Zapowiedź: Unia - Legia

• autor: Redakcja, 2017-09-15 17:20

Przełamać się!

Przed nami 7.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. W tej serii spotkań będąca po trzech ligowych porażkach z rzędu, Unia podejmie na własnym boisku Legię Chełmża. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 16.września 2017 roku, a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. W poprzednim sezonie zarówno janikowianie, jak i chełmżanie byli beniaminkami, a dodać należy, że dwukrotnie lepsi okazali się biało-niebiescy, którzy pokonali Legię u siebie 2:1 i na wyjeździe 1:0.

Klub Sportowy „Legia” Chełmża
Rok założenia: 1928
Barwy: czerwono-zielono-białe
Sukces: 9.miejsce w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - 2008/2009

Legia Chełmża jest aktualnie w górnej części tabeli, zajmując w niej dziewiąte miejsce. Czerwono-zielono-biali w sześciu meczach zdobyli osiem punktów. Jutrzejsi rywali Unii po dwa spotkania wygrali, zremisowali i przegrali. Stosunek bramkowy Legii jak dotąd wynosi 7-8. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Rafała Lewandowskiego podzielili się punktami ze Startem Warlubie remisując u siebie 2:2. Warto dodać, że chełmżanie do przerwy przegrywali 0:2, a gola na wagę jednego punktu strzelili w doliczonym czasie gry. Co ciekawe, bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został Rafał Etmański, którego czeka pauza.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w kadrze Legii jest obecni Tomasz Rogóż. 35-letni pomocnik w przeszłości grał w kilku pierwszoligowych klubach. Ponadto za sobą ma testy w Unii Janikowo, które odbył kilkanaście lat temu. Warto dodać, że latem zespół prowadzony przez Lewandowskiego stracił dwóch innych wartościowych piłkarzy z doświadczeniem z wyższych lig. Mowa tutaj o defensorach - Bartłomieju Kowalskim i Rafale Lipińskim. Obaj odeszli z chełmżyńskiego klubu. Bliski związania się z Legią był natomiast Radosław Kanik, ale ostatecznie wybrał ofertę z naszego Klubu.

W dniu jutrzejszym z gry wyłączony jest jeden z najlepszych strzelców Unii w tym sezonie. Mowa tutaj o Mikołaju Plewie, który będzie pauzować za czwartą żółtą kartkę, którą ujrzał w poprzedniej kolejce w spotkaniu z Chemikiem Bydgoszcz. Wierzymy, że mimo nieobecności tego rozgrywającego, Unia zrehabilituje się za trzy ligowe porażki z rzędu i zdobędzie upragnione trzy punkty, które pozwolą na opuszczenie strefy spadkowej.

Jutro przed szansą rozegrania setnego ligowego meczu od momentu reaktywacji seniorskiej piłki w Janikowie stanie Dawid Deresiewicz. Zawodnik ten łącznie na koncie ma 119 występów w janikowskim klubie.

Warto wspomnieć ostatni mecz pomiędzy obiema drużynami, który był rozegrany wiosną poprzedniego sezonu w Chełmży. Tymczasowym trenerem janikowian był wówczas Arkadiusz Zaleski, a obecny szkoleniowiec - Adam Topolski obserwował Unię z wysokości trybun. Biało-niebiescy wygrali 1:0 po bramce Damiana Lewandowskiego.

Także spotkanie z rundy jesiennej rozegrane w Janikowie zakończyło się zwycięstwem Unii. Wówczas podopieczni Jacka Łukomskiego wygrali 2:1 po golach Plewy i wspomnianego Lewandowskiego. Co, ciekawe prawoskrzydłowy naszej drużyny jak dotąd ma patent na Legię i miejmy nadzieję, że jutro zaliczy kolejne trafienie przeciwko czerwono-zielono-białym. Honorowego gola dla chełmżan strzelił Daniel Stolkowski.

Wszystkie wyniki meczów Unia Janikowo - Legia Chełmża:
1969/70 - 0:2, 2:2
1970/71 - 1:1, 1:1
1971/72 - 3:1, 1:3
1998/99 - 0:3, 1:1
1999/00 - 2:0, 4:0
2016/17 - 2:1, 1:0

Razem: 12 meczów - 5 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki, bramki: 18-15.

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO