Weekend drużyn młodzieżowych

• autor: Redakcja, 2017-09-10 22:20

Mecze drużyn młodzieżowych

Dobiega końca weekend, w którym swoje mistrzowskie mecze rozgrywały młodzieżowe drużyny naszego Klubu. W ligowym turnieju komplet punktów zgromadzili orlicy. Zwycięstwo odnieśli także trampkarze. Niestety, swoje spotkanie przegrał zespół juniorów starszych.

Orlicy
W czwartek Orlicy A rozegrali swój ostatni sparing przed zmaganiami ligowymi. Na wyjeździe w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych pokonali Noteciankę Pakość 11:4. Z kolei w sobotę podopieczni trenera Krzysztofa Nowickiego po raz pierwszy w sezonie grali o ligowe punkty. Przed własną publicznością pokonali swoich rywali:

KS Unia - Spójnia Białe Błota 3:2
Biłoszewski Jakub (2)
Szczutkowski Jakub

KS Unia - Szubinianka Szubin 2:1
Szczutkowski Jakub (2)

KS Unia - Pelikan Szubin 4:2
Szczutkowski Jakub
Czerwiński Miłosz
Biłoszewski Jakub (2)

Trampkarze
Unia Gniewkowo - Unia Janikowo 1:5
Janikowianie już w 45.sekundzie meczu stracili bramkę. Opanowanie emocji i gra całej drużyny pozwoliły doprowadzić do remisu przed przerwą. Przerwę w meczu trener Marcin Zaleski wykorzystał na zmotywowanie drużyny, co przyniosło zamierzony efekt: 5:1 dla Unii z Janikowa. Bramki zdobyli: Polanowski Jakub (2), Szczutkowski Jan (2) i Jobczyk Jakub (1).

Juniorzy starsi
Juniorzy starsi Unii przegrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 1:6 (1:2). Honorową bramkę dla podopiecznych trenera Michała Orlika zdobył Damian Łozowicz. W meczu kontuzji doznało dwóch zawodników z Janikowa. Mowa tutaj o Nowaczyku (rozcięty łuk brwiowy) i Jankowskim (uraz nosa).

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - UNIA JANIKOWO 6:1 (2:1)
Bramki:
18’, 33’, 56’, 71’, 82’, 85’ - Damian Łozowicz 32’

Skład Unii: Jakub Uszko - Jendrzejewski Dawid, Jankowski Damian, Stawicki Kamil, Siemianowski Robert (87’ Mendelewski Artur) -Jaszcz Jakub (ż) (68’ Karczewski Krzysztof), Nowaczyk Wiktor (35’ Dudek Damian), Łozowicz Damian, Wandachowicz Dawid, Gałązka Filip (ż) (71’ Tomaszek Michał) - Pietrykowski Dawid.

Rezerwowi - nie zagrali: Gotowicz Sebastian, Kołomański Mateusz, Bykowski Kacper.

- Tak mecze drużyn młodzieżowych nie powinny wyglądać ,rozumiem walkę na boisku chęć zwycięstwa i rywalizację, ale poziom brutalności przekroczył moje najśmielsze wyobrażenia. Arbiter na zbyt dużo pozwolił zawodnikom gospodarzy, co konsekwencją były cztery wymuszone kontuzjami zmiany w moim zespole. Nie chciałbym również w ten sposób usprawiedliwiać porażki, bo zasłużenie Olimpia wygrała to spotkanie i widzę w tym zespole na pewno jednego z faworytów do zwyciężenia w tej ligi. Dziękuje chłopakom za wytrwałość do ostatniego gwizdka sędziego i pokorę. Grajmy w piłkę... - powiedział trener juniorów Unii - Michał Orlik.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód