ogółem: 1 968 489

Unia - Cuiavia 0:1

• autor: Redakcja, 2017-09-02 21:10

Cuiavia nadal lepsza od Unii

Po emocjonującym meczu rozegranym w Janikowie, Unia przegrała z Cuiavią Inowrocław 0:1 (0:0). Derby powiatu inowrocławskiego miały dwie różne odsłony. W pierwszej połowie przewaga należała do gospodarzy, a w drugiej, do głosu doszli przyjezdni, którzy swoją przewagę udokumentowali bramką strzeloną przez Michała Kruszczyńskiego w 54.minucie. Warto odnotować, że zdobywca zwycięskiego gola latem tego roku był przymierzany do gry w naszym Klubie. Po tej porażce, Unia spadła na czternaste miejsce w tabeli.

UNIA JANIKOWO - CUIAVIA INOWROCŁAW 0:1 (0:0)

0:1 - 54’ Michał Kruszczyński

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol, 2. Jakub Losik, 17. Paweł Radaszewski , 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski (73’ 20. Tomasz Gilas ; 85’ 4. Dawid Pieszak), 19. Kacper Kumor (55’ 7. Dawid Deresiewicz ), 30. Mikołaj Plewa , 23. Przemysław Kędziora - 10. Dominik Jelonek, 21. Dariusz Lewandowski (55’ 8. Kacper Wróblewski).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Jakub Frąckowiak, 5. Krzysztof Wiśniewski, 18. Filip Żurawski.

Unia: celne, 12 niecelnych
Cuiavia: 7 celnych, 7 niecelnych

Fotorelacja - Przemysław Powała
 Fotorelacja - Mateusz Biernacki

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Unii. Janikowianie jednak nie wykorzystali kilku sytuacji, a wiele strzałów z dystansu była niecelna. Zupełnie inaczej wyglądała druga odsłona, w której przewagę osiągnęła Cuiavia, dzięki czemu zdobyła zwycięską bramkę.

W 4.minucie dośrodkowanie Sebastiana Hulisza z rzutu rożnego zostało zamknięte strzałem z pierwszej piłki z szesnastu metrów, które skutecznie zablokował Jakub Losik. Następnie uderzenie z dystansu Kacpra Kumora i Przemysława Kędziory zostały zablokowane. W 19.minucie strzał Hulisza z rzutu wolnego z dwudziestu metrów zmierzał w światło bramki, ale Robert Tomaszewski zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką. Trzy minuty później janikowianie przeprowadzili groźną kontrę, którą wyprowadził Dariusz Lewandowski. Akcję zakończył Mikołaj Plewa, który posłał kąśliwy strzał w kierunku bramki z ponad dwudziestu metrów. Piłki przeszła obok słupka. W 23.minucie biało-niebiescy stworzyli sobie najlepszą okazję do zdobycia gola. Kumor przerzucił piłkę ze środka boiska na prawą stronę do Damiana Lewandowskiego, który idealnie dośrodkował w pole karne na głowę Dominika Jelonka. Kapitalną interwencją popisał się bramkarz Cuiavii - Marcin Piesik. Poniesieni emocjami kibice z Janikowa byli pewni, że bramka dla Unii jest kwestią czasu… Dwie minuty później gospodarze stworzyli kolejną sytuację. Znów prawą stroną boiska zerwał się Lewandowski, który posłał wsteczne podanie w pole karne w kierunku Kędziory. Jego strzał z pierwszej piłki z dziesięciu metrów został zablokowany, a dobitka Plewy zza szesnastki była niecelna. W 28.minucie z ostrego kąta z rzutu wolnego niecelnie przymierzył Plewa. Następnie dośrodkowanie Plewy z rożnego przed siebie wybił Piesik, a uderzenie z pierwszej piłki Kumora było zbyt wysokie. W 38.minucie Kędziora wystawił piłkę na strzał zza pola karnego Kumorowi, ale piłkę po jego uderzeniu zablokował obrońca. Chwilę później strzał Natana Zniszczola z daleka przeszedł nad poprzeczką.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy, w Cuiavii przeprowadzone zostały dwie zmiany. Na boisku zameldował się grający trener inowrocławian - Michał Nadolski i Michał Kruszczyński. Obaj, jak się później okazało odmienili losy meczu…

W 50.minucie Cuiavia za sprawą Hulisza kombinacyjnie rozegrała rzut wolny, po czym Dariusz Słupski otrzymał piłkę w polu karnym i mając przed sobą tylko Tomaszewskiego, trafił w słupek. Następnie uderzenie Hulisza za pola karnego obronił bramkarz. Potem strzał Jelonka z około czterdziestu metrów po ziemi był zbyt lekki i nie sprawił Piesikowi żadnych kłopotów. /w 53.minucie Hulisz znów płasko uderzył zza pola karnego i skutecznie interweniował Tomaszewski.

W 54.minucie Cuiavia przeprowadziła akcję lewą stroną za sprawą Słupskiego, który minął trzech zawodników Unii i wchodząc w pole karne podał wsteczne podanie do Kruszczyńskiego, który strzałem z pierwszej piłki z kilku metrów zdobył gola - 0:1.

Dwie minuty później strzał Plewy z narożnika szesnastki został zablokowany. W 58.minucie zawodnik gości prawą stroną boiska minął Radosława Kanika, po czym wszedł w pole karne i silnie uderzył z ostrego kąta w kierunku okienka. Kapitalnie interweniować zdołał Tomaszewski, który sparował piłkę na rzut rożny. W 59.minucie strzał Nadolskiego zza pola karnego po indywidualnej akcji był niecelny. Następnie płaskie uderzenie Słupskiego z obrębu pola karnego obronił Tomaszewski. W 67.minucie kąśliwy strzał Dawida Deresiewicza zza szesnastki przeszedł minimalnie obok słupka. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu, nad bramką z rzutu wolnego piłkę posłał Kruszczyński. W 78.minucie ten sam zawodnik podał Słupskiemu, który wychodził sam na sam z bramkarzem Unii. Na szczęście Tomaszewski skutecznym wyjściem z pola bramkowego zażegnał zagrożenie wybijając piłkę wślizgiem. Kolejnie w polu karnym znalazł się Jelonek. Kapitan janikowian uderzył pod poprzeczkę z ostrego kąta, ale Piesik wybił futbolówkę poza boisko. W 81.minucie groźną akcję przeprowadzili przyjezdni. Jeden z nich uderzył w polu karnym z bliskiej odległości, ale Tomaszewski popisał się dobrą interwencją, po czym inowrocławianie mieli korner. Dośrodkowanie z narożnika boiska Nadolskiego niecelnym strzałem głową zamknął Słupski. W 85.minucie z powodu kontuzji prawej nogi boisku opuścić musiał Tomasz Gilas, który dwanaście minut wcześniej wszedł z ławki rezerwowych. Jego miejsce zajął Dawid Pieszak. Na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, Plewa posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, gdzie nad poprzeczką główkował Losik. W doliczonym czasie niespodziewanie na własnej połowie ręką zagrał Paweł Radaszewski. Z rzutu wolnego zbyt wysoko uderzył Nadolski. W ostatnim momencie meczu, po faulu Radaszewskiego, strzał z wolnego Hulisza z okolic narożnika pola karnego był niecelny.
____________________________________________________________________________
Nieobecni: Marcin Zaleski (kontuzja), Kacper Śmigielski, Jakub Rusznica, Damian Łozowicz (juniorzy), Mateusz Kaczmarek (poza kadrą).