Rozmowa z Radosławem Kanikiem

• autor: Redakcja, 2017-08-04 20:24

Mamy ciekawy rozwojowy zespół

Jeden z nowych zawodników naszego Klubu, który wzmocnił drużynę trenera Adma Topolskiego przed nowym sezonem. W Janikowie jest doskonale znany, bowiem przed pięcioma i pół roku występował w trzecioligowej wówczas Unii. W minionym sezonie, Kanik świętował awans do III ligi z Unią Solec Kujawski. Mamy nadzieję, że kolejny sukces osiągnie z biało-niebieskimi. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Radosławem Kanikiem.

Minęło pięć i pół roku odkąd rozstałeś się z janikowskim klubem. Teraz wracasz do Unii. Co zdecydowało, że ponownie zostałeś zawodnikiem biało-niebieskich?

- Tych powodów jest kilka: po pierwsze osoba trenera, który gwarantuje, że Unia będzie miała ambitne cele na ten sezon, po drugie zespół, w którym widać, że jest „chemia”, dzięki czemu panuję w nim świetna atmosfera, po trzecie mam bardzo dobre wspomnienia z pierwszego okresu, jaki spędziłem kilka lat temu w Janikowie. Pamiętam, jaka atmosfera panuje na trybunach podczas meczów. To są najważniejsze powody, przez które zdecydowałem się ponownie zostać zawodnikiem Unii.

Na co będzie stać zespół Unii w nadchodzącym sezonie?

- Na pewno nie chcemy i nie będziemy dla nikogo dostarczycielami punktów. Każda drużyna, która tak myśli będzie musiała zweryfikować swoje plany wobec nas. Mamy ciekawy rozwojowy zespół. Nie chce prorokować na co nas będzie stać. Pewnie zabrzmi to jak utarty frazes, ale w każdym meczu będziemy grać o trzy punkty i czas pokaże, na które miejsce w tabeli nas to zaprowadzi.

W ostatnim sezonie wywalczyłeś awans do III ligi z Unią Solec Kujawski. Jak podsumujesz czas spędzony w tym klubie?

- Był to dla mnie bardzo ciekawy, ale i burzliwy okres. Pod względem sportowym od spadku z trzeciej ligi do wywalczonego, w niedawno zakończonym sezonie, awansu. Osobiście zebrałem dzięki pobycie w Unii „Drobex” Solec Kujawski sporo doświadczenia. Będzie to czas, który jak najbardziej będę wspominał pozytywnie. A drużynie, trenerom i zarządowi z Solca Kujawskiego będę cały czas kibicował i życzył im jak najlepiej.

Jak wspominasz swój pierwszy pobyt w Unii Janikowo, czyli 2011 rok?

- Pamiętam, że dołączyłem do Unii w bardzo trudnym okresie, w połowie sezonu, gdy w pierwszej rundzie zespół nie zdobył zbyt wielu punktów i przez to przez wielu byliśmy skazywani na degradację jeszcze zanim runda rewanżowa się rozpoczęła. My jednak wbrew słowom niektórych „proroków” byliśmy jednym z czołowych zespołów w rundzie rewanżowej i dzięki temu udało nam się w tej III lidze utrzymać. Mieliśmy fajny personalnie zespół, w którym, podobnie jak dzisiaj, panowała świetna atmosfera, a to jest podstawa do realizowania stawianych celów.

Jak ocenisz ostatnie trzy sparingi w waszym wykonaniu?

- Widać, że nasz gra wygląda coraz płynniej, nie ma w niej przypadkowości. Ciekawie wygląda też rywalizacja na poszczególnych pozycjach i nikt nie może czuć się pewniakiem, a to jest bardzo dobre dla rozwoju zespołu. Trener będzie miał ból głowy na kogo postawić w pierwszym meczu. Sami jesteśmy ciekawi, na kogo postawi na inaugurację.

Jaka panuje atmosfera w szatni na kilkanaście godzin przed inauguracją sezonu?

- To, że zbliża się inauguracja czuć z dnia na dzień coraz bardziej. Jesteśmy zmobilizowani i gotowi do walki w pierwszym meczu, a rywal jest wymagający.

Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO 1:3 Orlęta Aleksandrów Kujawski