Zapowiedź II rundy PP: Noteć - Unia

• autor: Redakcja, 2017-08-29 16:44

Pucharowe rozgrywki czas zacząć

Podobno nic dwa razy się nie zdarza, a tymczasem podobnie jaki w poprzednim sezonie, Unia zagra w rozgrywkach pucharowych z Notecią Gębice, a mecz znów poprowadzi sędzia Marcin Liana. Będzie to spotkanie II rundy Pucharu Polski K-PZPN okręgu bydgoskiego. We wrześniu ubiegłego roku janikowianie wygrali na wyjeździe 5:1. Jak będzie tym razem? Odpowiedź poznamy po meczu, który odbędzie się w środę - 30.sierpnia 2017 roku na stadionie przy ulicy Wolności w Gębicach. Początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Klub Sportowy „Noteć” Gębice
Data założenia: 15.sierpnia 1922
Barwy: biało-czerwone
Sukces: awans do V ligi (2013/2014)

Od roku w Gębicach sporo się zmieniło. Biało-czerwoni po trzech sezonach w V lidze spadli do A-klasy. Ponadto postanowiono zmienić nazwę klubu z LZS Noteć na KS Noteć, której towarzyszy nowy herb. W bieżącym sezonie celem pucharowego rywala Unii jest awans do V ligi.

Po dwóch kolejkach, Noteć zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. W pierwszym meczu podopieczni Tomasza Wonorskiego (były piłkarz janikowskiego klubu i trener zespołu rezerw) wygrali na wyjeździe z KP Jeziora Wielkie 2:1, a w drugim spotkaniu przegrali u siebie z Kujawami Markowice 1:2. W I rundzie Pucharu Polski Noteć wyeliminowała Goplanię Inowrocław zwyciężając na boisku rywala 5:4. Wówczas na listę strzelców wpisali się: Piotr Pacia (dwie bramki) oraz po jednej:  Wojciech Marczewski, Daniel Aleksandrowicz i Marcin Jankowiak. Warte odnotowania jest to, iż latem Noteć wzmocnił Damian Brończyk będący w latach 2015-2017 piłkarzem naszego Klubu. W minionym tygodniu w Gębicach trenował z kolei Martin Nowicki, który zdecydował się opuścić Unię. Zawodnik ten jednak nie zwiążę się z biało-czerwonymi.

W jutrzejszym meczu trener Adam Topolski nie skorzysta z Mikołaja Plewy, który zmuszony jest pauzować za dwie żółte kartki otrzymane w rozgrywkach pucharowych w poprzednim sezonie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie janikowianie wygrali pucharowy mecz z Notecią Gębice 5:1. Wówczas wynik meczu otworzył niegrający już w Unii Wiktor Kaźmierczak, a do wyrównania doprowadził Patryk Szymczak. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Dariusz Lewandowski, a w drugiej połowie trzy gole zdobył Patryk Straszewski, który latem odszedł z naszego Klubu.

Pełna historia meczów pomiędzy Unią Janikowo, a Notecią Gębice:
Jesień 1991: Unia - Noteć 3:1
Wiosna 1992: Noteć - Unia 3:0
Zima 2015: Unia - Noteć 6:0 (Jelonek 2, Straszewski, Kruszka, Plewa, Maksim) - sparing
Jesień 2015: Unia - Noteć 4:1 (Deresiewicz, Jelonek, Zaleski, Dariusz Lewandowski - Kleczewski) - V liga
Wiosna 2016: Noteć - Unia 1:0 (Pacia) - V liga
Jesień 2016: Noteć - Unia 1:5 (Szymczak - Straszewski 3, Kaźmierczak, Dariusz Lewandowski) - PP KPZPN

Łącznie Unia czterokrotnie wygrała z Notecią i dwa razy przegrała. Bilans bramkowy wynosi 18–7.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód