Zapowiedź: Unia - Naprzód

• autor: Redakcja, 2017-08-18 19:02

Ruszyć Naprzód

Po dwóch porażkach, Unia w końcu musi zwyciężyć i ruszyć naprzód w ligowej tabeli. W trzeciej kolejce, rywalem janikowian będzie Naprzód Jabłonowo Pomorskie, które również w swoim dorobku nie ma ani jednego punktu. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Janikowie, w sobotę - 19.sierpnia 2017 roku. Początek zapanowano na godzinę 17:00. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Unią, a Naprzodem, lepsi okazali się podopieczni trenera Adama Topolskiego wygrywając 4:2.

Ludowy Klub Sportowy
„Naprzód” Jabłonowo Pomorskie

Rok założenia: 1923
Barwy: biało-niebieskie
Sukces: 4. miejsce w IV lidze - 2015/2016

Dla Naprzodu to trzeci sezon w rozgrywkach IV ligi kujawsko-pomorskiej. W edycji 2016/2017 drużyna z Jabłonowa Pomorskiego zajęła dwunaste miejsce w tabeli, czyli tuż za plecami janikowskiej Unii. Aktualnie jutrzejszy przeciwnik podopiecznych trenera Adama Topolskiego jest w strefie spadkowej plasując się na piętnastej lokacie bez dorobku punktowego. Stało się tak, gdyż Naprzód odpuścił inauguracyjną kolejką oddając walkowerem mecz z Polonią Bydgoszcz. Z kolei w drugiej serii gier zespół prowadzony przez Rafała Gałuszewskiego przegrał u siebie ze Startem Warlubie 2:5. Warto dodać, że szkoleniowiec ten, latem zastąpił dotychczasowego trenera - Dariusza Koprowskiego. Naprzód zatem po dwóch kolejach ma na koncie dwie strzelone bramki, których autorami są: Damian Magalski i Kamil Piasecki. Wspomniane fakty, czyli walkower i wysoka porażka w Warlubiu oznaczają, że w chwili obecnej zespół z Jabłonowa Pomorskiego ma najwięcej straconych goli wśród czwartoligowców - osiem.

Unici po dwóch porażkach zajmują piętnaste miejsce w tabeli, czyli są tuż nad strefą spadkową. Janikowscy kibice mają nadzieję, że podopieczni Topolskiego w najbliższą sobotę zdobędą upragnione trzy punkty. Siedemdziesiąty - jubileuszowy mecz ligowy w naszym Klubie może rozegrać Mikołaj Plewa.

W poprzednim sezonie Unia ani razu nie przegrała z Naprzodem. Jesienią na wyjeździe był remis 3:3. Wówczas bramki dla janikowian strzelili: Plewa, Marcin Zaleski i niegrający już w naszym Klubie - Patryk Straszewski. Z kolei trafienia dla gospodarzy były autorstwa Henryka Płachockiego, Piaseckiego i Rafała Babula. Zarówno Płachocki, jak i Babul aktualnie nie występują w klubie z Jabłonowa Pomorskiego.

Natomiast w ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami rozgrywanym w rundzie wiosennej w Janikowie, Unia zwyciężyła 4:2. Na listę strzelców wpisali się wtedy: Tomasz Oczkowski, który latem opuścił biało-niebieskich oraz Jakub Losik (rzut karny), Dominik Jelonek i Dariusz Lewandowski. Gole dla Naprzodu zdobyli z kolei: Kamil Urbański i wspominany wcześniej Babul.