Krystian Bleja i Kacper Wróblewski w Unii

• autor: Redakcja, 2017-08-01 23:16

Bleja i Wróblewski zawodnikami Unii

22-letni napastnik Krystian Bleja z Unii Solec Kujawski i o dwa lata młodszy pomocnik Kacper Wróblewski z Jaguara Gdańsk zostali nowymi zawodnikami naszego Klubu. Obaj związali się z Unią rocznymi umowami. Krystiana i Kacpra witamy w KS Unia Janikowo i życzymy wielu sukcesów w biało-niebieskich barwach!

Krystian Bleja (na zdjęciu) urodził się 14.marca 1995 roku w Bydgoszczy. Ma 185 centymetrów wzrostu i waży 82 kilogramy. Jest wychowankiem Gwiazdy Bydgoszcz. Następnie grał w juniorach AZS UKW Bydgoszcz, po czym wrócił do macierzystego klubu. Kolejnie występował w młodzieżowym zespole bydgoskiego Zawiszy. W latach 2014-2016 przez dwa sezony reprezentował barwy piątoligowej Drwęcy Golub-Dobrzyń. W minionym sezonie świętował awans do III ligi w barwach Unii Solec Kujawski, w której rozegrał siedemnaście meczów strzelając jednego gola. W poprzednim tygodniu rozpoczął treningi w Janikowie. W biało-niebieskich rozegrał dwa sparingi, w których zdobył dwie bramki. Gra na pozycji napastnika.

Kacper Wróblewski urodzony został 6.września 1997 roku w Inowrocławiu. Ma wzrostu 184 centymetry, a waży 70 kilogramów. Jest skrzydłowym, lecz może grać także jako ofensywny pomocnik. Jego macierzysty klub to Goplania Inowrocław. Kolejnie był zawodnikiem Warty Poznań, Gopła Kruszwica, Zawiszy Bydgoszcz i Piasta Złotniki Kujawskie. Ostatni sezon spędził w czwartoligowym Jaguarze Gdańsk. Jest zawodnikiem o statusie młodzieżowca. Treningi w Janikowie rozpoczął w poprzednim tygodniu. W Unii rozegrał jeden sparing, w którym zdobył gola. W biało-niebieskich będzie występował z numerem 8 na koszulce.