ogółem: 4 392 820

Chemik - Unia 6:0

• autor: Redakcja, 2017-09-09 20:27

Trzecia ligowa porażka z rzędu

Trzeciej porażki z rzędu w rozgrywkach IV ligi kujawsko-pomorskiej, a piątej w obecnym sezonie doznali dzisiaj piłkarze Unii Janikowo, którzy zostali rozgromieni w Bydgoszczy przez miejscowego Chemika 6:0 (1:0). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Wiktor Osieński, który zarówno otworzył, jak i zamknął wynik meczu. Ponadto po jednej bramce dla bydgoszczan strzelili: Maciej Kot, Daniel Włosiński, Michał Żurowski i Robert Fresz. Po tej porażce, podopieczni trenera Adama Topolskiego spadli na piętnaste miejsce w tabeli, które po dzisiejszej kolejce w III lidze, jest zagrożone spadkiem. Lokata biało-niebieskich może także ulec zmianie po niedzielnych spotkaniach. Chemik z kolei umocnił się na pozycji lidera.

CHEMIK BYDGOSZCZ - UNIA JANIKOWO 6:0 (1:0)

1:0 - 35' Wiktor Osiński
2:0 - 49' Maciej Kot
3:0 - 52' Daniel Włosiński
4:0 - 70' Michał Żurowski
5:0 - 84' Robert Frasz
6:0 - 90+2' Wiktor Osiński

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol , 2. Jakub Losik, 17. Paweł Radaszewski, 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski (65’ 18. Filip Żurawski), 19. Kacper Kumor (46’ 21. Dariusz Lewandowski), 30. Mikołaj Plewa  (73’ 24. Mateusz Kaczmarek), 23. Przemysław Kędziora (74’ 5. Krzysztof Wiśniewski) - 10. Dominik Jelonek, 7. Dawid Deresiewicz .

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Jakub Frąckowiak, 4. Dawid Pieszak, 8. Kacper Wróblewski.

Chemik: celnych, 10 niecelnych
Unia: 5 celnych, 6 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Już sto dwadzieścia sekund po pierwszym gwizdku sygnał do ataku gospodarzom dał Szymon Maziarz, który posłał silny strzał z osiemnastu metrów. Piłka minimalnie minęła okienko bramki. Dwie minuty później janikowianie odpowiedzieli dzięki przechwytowi Kacpra Kumora w środkowej strefie. 20-latek podał do Dawida Deresiewicza, który po rajdzie z piłką odegrał Kumorowi. Jego strzał zza pola karnego po ziemi był niecelny. Po kwadransie gry dośrodkowanie Pawła Olszewskiego z rzutu rożnego głową wykończył jeden z zawodników, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 16.minucie rajd lewą stroną boiska przeprowadził Przemysław Kędziora, który wystawił piłkę Deresiewiczowi, ten przyjął ją w polu karnym i uderzył z ostrego kąta, ale Mateusz Tatera zdołał interweniować i janikowianie mieli tylko korner. Dwie minuty później silny strzał Olszewskiego z osiemnastu metrów trafił w poprzeczkę. W 20.minucie sprzed narożnika szesnastki zbyt wysoko uderzył Deresiewicz. Osiem minut potem po strzale Maziarza z rzutu wolnego z okolic narożnika pole karnego, skutecznie piąstkował Robert Tomaszewski. W 30.minucie po akcji gospodarzy z prawej strony, podanie wzdłuż bramki niecelnym wślizgiem wykończył jeden z zawodników.

W 35.minucie Olszewski długo utrzymywał się przy piłce z lewej strony boiska, po czym miękko dośrodkował w pole karne, gdzie Wiktor Osiński główką przelobował bramkarza umieszczając futbolówkę w okienku - 1:0.

Minutę po stracie bramki janikowianie mogli wyrównać po rzucie rożnym Deresiewicza, po którym niecelnie piętą uderzył Jakub Losik. Na dwie minuty przed przerwą niezwykle aktywny w zespole gospodarzy Olszewski uderzył zza pola karnego, ale po rykoszecie piłka opuściła boisko. Dośrodkowanie tego samego zawodnika z kornera niecelną główką zamknął Radosław Mik. W doliczonym czasie gry Chemik mógł podwyższyć prowadzenie dzięki akcji prawą stroną boiska. Jeden z piłkarzy gospodarzy podał wstecz do kolegi z zespołu, który będąc w szesnastce oddał strzał z pierwszej piłki, ale futbolówka minęła słupek.

Na drugą połowę Unia wyszła zmotywowana z zamiarem jak najszybszego wyrównania, a tymczasem w krótkim odstępie czasu janikowianie stracili dwie bramki, które przekreśliły nadzieję na korzystny wynik w Bydgoszczy.

W 49.minucie dośrodkowanie Olszewskiego z lewej strony przeszło wszystkich w polu bramkowym, a Maciej Kot będący na dalszym słupku główką z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce - 2:0.

W 52.minucie rywale Unii przeprowadzili akcję prawą stroną boiska. Po wejściu w pole karne jeden z piłkarzy Chemika błyskawiczne podał do Daniela Włosińskiego, który płaskim strzałem z bliskiej odległości posłał piłkę do bramki podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 3:0.

W 64.minucie bramkarz Chemika obronił strzał zza pola karnego Damiana Lewandowskiego. Dwie minuty później również z dalszej odległości uderzył Mikołaj Plewa. Tym razem Tetera miał więcej kłopotów, gdyż po jego interwencji piłka trafiła w słupek. W 69.minucie niecelnie z wolnego przymierzył Deresiewicz.

W 70.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Olszewskiego, w polu karnym Unii powstało zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Michał Żurowski i z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce - 4:0.

Następnie strzał z dystansu jednego z rywali został zablokowany. W 73.minucie obok bramki z rzutu wolnego uderzył Deresiewicz. Na kwadrans przed końcem, zawodnik Chemika wyszedł sam na sam z brakarzem Unii, ale przestrzelił. W 77.minucie podanie Dominika Jelonka otrzymał Deresiewicz, ale jego strzał zza pola karnego obronił Tetera. Minutę później w szesnastce z piłką znalazł się Kot, ale po jego uderzeniu skutecznie bronił Tomaszewski. W 79.minucie bezpańską futbolówkę w środkowej strefie boiska przechwycił Filip Żurawski, po czym posłał górne podanie w kierunku Jelonka. Kapitan Unii będąc w polu karnym uderzył nad bramką.

W 84.minucie Olszewski dośrodkował z rzutu rożnego, a Robert Frasz będąc przy dalszym słupku, skuteczną główką zdobył gola na 5:0.

Trzy minuty przed końcem meczu strzał Szymona Babiarza z około dziesięciu metrów nogą obronił Tomaszewski. W 88.minucie uderzenie z daleka zawodnika Chemika było zbyt wysokie. W ostatniej minucie regulaminowego czasu, Jelonek próbował przelobować bramkarza, ale piłkę tuż sprzed linii bramkowej poza boisko wybił obrońca.

W 90+2.minucie po akcji prawą stroną, ciężar gry został przeniesiony na środkową strefę boiska, gdzie silnym strzałem z dwudziestu metrów bezradnego Tomaszewskiego pokonał Osiński - 6:0.

Żółta kartka otrzymana przez Mikołaja Plewę w 56.minucie, jest jego czwartą karą indywidualną w tym sezonie, co skutkuje pauzą w kolejnym meczu mistrzowskim.
__________________________________________________________________________________
Nieobecni: Marcin Zaleski, Tomasz Gilas (kontuzje), Jakub Rusznica (choroba), Kacper Śmigielski, Damian Łozowicz (poza kadrą).