Trenerski dwugłos po meczu Unia - Legia

• autor: Redakcja, 2017-09-16 21:51

Mimo remisu, muszę pochwalić zespół

Unia zremisowała 1:1 na własnym boisku z Legią Chełmża. Przedstawiamy wypowiedzi pomeczowe trenerów. Szkoleniowiec gości - Rafał Lewandowski stwierdził, iż podział punktów jest sprawiedliwy, bo obie drużyny stworzyły sobie po trzy sytuacje. Zdaniem trenera janikowian - Adama Topolskiego mecz powinien zakończyć się zwycięstwem Unii. Opiekun biało-niebieskich mimo remisu, pochwalił swoich podopiecznych.

Rafał Lewandowski (trener Legii)
- Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej drużynie za dzisiejszy wynik. Widziałem, że Janikowo jest po trudnym czasie i spodziewałem się ciężkiego meczu. Uważam jednak, że moja drużyna pokazała dzisiaj jakość. Piłkarsko byliśmy lepsi, jednak to Janikowo z tego meczu mogło wyjść zwycięsko. Unia miała trzy dogodne sytuacje. Podobnie jak my, bo my z naszych trzech sytuacji także wykorzystaliśmy jedną. Na koniec dodam, że remis jest sprawiedliwy.

Adam Topolski (trener Unii)
- Dzisiaj, mimo remisu, muszę pochwalić zespół, bo rozegraliśmy dobre spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie znowu doszliśmy do sytuacji bramkowych. Szczególnie dwie z nich były z rzędu sytuacji dwustuprocentowych. Mogliśmy śmiało prowadzić 2:0 albo 3:0 do przerwy. W drugiej połowie żeśmy kontynuowali dobrą grę, choć troszkę inaczej graliśmy. Szkoda straconej bramki. Po wrzutce, Kanik źle obliczył lot piłki i po jego złym wybiciu nogą, piłka uderzyła w rękę. Za darmo daliśmy przeciwnikowi rzut karny, chociaż moje zdanie jest takie, że przeciwnik nie zachował się fair, bo nasz zawodnik leżał na boisku, a oni przeprowadzili akcję. My bardziej patrzeliśmy na to, co się dzieje z naszym zawodnikiem, a nie byliśmy skupieni żeby obronnie wyjść z tej sytuacji. Straciliśmy bramkę z karnego, ale mieliśmy znowu dwustuprocentową sytuację na 2:1 w doliczonym czasie gry, gdzie Damian Lewandowski, który bardzo dobre spotkanie rozgrywał, w ostatniej akcji po ominięciu obrońcy dograł do pustej bramki, gdzie Przemek Kędziora musi to umieścić w bramce i skończyłoby się bardzo radośnie dla nas, bo to była sytuacja tak jak mówiłem z rzędu tych dwustuprocentowych, ale jej nie wykorzystaliśmy. Generalnie, muszę pochwalić zespół, że wróciliśmy do dobrej gry i odpowiedzialnej w obronie, jak również stwarzamy sytuacje bramkowe. To jest kwestia czasu, jak powinniśmy wygrywać mecze i to mnie bardzo optymizmem napawa, bo ten dzisiejszy mecz w sytuacjach bramkowych powinien zakończyć się wynikiem 4:1, także 1:1 to jest na pewno szczęśliwy remis dla drużyny przyjezdnych.

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO