Postać miesiąca: Przemysław Kędziora

• autor: Redakcja, 2017-09-01 23:37

Przemysław Kędziora

W sierpniu drużyna Unii rozegrała cztery ligowe mecze oraz jedno spotkanie pucharowe. W minionym miesiącu wyniki podopiecznych trenera Adama Topolskiego nie były zadawalające, ale spośród wszystkich zawodników zdecydowanie tą najjaśniejszą był Przemysław Kędziora, który zaliczył tylko trzy mecze. Zdobył w nich trzy bramki, a także kilkoma zagraniami pokazał, że może być dużym wzmocnieniem biało-niebieskich.

Przemysław Kędziora dołączył do zespołu Unii tuż przed meczem z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie, w którym wystąpił w podstawowym składzie. Po kilku minutach gry urwał się obrońcom i został sfaulowany w polu karnym, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Dominik Jelonek. W drugiej połowie sam Kędziora zdołał pokonać bramkarz rywali płaskim strzałem z pierwszej piłki z kilkunastu metrów. Były zawodnik Sokoła Kleczew mniej widoczny był w swoim drugim meczu po powrocie do biało-niebieskich, przeciwko Kujawiance Izbica Kujawska. Rywale często powstrzymywali skrzydłowego Unii poprzez faule. Zupełnie inaczej było w pucharowym starciu w Gębicach z miejscową Notecią. Kędziora wziął na swoje barki losy awansu do kolejnej rundy, dwukrotnie wyprowadzając janikowian na prowadzenie, najpierw zdobywając gola na 3:2, a później - na sześć minut przed końcem na 4:3. Liczymy na jego kolejne gole w biało-niebieskich! Jest pierwszą kandydaturą na piłkarza rundy jesiennej. Kto będzie kolejną? Odpowiedź poznamy za miesiąc.

_______________________________
Z pewnością zauważyliście, że od początku nowego sezonu na naszej stronie nie można już oceniać zawodników po meczach. Do tej pory noty piłkarzy były zsumowane, dzięki czemu na koniec rundy lub sezonu wybierany został najlepszy gracz Unii.

Od sezonu 2017/2018 po każdym miesiącu zostanie wybrana postać miesiąca, a następnie spośród wszystkich postaci miesiąca kibice poprzez ankietę zdecydują, kto był najlepszym piłkarzem Unii w danej rundzie lub sezonie.

W danej rundzie postacią miesiąca każdy zawodnik może zostać tylko jeden raz. Oznacza to, że Przemysław Kędziora zostając postacią sierpnia, nie ma prawa zostać wybrany najlepszym piłkarzem kolejnego miesiąca, choćby niewiadomo jak dobrze radził sobie na boisku.

Unia GniewkowoUNIA JANIKOWO
Unia Gniewkowo   UNIA JANIKOWO