ogółem: 1 841 976

PP: Noteć - Unia 3:4

• autor: Redakcja, 2017-08-30 20:40

Męczarnia w Gębiach

Unia Janikowo po trudnej przeprawie w Gębiach, awansowała do III rundy Pucharu Polski K-PZPN okręgu bydgoskiego. Podopieczni trenera Adama Topolskiego wygrali z a-klasową Notecią 4:3 (1:2). W pierwszej połowie dwukrotnie na prowadzenie wychodzili gospodarze, lecz janikowianie byli zdeterminowani w odniesieniu zwycięstwa, co udało im się na sześć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Po jednej bramce dla Unii zdobyli: Dariusz Lewandowski i Dawid Deresiewicz, a dwie Przemysław Kędziora. Trafienia dla Noteci były autorstwa Krystiana Kryszaka oraz z rzutów karnych: Krystiana Łuczaka, a także Piotra Paci.

NOTEĆ GĘBICE - UNIA JANIKOWO 3:4 (2:1)

1:0 - 05’ Krystian Kryszak
1:1 - 18’ Dariusz Lewandowski
2:1 - 45+1’ Krystian Łuczak (rzut karny)
2:2 - 58’ Dawid Deresiewicz
2:3 - 62’ Przemysław Kędziora
 3:3 - 65’ Piotr Pacia (rzut karny)
3:4 - 84’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 15. Maciej Sirko (82’ 3. Jakub Rusznica ), 18. Filip Żurawski, 5. Krzysztof Wiśniewski , 24. Mateusz Kaczmarek (56’ 8. Kacper Wróblewski) - 23. Przemysław Kędziora, 17. Paweł Radaszewski, 19. Kacper Kumor (46’ 4. Dawid Pieszak), 20. Tomasz Gilas (46’ 7. Dawid Deresiewicz) - 10. Dominik Jelonek, 21. Dariusz Lewandowski.

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Jakub Frąckowiak, 2. Jakub Losik, 13. Damian Łozowicz.

Noteć: 4 celne, 8 niecelnych
Unia: 13 celnych, 9 niecelnych

Szczegółowy opis mecz w rozwinięciu newsa...

W pierwszej akcji meczu, która miała miejsce w 5.minucie, Damian Brończyk dośrodkował w pole karne z prawej strony na głowę Krystiana Kryszaka, który posłał piłkę do bramki otwierając wynik na 1:0.

Następnie dwa razy piłkę w siatce ulokował Dariusz Lewandowski, ale arbiter nie uznał jego goli sygnalizując spalonego. Najpierw w 6.minucie napastnik Unii przejął w polu karnym futbolówkę zgraną głową od Kacpra Kumora i uderzył z bliskiej odległości, a cztery minuty późnej trącił piętą w szesnastce po prostopadłym podaniu górą Macieja Sirko. W 13.minucie po podaniu wzdłuż pola bramkowego od Przemysława Kędziory, Lewandowski trafił z kilku metrów w nogi bramkarza Noteci - Przemysława Tomaszewskiego.

W 18.minucie Kędziora uruchomił Lewandowskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, posłał płaski strzał w kierunku dalszego słupka wyrównując na 1:1.

Dwie minuty później strzał po ziemi Brończyka z dystansu był niecelny. W 26.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzenie z pierwszej piłki zawodnika gospodarzy minęło słupek. Po pół godzinie gry piłkarze Noteci przeprowadzili składną akcję, po której powinni wyjść na prowadzenie. Po podaniu na wolne pole, jeden z napastników wychodząc sam na sam z Robertem Tomaszewskim z szesnastu metrów trafił w słupek. W 34.minucie po wyrzucie z autu Sirko, Lewandowski zgrał głową, a Kędziora tą samą częścią ciała zdołał oddać strzał obroniony przez golkipera. Kolejnie z rzutu wolnego fatalnie przymierzył Dominik Jelonek. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy, z tego samego stałego fragmentu gry nad poprzeczką uderzył Brończyk - były zawodnik Unii.

W 45.minucie za faul w polu karnym żółtą kartkę ujrzał Krzysztof Wiśniewski. Obrońca Unii powstrzymał napastnika wychodzącego na czystą pozycję. Rzut karny w doliczonym czasie gry na bramkę zamienił Krystian Łuczak, który uderzył płasko w środek bramki - 2:1.

Dwie minuty po przerwie z rzutu wolnego w mur trafił Dawid Deresiewicz. W 51.minucie strzał Lewandowskiego zza pola karnego po ziemi obronił bramkarz. Następnie uderzenie rywali z dystansu było zbyt wysokie. W 57.minucie po dośrodkowaniu z rożnego, strzał głową jednego z piłkarzy a-klasowych był niecelny.

W 58.minucie rzut rożny wykonywał Deresiewicz podając krótko do Sirko. Ten z kolei odegrał piłkę Deresiewiczowi, który technicznym strzałem z okolic narożnika pola karnego przerzucił futbolówkę nad bramkarzem - 2:2.

Chwilę później Deresiewicz znów mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał z dystansu odbił się od obrońcy i nie sprawił kłopotów bramkarzowi. W 60.minucie uderzenie Brończyka zza szesnastki zostało zablokowane.

W 62.minucie po wykopie z "piątki" bramkarza gospodarzy, w kierunku Jelonka główkował Lewandowski, po czym piłkę głową wybił obrońca. Trafiła ona do Lewandowskiego, który na dobieg posłał płaskie podanie do Kędziory, ten wyprzedając obrońcę zdołał uderzyć wślizgiem z około piętnastu metrów wyprowadzając Unię na prowadzenie 2:3.

W 65.minucie Paweł Radaszewski sfaulował w polu karnym jednego z rywali, a Piotr Pacia z „jedenastki” uderzył płasko w lewy róg bramki wyrównując stan mecz na 3:3. Tomaszewski rzucił się w przeciwną stronę.

Minutę później przecięte podanie przez jednego z defensorów gospodarzy trafiło do Jelonka, który będąc w polu karnym trafił w bramkarza, a dobitka Kacpra Wróblewskiego również została obroniona. Następnie dwukrotnie z wolnego źle przymierzył Deresiewicz, który najpierw przestrzelił, a potem uderzył w mur. W 74.minucie dośrodkowanie Wróblewskiego z lewej strony zamknął Jelonek, ale z kilku metrów jego strzał obronił bramkarz, dzięki czemu janikowianie mieli korner. Wrzutkę z narożnika boiska Deresiewicza główką zgrał Jelonek, a następnie tą samą częścią ciała Wróblewski trafił w poprzeczkę. Chwilę potem po aucie i zamieszaniu podbramkowym, z przewrotki strzał oddał Wróblewski, ale nie posterunku był bramkarz. Na dziewięć minut przed końcem, aktywny Wróblewski głową zgrał Lewandowskiemu, który spudłował z najbliższej odległości. W 83.minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego w szesnastce głową niecelnie zamknął Jelonek.

W 84.minucie po podaniu Deresiewicza, Kędziora wyszedł sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem zapewnił Unii zwycięstwo 3:4.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, zawodnik Noteci przebojem wdarł się w pole karne, ale skuteczną interwencja popisał się Tomaszewski. Z kolei dobitka piłkarza gospodarzy z ponad szesnastu metrów była niecelna. W 88.minucie Wróblewski przerzutem uruchomił Jelonka, który podał Jakubowi Rusznicy - jego strzał z ostrego kąta był niecelny. Następnie bezpośrednie uderzenie Deresiewicza z rzutu rożnego instynktownie sprawował bramkarz Noteci. W doliczonym czasie, Wróblewski z lewej strony zacentrował w pole karne, gdzie strzał piętą Kędziory z pierwszej piłki został zablokowany.

_____________________________________________________________________________
Nieobecni: Mikołaj Plewa (pauza za kartki), Marcin Zaleski (kontuzja), Kacper Śmigielski, Natan Zniszczol, Radosław Kanik, Damian Lewandowski (poza kadrą).