ogółem: 4 363 525

Kujawianka - Unia 5:1

• autor: Redakcja, 2017-08-26 16:48

Klęska w Izbicy Kujawskiej

W meczu rozpoczynającym 4.kolejkę IV ligi kujawsko-pomorskiej rozegranym w Izbicy Kujawskiej, Unia doznała wysokiej porażki z miejscową Kujawianką 1:5 (1:3). Jako pierwsi na prowadzenie wyszli janikowianie po golu Mikołaja Plewy. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali odpowiedzieć trzema bramkami - jedną Olga Tabaki i dwoma Macieja Lewandowskiego (jedna z rzutu karnego), a w drugiej połowie kolejne dwa trafienia zanotował Kamil Kuropatwiński. Jest to trzecia porażka biało-niebieskich w tym sezonie.

KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA - UNIA JANIKOWO 5:1 (3:1)

0:1 - 08’ Mikołaj Plewa
1:1 - 19’ Oleg Tabaka
2:1 - 41’ Maciej Lewandowski
 3:1 - 45+2’ Maciej Lewandowski (rzut karny)
4:1 - 63’ Kamil Kuropatwiński
5:1 - 78’ Kamil Kuropatwiński

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol (46’ 8. Kacper Wróblewski), 2. Jakub Losik , 18. Filip Żurawski (46’ 5. Krzysztof Wiśniewski), 15. Maciej Sirko - 23. Przemysław Kędziora, 19. Kacper Kumor, 30. Mikołaj Plewa, 9. Radosław Kanik (69’ 16. Damian Lewandowski) - 10. Dominik Jelonek, 7. Dawid Deresiewicz (55’ 21. Dariusz Lewandowski).

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Kacper Śmigielski, 17. Paweł Radaszewski, 24. Mateusz Kaczmarek.

Kujawianka: 11 celnych, 14 niecelnych
Unia: 5 celnych, 9 niecelnych

Szczegółowy opis mecz w rozwinięciu...

Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka doskonałych okazji strzeleckich. Już w 5.minucie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, ale ich zawodnik próbując przelobować bramkarza w sytuacji sam na sam, posłał piłkę nad poprzeczką z dwudziestu metrów.

W 8.minucie Mikołaj Plewa przechwycił podanie jednego z obrońców Kujawianki, po czym oddał przepiękny i silny strzał z ponad dwudziestu pięciu metrów w samo okienko otwierając wynik meczu - 0:1.

Trzy minuty później janikowianie mogli podwyższyć prowadzenie. Po rajdzie z piłką Przemysława Kędziory, Dominik Jelonek będąc w polu karnym dorzucił futbolówkę na głowę Dawida Deresiewicza, którego strzał z bliska złapał bramkarz. Następnie uderzenie z osiemnastu metrów ręką zablokował Jakub Losik, a strzał z rzutu wolnego gospodarzy minimalnie minął słupek. W 15.minucie dośrodkowanie z kornera Deresiewicza, Jelonek niecelnie wykończył głową. Kolejnie, po nieporozumieniu bramkarza z blokiem defensywnym, Jelonek w szesnastce podał wzdłuż pola bramkowego w kierunku Radosława Kanika, który nieczysto trafił w piłkę.

W 19.minucie po sprincie lewą stroną Kacpra Kumora i płaskim podaniu w pole karne, strzał Jelonka z piętnastu metrów został zablokowany, po czym Kujawianka przeprowadziła błyskawiczną kontrę lewym skrzydłem. Kurpatwiński prostopadłym podaniem górą uruchomił Olga Tabakę. Tor lotu piłki głową przeciął Natan Zniszczol, próbując podawać do Roberta Tomaszewskiego, ale zrobił to zbyt krótko. Tabaka wystawił nogę na wysokości metra i sprytnym strzałem z piętnastu metrów ulokował piłkę w siatce. Zanim futbolówka przekroczyła linię bramkową odbiła się jeszcze od poprzeczki - 1:1.

Po wyrównującym golu do głosu coraz częściej dochodziła Kujawianka. W 21.minucie Tomaszewski nogą obronił sytuację sam na sam z napastnikiem gospodarzy. Następnie dośrodkowanie z prawej strony w polu karnym głową wykończył jeden z rywali. Bramkarz Unii zdołał sparować piłkę na poprzeczkę, po czym w szesnastce wywołało się spore zamieszanie, w efekcie którego strzał przeszedł obok słupka. W 25.minucie uderzenie Jelonka z wolnego było zbyt wysokie. Kolejnie jeden z graczy z Izbicy Kujawskiej wychodził sam na sam z Tomaszewskim. Golkiper janikowian miał zostać minięty, lecz w ostatniej chwili nogą zdołał wybić poza boisko. Potem wrzutka w pole karne Unii z rzutu rożnego została zamknięta niecelnym strzałem z pierwszej piłki. Po pół godzinie gry piłkę na własnej połowie stracił Kumor, a strzał gospodarzy okazał się nieskuteczny. W 35.minucie z rzutu wolnego futbolówkę w pole karne posłał Deresiewicz, a Kanik z bliska uderzył obok bramki. Sześćdziesiąt sekund później płaski strzał zawodnika Kujawianki z dystansu minął słupek.

W 41.minucie prawą stroną boiska Kuropatwiński minął Zniszczola i wszedł z piłką w pole karne podając Maciejowi Lewandowskiemu, który po przyjęciu, uderzył po ziemi z dziesięciu metrów w kierunku dalszego słupka - 2:1.

Unia załamała się po stracie drugiej bramki i jak najszybciej chciała udać się do szatni. Zupełnie w innych nastrojach byli gospodarze. W ostatniej minucie regulaminowego czasu pierwszej połowie, napastnik Kujawianki wyszedł sam na sam z Tomaszewskim, po czym spudłował będąc w polu karnym.

W doliczonym czasie Zniszczol sfaulował Kuropatwińskiego w szesnastce, po czym arbiter bez wahania podyktował rzut karny, który pewnym strzałem przy słupku na bramkę zamienił Lewandowski - 3:1.

Cztery minuty po przerwie strzał z narożnika pola karnego gospodarzy był niecelny. W 51.minucie po zbyt niskim dośrodkowaniu Macieja Sirko z rzutu wolnego, Kujawianka wyszła z kontratakiem. Zawodnicy z Izbicy Kujawskiej po szybkiej wymianie piłki znaleźli się w szesnastce, ale strzał zatrzymał się na bocznej siatce. Następnie po podaniu Jelonka, Deresiewicz z narożnika pola karnego przymierzył niecelnie. W 53.minucie Tomaszewski obronił strzał Kuropatwińskiego w sytuacji sam na sam. Kolejnie uderzenie wiceliderów tabeli z rzutu wolnego było zbyt wysokie. W 56.minucie po dośrodkowaniu z prawej strony, strzał z bliskiej odległości obronił Tomaszewski. Cztery minuty potem uderzenie Jelonka z daleka z rzutu wolnego bez problemu złapał bramkarz.

W 63.minucie prostopadłe podanie trafiło do Kuropatwińskiego, który będąc w polu karnym uderzył z pierwszej piłki w samo okienko podwyższając prowadzenia swojego zespołu na 4:1.

Dwie minuty później podanie Kacpra Wróblewskiego do Dariusza Lewandowskiego, sprawiło, iż napastnik Unii wszedł w pole karne, po czym uderzył z ostrego kąta. Bramkarz zdołał obronił ten strzał, a janikowianie mieli rzut rożny. W 71.i 73.minucie uderzenia gospodarzy z kątów były niecelne. Na kwadrans przed końcem, strzał z dziesięciu metrów obronił Tomaszewski, a nasi rywale mieli dzięki temu korner.

W 78.minucie po składnej akcji gospodarzy, Kuropatwiński wszedł w pole karne i płaskim strzałem ustalił wynik meczu na 5:1.

Trzy minuty potem niecelnie zza pola karnego przymierzył Kumor. W 83.minucie z rzutu wolnego nad bramką uderzył Jelonek. Na cztery minuty przed końcem, Tomaszewski złapał piłkę po strzale z wolnego Grzegorza Brzezińskiego. W 88.minucie uderzenie z ostrego kąta w polu karnym zawodnika Kujawianki okazało się niecelne. W doliczonym czasie gry szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki mieli Lewandowscy. Najpierw z dystansu chybił Damian Lewandowski, a następnie z szesnastu metrów bramkarz zatrzymał strzał Dariusza.

__________________________________________________________________________________
Nieobecni: Marcin Zaleski (kontuzja), Jakub Frąckowiak, Dawid Pieszak, Damian Łozowicz, Tomasz Gilas (poza kadrą), Jakub Rusznica (sprawy prywatne).