ogółem: 4 376 877

Unia - Legia 1:1

• autor: Redakcja, 2017-09-16 18:35

Pechowy remis

W 7.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej Unia zremisowała na własnym boisku z Legią Chełmża 1:1 (1:0). Bramkę dla biało-niebieskich w 32.minucie zdobył Dariusz Lewandowski, a gola dla gości w 52.minucie z rzutu karnego strzelił Tomasz Rogóż.  Po raz kolejny janikowianie nie wykorzystali kilku stuprocentowych sytuacji w pierwszej połowie, po czym gorzej niż przeciwnik zaprezentowali się po przerwie. Podsumowując pełne dziewięćdziesiąt minut, to gospodarze byli bliżsi zdobycia kompletu punktów. Dla podopiecznych trenera Adama Topolskiego był to czwarty ligowy mecz z rzędu bez zwycięstwa. Unia nadal jest na szesnastym - spadkowym miejscu w tabeli.

UNIA JANIKOWO - LEGIA CHEŁMŻA 1:1 (1:0)

1:0 - 32’ Dariusz Lewandowski
1:1 - 52’ Tomasz Rogóż (rzut karny)

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 18. Filip Żurawski , 2. Jakub Losik, 17. Paweł Radaszewski, 9. Radosław Kanik (90+3’ 6. Natan Zniszczol) - 19. Kacper Kumor (78’ 4. Dawid Pieszak), 7. Dawid Deresiewicz (53’ 11. Marcin Zaleski) - 16. Damian Lewandowski, 10. Dominik Jelonek, 23. Przemysław Kędziora - 21. Dariusz Lewandowski (87’ 24. Mateusz Kaczmarek).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Jakub Frąckowiak, 3. Jakub Rusznica, 5. Krzysztof Wiśniewski.

Dawid Deresiewicz żółtą kartką został ukarany po zakończeniu meczu, ze względu na komentowanie decyzji sędziego.

Unia: 1 celny, 13 niecelnych
Legia: 5 celnych, 4 niecelne

FOTORELACJA - Mateusz Biernacki

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Przez pierwszy kwadrans z boiska wiało nudą. Janikowianie próbowali zagrażać bramce przyjezdnych poprzez stałe fragmenty gry. Dwukrotnie niecelnie z rzutu wolnego przymierzył Dawid Deresiewicz. W międzyczasie silny strzał zza pola karnego zawodnika Legii obronił Robert Tomaszewski. Następnie akcję prawą stroną boiska przeprowadził Tomasz Rogóż, po czym posłał płaskie podanie w szesnastkę, gdzie jeden z napastników w dogodnej sytuacji źle opanował futbolówkę. W 15.minucie Dominik Jelonek z lewej strony podał wstecz do Deresiewicza, którego uderzenie sprzed pola karnego zostało zablokowane, a dobitka z około dwudziestu pięciu metrów Kacpra Kumora okazała się fatalna. W 20.minucie piłkę do niepilnowanego zawodnika gości wybił Paweł Radaszewski, ale strzał z narożnika szesnastki na szczęście okazał się niecelny. Osiem minut później Rogóż uderzył z dystansu, a Tomaszewski mimo wcześniejszego rykoszetu pewnie interweniował. W 29.minucie Unia zmarnowała stuprocentową sytuację do tego, aby objąć prowadzenie. Po podaniu Jelonka, Dariusz Lewandowski wyszedł sam na sam z bramkarzem i wchodząc w pole karne uderzył w słupek. Ależ to była okazja! Również wyborną sytuację sześćdziesiąt sekund potem miał Przemysław Kędziora. Kumor przebiegł z piłką kilkanaście metrów, podał do Jelonka, który z pierwszej piłki odegrał Kędziorze, ten jednak mając przed sobą tylko bramkarza uderzył nad poprzeczką z linii pola karnego! Gol dla Unii wisiał w powietrzu i w końcu radość nastąpiła…

w 32.minucie, kiedy to Filip Żurawski posłał futbolówkę do Damiana Lewandowskiego. Skrzydłowy biało-niebieskich popędził prawą stroną, po czym sprzed linii końcowej dośrodkował w pole karne, gdzie strzałem z kilku metrów z pierwszej piłki Dariusz Lewandowski pokonał bramkarza gości - 1:0.

Jeszcze przed przerwą Lewandowski mógł powiększyć swój dorobek bramkowy, ale dwukrotnie głową posłał piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniach Deresiewicza, najpierw z rzutu wolnego, a później z kornera.

Niespełna minutę po rozpoczęciu drugiej połowy, jeden z zawodników gości przeprowadził indywidualną akcję, którą powinien zakończyć golem. Piłkarz ten rajdem przez kilkadziesiąt metrów przeszedł kilku piłkarzy Unii, po czym wszedł w pole karne i oddał zbyt wysoki strzał.

W 50.minucie w jednym ze starć na połowie przeciwnika ucierpiał Deresiewicz. Sędzia nie przerwał gry, a Legioniści kontynuowali akcję. Po dośrodkowaniu w pole karne gości z lewej strony piłkę niefortunnie wybijał Radosław Kanik, który nabił swoją rękę. Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Po tej decyzji sędziego udzielana została pomoc medyczna kontuzjowanemu Deresiewiczowi, a w międzyczasie do wykonywanie „jedenastki” przygotowywał się Rogóż.

Na zegarze widniała 52.minuta, kiedy sędzia zagwizdał, a Rogóż mocnym strzałem przy słupku zdobył wyrównującego gola. Tomaszewski wprawdzie wyczuł intencje egzekutora, ale to goście cieszyli się z bramki na 1:1.

W 53.minucie na boisku zameldował się Marcin Zaleski, który powrócił do gry po kontuzji odniesionej w pierwszej kolejce tego sezonu. W dzisiejszym meczu zajął miejsce kontuzjowanego Deresiewicza. Dwie minuty potem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w szesnastce z bliskiej odległości strzał Rogóża obronił Tomaszewski. W 56.minucie po rajdzie prawą stroną Damiana Lewandowskiego i wstecznym podaniu, uderzenie Zaleskiego z szesnastu metrów zostało zablokowane. Kolejnie, z rzutu wolnego niecelnie przymierzył Rogóż. Następnie przez kilkanaście minut na boisku nie było akcji ciekawych, wartych odnotowania. W 79.minucie Zaleski zacentrował z kornera, po czym piłkę głową przed pole karne wybił obrońca. Dopadł do niej Kędziora, ale jego strzał został zablokowany. Dobitka Damiana Lewandowskiego była z kolei zbyt wysoka. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, dośrodkowanie z prawej strony Legii zostało wykończone niecelną główką. W 86.minucie strzał z rzutu wolnego z daleka pewnie obronił Tomaszewski. W doliczonym czasie gry, Unia mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść za sprawą Kędziory. Najpierw zawodnik ten próbował przelobować wychodzącego bramkarza, ale zrobił to mało precyzyjnie, a później z bliska nieczysto trafił w piłkę po wrzutce z prawej strony Lewandowskiego.

Żółte kartki dla zawodników Unii:
- Filip Żurawski - za faul (17’)
- Kacper Kumor - za faul (77’)
- Dawid Deresiewicz - za komentowanie decyzji sędziego (po meczu)

Żółte karki Kumora i Deresiewicza były ich czwartymi napomnieniami, co skutkuje pauzą w kolejnym meczu ligowym, w którym Unia zmierzy się z Chełminianką Chełmno.

_______________________________________________________________________________
Nieobecni: Mikołaj Plewa (pauza za kartki), Kacper Wróblewski, Tomasz Gilas (kontuzjowani), Kacper Śmigielski, Damian Łozowicz (poza kadrą).