dzisiaj: 2015, wczoraj: 2355

Robert Tomaszewski i Radosław Kanik w Unii

• autor: Redakcja, 2017-07-23 19:16

Powroty po latach, czyli Tomaszewski i Kanik ponownie w Unii

Robert Tomaszewski - 34-letni bramkarz z Noteci Łabiszyn i Radosław Kanik - 28-letni boczny obrońca lub pomocnik z Unii Solec Kujawski, zostali nowymi zawodnikami naszego Klubu. Z Unią związali się rocznymi umowami. Dla obu piłkarzy są to powroty do Janikowa po kilku latach. Roberta i Radosława ponownie witamy w Unii Janikowo i życzymy sukcesów w biało-niebieskich barwach!

Robert Tomaszewski urodził się 13.lutego 1983 roku w Szubinie. Ma 184 centymetry wzrostu i waży 80 kilogramów. Jest wychowankiem Noteci Łabiszyn. Następnie związał się z bydgoskimi klubami, które przez kilka lat często zmieniały nazwy. W swojej dotychczasowej piłkarskiej przygodzie reprezentował zatem barwy klubów takich jak: Zawisza/Chemik, Chemik/Zawisza, Chemik i Zawisza. W latach 2006-2009 przez trzy sezony związany był z Victorią Koronowo, z którą występował na poziomie II ligi. Był to bez wątpienia jego okres świetności, co potwierdza fakt, iż został wówczas uznany najlepszym bramkarzem województwa kujawsko-pomorskiego. Kolejnie, przez dwa sezony grał we Wdzie Świecie. Latem 2011 został zawodnikiem Unii Janikowo, w której występował przez półtora roku. Wówczas trenerem był Artur Polehojko. W biało-niebieskich rozegrał 25 meczów w III lidze i 16 spotkań w IV lidze. Po wycofaniu się janikowskiego klubu, po rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 związał się z Notecianką Pakość. W sezonie 2013/2014 przerwał piłkarską przygodę ze względu na wyjazd za granicę. Po powrocie do Polski powrócił do macierzystego klubu. W Noteci Łabiszyn spędził dwa ostatnie sezony. Teraz, po czterech i pół latach ponownie został zawodnikiem Unii Janikowo. W biało-niebieskich będzie występował z numerem 1 na koszulce.

Radosław Kanik urodził się 18.lutego 1989 roku w Bydgoszczy. Jest wzrostu 176 centymetrów, a waży 73 kilogramy. Może występować na pozycji bocznego obrońcy lub pomocnika. Jest wychowankiem bydgoskiego Zawiszy, w którym debiutował w piłce seniorskiej na boiskach II ligi. Następnie reprezentował barwy Victorii Koronowo, z której powrócił do Zawiszy, ale znalazł się w zespole rezerw, gdzie spędził pół roku. Zimą 2011 został zawodnikiem Unii Janikowo prowadzonej przez trenera Tomasza Mazurkiewicza, w której rozegrał 15 meczów w IIII lidze z numerem 19 na koszulce. Sezon 2011/2012, kiedy trenerem janikowian był Artur Polehojko także rozpoczął w Unii. W rundzie jesiennej wystąpił w 17.trzecioligowych spotkaniach strzelając dwie bramki. Wówczas miał numer 7. W przerwie zimowej 2012 zmienił przynależność klubową zostając zawodnikiem Wdy Świecie, gdzie spędził pół roku. W sezonach 2012/2013 i 2013/2014 reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz. W rozgrywkach 2014/2015 występował w Unii Solec Kujawski, w której zaliczył 31 meczów w III lidze. Jesień 2015 roku grał w Drwęcy Golub-Dobrzyń. Od początku 2016 roku ponownie związany był z Unią Solec Kujawski. W poprzednim sezonie zagrał w 32.meczach (1886 minut) strzelając jedną bramkę, czym znacznie przyczynił się do sukcesu, jakim był awans do III ligi. Rozmowy z tym zawodnikiem były prowadzone od dłuższego czasu i zakończyły się powodzeniem. Dzięki temu, Kanik po pięciu i pół roku ponownie zagrał w biało-niebieskich barwach. Tym razem z numerem 9 na koszulce.