Numery na koszulkach

• autor: Redakcja, 2017-09-10 22:26

Numery na koszulkach: 17, 18

Żeby już nie myśleć o sobotniej porażce w Bydgoszczy, przygotowaliśmy wrześniowe wydanie "Numerów na koszulkach", w którym prześwietliliśmy historię "siedemnastki" i "osiemnastki". W XXI wieku z numerem 17 w biało-niebieskich występowało jak dotąd piętnastu zawodników. Pięciu z nich to obrońcy, ośmiu to pomocnicy i dwóch to napastnicy. Z kolei z numerem 18 grało trzynastu piłkarzy - sześciu defensorów, czterech pomocników i trzech napastników. Sprawdź, czy pamiętasz wspomnianych graczy...

Kliknij na "więcej".

Numer 17
Numer 17 na początku XXI wieku należał do Sławomira Modlińskiego. Po jego odejściu „siedemnastkę” przejął Robert Rogan, a kolejnie grał z nią Arkadiusz Żaglewski. Następnie numer 17 widniał na koszulce Marcina Kaźmierczaka, a gdy on postanowił zmienić oznaczenie - Tomasza Bzdęgi. Kolejnie „siedemnastka” trafiła do Mateusza Nowaczyka, który w swojej przygodzie z Unią miał kilka numerów. W latach 2006-2008 numer 17 miał Szymon Pawlak. Po powrocie do janikowskiego klubu, jesienią 2008 roku „siedemnastka” była numerem Krzysztofa Kretkowskiego. Następnie oznaczeni nią zostawali wychowankowie: Adam Lisiecki, Filip Jagielski i Paweł Lewandowski. Kolejnie numer 17 przypadł do gustu Marcinowi Brzykcemu. Po jego odejściu, przez pół roku nikt nie był oznaczony tym numerem. W sezonie 2011/2012 „siedemnastka” była własnością Piotra Hadasia. Jesienią 2012 roku z numerem 17 ponownie grał Jagielski. Po reaktywacji seniorskiej piłki nożnej w Janikowie, z numerem 17 najpierw występował Mikołaj Kruszka, a następnie Paweł Radaszewski, który do tej pory nosi ten numer na koszulce.

Numer 18
Z numerem 18 początkowo w barwach Unii grał Michał Nadolski. Następnie z tym oznaczeniem na koszulce występowało trzech napastników. Mowa tutaj kolejno o Marcinie Florku, Piotrze Bajdziaku i Arkadiuszu Woźniaku. W latach 2005-2009 z numerem 18 grał Tomasz Warczachowski. Gdy popularny „Warczach” zdecydował się na odejście z janikowskiego klubu, numer ten przejął Szymon Gul. Następnie „osiemnastką” oznaczony został Marcin Zaleski. Kolejnie z numerem 18 występował Krzysztof Łożyński, a potem Krzysztof Wikarski. W okresie 2013-2017, czyli powstaniu KS Unia Janikowo, „osiemnastka” była własnością Norberta Karpińskiego, jednak ze względu na jego kontuzję, numer ten pożyczali juniorzy będący sporadycznie w meczowej osiemnastce pierwszego zespołu. I tak z numerem 18 swój pierwszy występ w seniorach zaliczył Mariusz Szablewski, a następnie numerem tym oznaczany był Filip Gałązka. Aktualnie „osiemnastka” należy do Filipa Żurawskiego

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO