IV liga: Wyniki 6.kolejki

• autor: Redakcja, 2017-09-10 20:10

Wyniki 6.kolejki

W 6.kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej rozegranych zostało osiem meczów, gdyż jedno spotkanie nie odbyło się ze względu na fakt, iż drużyna gości, w tym wypadku Lecha Rypin nie wzięła ze sobą kart zdrowia zawodników. Dzięki temu gospodarze - Notecianka Pakość trzy punkty dopisali sobie walkowerem i są już na trzecim miejsce w tabeli. W spotkaniach, które odbyły się padło 35 bramek, co daje średnią 4,37 gola na jeden mecz. Zdecydowanie średnią zawyżyły wysokie zwycięstwa Lidera Włocławek i Chemika Bydgoszcz. Warto dodać, że spadkowicz z III ligi umocnił się na pozycji lidera osiągając dwa punkty przewagi nad Kujawianką Izbica Kujawska, która straciła pierwsze punkty w sezonie. Warto też dodać, że dzięki remisowi beniaminka - Sokoła Radomin, w IV lidze nie ma już drużyn bez punktów. Pierwsze zwycięstwo odniósł z kolei inny z beniaminków - Kujawiak Kowal. Unia Janikowo po trzeciej porażce i niedzielnych meczach spadła na szesnaste miejsce w tabeli. Dołączyła tym samym do grona, które jest zagrożone spadkiem. Warto dodać, iż zostało ono powiększone o jedno miejsce, ze względu na fakt, iż w III lidze na chwilę obecną degradacja grozi Unii Solec Kujawski. Na koniec warto wspomnieć, tak żeby tradycji stało się zadość: w minionej kolejce trzy mecze wygrali gospodarze, padły trzy remisy i dwa razy lepsi okazali się goście.

Notecianka Pakość - Lech Rypin 3:0 (walkower)
Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Lider Włocławek 0:11
Kujawianka Izbica Kujawska - Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:1