Zapowiedź: Unia - Lider

• autor: Redakcja, 2017-08-04 06:43

Z Liderem na inaugurację

Po raz pierwszy w inauguracyjnym meczu Unia podejmie na własnym boisku Lidera. Nie jest to jednak lider rozgrywek, a Lider Włocławek - beniaminek IV ligi kujawsko-pomorskiej. Włocławka drużyna rywalizowała z biało-niebieskimi w sezonie 2015/2016. Wówczas w obu spotkaniach wygrali janikowianie. Jesienią u siebie zwyciężyli 5:0, a wiosną na wyjeździe 2:0. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na inaugurację nowego sezonu. Mecz zaplanowano na sobotę, tj. 5.sierpnia 2017 roku. Początek o godzinie 17:00.

Klub Sportowy „Lider” Włocławek
Data założenia: 1.czerwca 2002
Barwy: czerwono-biało-niebieskie
Sukcesy: 1.miejsce w V lidze – 2016/2017

Awans do IV ligi uzyskany w minionym sezonie jest największym sukcesem klubu założonego w 2002 roku. Lider zajął pierwsze miejsce w drugiej grupie V ligi kujawsko-pomorskiej z dorobkiem 66.punktów. Na co będzie stać drużynę prowadzoną przez trenera Dariusza Kopczyńskiego w nowym sezonie na wyższym szczeblu rozgrywkowym? Z pewnością podłożę do udzielenia odpowiedzi na to pytanie poznamy po jutrzejszym meczu inauguracyjnym, który rozegrany zostanie w Janikowie. Bez wątpienia gwiazdą Lidera jest Łukasz Grube. 32-letni pomocnik w przeszłości grał m.in. w GKS Bełchatów, Zagłębiu Sosnowiec czy Polonii Bytom. Latem poprzedniego roku zdecydował się na powrót do rodzinnego miasta i związał się z Liderem. Zawodnik ten gole bramkarzom Unii strzelał w barwach Elany Toruń i Lecha Rypin. Miejmy nadzieję, że jutro golkiper strzegący janikowskiej bramki nie skapituluje po strzale Grube, ani żadnego innego piłkarza czerwono-biało-niebieskich. Latem do zespołu Kopczyńskiego dołączył z kolei Patryk Dudkiewicz - najlepszy strzelec V ligi, były zawodnik GKS Baruchowo.

Wszyscy kibice w Janikowie liczą na udaną inaugurację sezonu. Trzy punkty zdobyte w pierwszym meczu nowych rozgrywek ligowych Unici zgarnęli ostatnio w sezonie 2014/2015, kiedy to pokonali w A-klasie imienniczkę z Gniewkowa 5:0. W następnych inauguracjach również u siebie ulegli GKS Baruchowo 1:2 i zremisowali ze Startem Warlubie 1:1.

Jutrzejszy mecz będzie okazją do debiutów w barwach naszego Klubu dla kilku nowych zawodników. Ponadto jeden piłkarz stanie przed szansą rozegrania jubileuszowego spotkania ligowego. Mowa tutaj o Pawle Radaszewskim, który aktualnie ma na koncie 39 meczów i jednego gola.

Jak już przypomnieliśmy na wstępie, obie drużyny rywalizowały ze sobą w sezonie 2016/2017. Wówczas oba mecze wygrała Unia. W Janikowie biało-niebiescy rozgromili Lidera 5:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Dominik Jelonek, Patryk Straszewski, Mikołaj Plewa z rzutu karnego, Dariusz Lewandowski i Adrian Wysocki. Natomiast we Włocławku, Unia zwyciężyła 2:0 po trafieniach Piotra Łabuszyńskiego. Były to jak dotąd jedyne starcia pomiędzy Unią, a Liderem.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód