ogółem: 1 702 519

Unia - Lider 1:2

• autor: Redakcja, 2017-08-05 23:10

Nieudana inauguracja

Nieudała się inauguracja sezonu 2017/2018 drużynie Unii Janikowo. W sobotnim meczu rozgrywanym na własnym boisku, podopieczni trenera Adama Topolskiego przegrali z beniaminkiem - Liderem Włocławek 1:2 (0:1). Prowadzenie dla gości w 30.minucie uzyskał Tomasz Szablewski. W 62.minucie gola wyrównującego zdobył Dawid Deresiewicz. Trzy punkty przyjezdnym zapewniła bramka z 71.minuty strzelona przez Łukasza Grube. Była to pierwsza porażka Unii w historii gier z Liderem Włocławek. Po sobotnich meczach 1.kolejki, biało-niebiescy zajmują czternaste miejsce w tabeli.

UNIA JANIKOWO - LIDER WŁOCŁAWEK 1:2 (0:1)

0:1 - 30' Tomasz Szablewski
1:1 - 62' Dawid Deresiewicz
1:2 - 71' Łukasz Grube

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 15. Maciej Sirko, 2. Jakub Losik, 5. Krzysztof Wiśniewski (52' 18. Filip Żurawski), 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski, 11. Marcin Zaleski (12' 4. Dawid Pieszak; 78' 8. Kacper Wróblewski), 17. Paweł Radaszewski, 14. Martin Nowicki (46' 6. Natan Zniszczol) - 19. Kacper Kumor, 7. Dawid Deresiewicz.

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Kacper Śmigielski, 3. Jakub Rusznica, 21. Dariusz Lewandowski.

Unia: 3 celne 5 niecelnych

Lider: 9 celnych, 13 niecelnych

FOTORELACJA (kliknij w ikonę)

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości. Janikowianie tylko raz zagrozili bramce przyjezdnych. Po dziesięciu minutach gry strzał zawodnika Lidera z około dwudziestu metrów odbił się od jednego z Unitów, a następnie po interwencji Roberta Tomaszewskiego piłka opuściła boisko. W 12.minucie z powodu kontuzji mięśnia o zmianę poprosił Marcin Zaleski, a jego miejsce zajął Dawid Pieszak. Minutę później Łukasz Grube oddał silny strzał, który zablokować zdołał kapitan biało-niebieskich - Krzysztof Wiśniewski. Goście zdołali jeszcze przechwycić piłkę, napastnik wszedł w pole karne, ale oddał zbyt lekkie uderzenie, które nie sprawiło kłopotów Tomaszewskiemu. Po kwadransie gry Tomasz Szablewski z siedemnastu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 21.minucie wrzutkę z lewej strony goście wykończyli niecelną główką. Następnie po złym wybiciu przez Tomaszewskiego, groźną akcję stworzyli przyjezdni, w efekcie której strzał po ziemi z linii pola karnego obronił golkiper Unii. W 24.minucie po aucie, jeden z rywali z łatwością minął Jakuba Losika i wszedł w szesnastkę, gdzie kapitalnie nogą groźny strzał obronił Tomaszewski. Po chwili zawodnik Lidera zdołał uderzyć jeszcze z narożnika szesnastki, ale piłka odbita od piłkarza z Janikowa wyszła poza boisko. W 28.minucie strzał Szablewskiego z około dwudziestu metrów był niecelny.

W 30.minucie odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Łazarskiego silnym strzałem głową wykończył nabiegający Tomasz Szablewski. Futbolówka przełamała palce interweniującego Tomaszewskiego i zatrzepotała w siatce - 0:1.

Sześćdziesiąt sekund później goście stworzyli kolejne zagrożenie pod bramką Unii. Dośrodkowanie z prawej strony po akcji głową zamknął jeden z rywali, ale dobrą interwencją popisał się Tomaszewski. W 35.minucie pierwszą akcję zakończoną strzałem przeprowadzili Unici. Dawid Deresiewicz wrzucił z prawej strony, a Kacper Kumor uderzył głową, ale na posterunku był bramkarz Lidera - Jakub Stawicki. Na pięć minut przed przerwą po składnej akcji gości, strzał z około dwudziestu pięciu metrów po rykoszecie wyszedł na korner. W 44.minucie po wrzutce z prawej strony, w polu karnym Unii niepilnowany był Patryk Dudkiewicz, który przestrzelił głową z kilku metrów. Była to idealna okazja do podwyższenia wyniku przez beniaminka IV ligi. W doliczonym czasie gry zawodnik Lidera z dalszej odległości uderzył zbyt wysoko.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy uderzenie przyjezdnych zza pola karnego zostało zablokowane, a po rzucie rożnym strzał głową był niecelny. W 52.minucie z powodu kontuzji nogi boisko opuścił kapitan - Wiśniewski, a w jego miejsce na pojawił się debiutujący w Unii - Filip Żurawski. Opaskę kapitańską przejął Deresiewicz. Sześć minut później dobrą akcję wyprowadził wprowadzony do gry Żurawski, który przerzucił piłkę w kierunku Kumora. Strzał z woleja tego ostatniego z dwudziestu metrów był niecelny. W 61.minucie Deresiewicz podał Kumorowi, który wychodząc na czystą pozycję zdecydował się na strzał z daleka, ale był on bardzo niecelny.

W 62.minucie strzał Kumora z daleka Stawicki obronił nogami. Następnie piłkę otrzymał Radosław Kanik, który podał Deresiewiczowi. Napastnik Unii będąc w szesnastce, zdecydował się na płaski strzał z okolic narożnika pola karnego w kierunku dalszego słupka. Piłka odbita od słupka zatrzepotała w siatce - 1:1.

Trzy minuty po wyrównującym golu, z rzutu rożnego dośrodkowywał jeden z zawodników gości, a strzał głową jego kolegi z drużyny minął poprzeczkę. W 68.minucie groźną wrzutkę tuż sprzed bramki poza boisko zdołał wybić Losik.

W 71.minucie zbyt długo przy linii bocznej kiwał się Damian Lewandowski, następnie stratę w środkowej strefie zanotował Paweł Radaszewski, po czym piłkę przechwycili goście. Łazarski podaniem w pole karne obsłużył Łukasza Grube, który oddał strzał, a futbolówka przeszła pod rękami Tomaszewskiego i znalazła się w bramce - 1:2.

Sześć minut potem strzał w polu karnym obronił Tomaszewski, po czym goście wykonywali rzut rożny. Po dośrodkowaniu uderzenie głową było niecelne. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kumor główkował nad bramką po wrzutce Deresiewicza z kornera. W 83.minucie pełniący obowiązki kapitana - Deresiewicz prostopadle podał na prawą stronę Lewandowskiemu, który zagrał w szesnastkę Kumorowi, lecz ten spudłował z pierwszej piłki. Sto dwadzieścia sekund przed ostatnim gwizdkiem po rzucie rożnym gości, piłkę przed pole karne wybili obrońcy Unii, tam stał jeden z rywali i oddał strzał na bramkę, który kilka metrów przed bramką piętą odbił inny z piłkarzy Lidera. W tej sytuacji refleksem popisał się Tomaszewski. W 89.minucie biało-niebiescy mieli stuprocentową okazję do tego, aby wyrównać stan meczu. Deresiewicz prostopadłym podaniem obsłużył Kanika, który wszedł z piłką w pole karne i mijając bramkarza w ostatniej chwili został pozbawiony futbolówki, gdyż Stawicki koniuszkami palców wyłuskał mu ją spod nóg. Ależ to była okazja do wyrównania. W doliczonym czasie gry Tomaszewski obronił strzał z rzutu wolnego. W ostatniej akcji uderzenie Deresiewicza z szesnastu metrów zostało zablokowane.

W meczu z Liderem w KS Unia Janikowo zadebiutowało czterech zawodników: Robert Tomaszewski, Radosław Kanik, Filip Żurawski i Kacper Wróblewski. Z kolei w rozgrywkach IV ligi po raz pierwszy wystąpił wychowanek janikowskiego klubu - Dawid Pieszak.
__________________________________________________________________________________
Nieobecni: Tomasz Gilas, Patryk Siwek (kontuzja), Dominik Jelonek, Mikołaj Plewa (sprawy prywatne), Mateusz Kaczmarek (poza kadrą meczową).