożnika szesnastki obronił Patryk Siwek. W ciągu ostatnich pięciu minut pierwszej połowy, goście dwa razy mieli rzut wolny z odległości dobrej do zdobycia gola. Najpierw minimalnie przestrzelili, a następnie trafili w mur ustawiony przez bramkarza janikowian.

W 52.minucie Norbert Czachorowski zdecydował się na kąśliwy strzał po ziemi z ponad dwudziestu metrów. Piłka zmierzająca tuż przy słupku zaskoczyła Roberta Tomaszewskiego, któremu przeszła po rękach i zatrzepotała w siatce - 1:2.

Następnie dośrodkowanie z rzutu rożnego głową wykończył jeden z rywali, po czym pewnie interweniował Tomaszewski. W 63., 64.i 66.minucie strzały zawodnika gości w polu karnym były niecelne. Na kwadrans przed końcem spotkania, uderzenie zza szesnastki obronił Tomaszewski. W 78.minucie w zamieszaniu podbramkowym odbitą piłkę przez napastnika z Solca Kujawskiego zmierzającą do bramki wyłapał Tomaszewski. W 85.minucie golkiper związany w ostatnim sezonie z Notecią Łabiszyn obronił groźny strzał jednego z przeciwników.

W 88.minucie Dmytro Plakhtyr popisał się silnym strzałem z około dwudziestu metrów w samo okienko nie dając żadnych szans Tomaszewskiemu - 1:3.

Jeszcze w ostatniej akcji sparingu, goście próbowali zdobyć kolejnego gola po strzale z dystansu, ale tym razem piłka minęła poprzeczkę.

Był to wartościowy sparing pod kątem przeglądu testowanych zawodników. Po meczu trener Adam Topolski zrezygnował z trzech sprawdzanych piłkarzy: Wiktora Kaźmierczaka (zawodnik Unii, ostatnio był wypożyczony do Gopła Kruszwica), Mariusza Szablewskiego (zawodnik Unii, zakończył wiek juniora starszego) i Mikołaja Kłosowskiego (Wilki Wilczyn).
_____________________________________________________________________________
Nieobecni: Norbert Karpiński (kontuzja), Paweł Krupiński (praca), Dariusz Lewandowski, Patryk Jurkiewicz (przedłużone urlopy); testowani: Jakub Frąckowiak (poza kadrą), Wiktor Majchrzak (trenuje ze swoim macierzystym klubem).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.