ogółem: 1 975 728

PP: Kujawianka - Unia 0:5

• autor: Redakcja, 2017-09-20 20:30

Pewny awans Unii

W dniu dzisiejszym w Strzelnie w meczu III rundy Pucharu Polski K-PZPN (okręg bydgoski) Unia Janikowo wygrała z miejscową Kujawianką 5:0 (1:0), dzięki czemu awansowała do 1/8 finału, w którym uczestniczyć będą kluby z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Radosław Kanik, z kolei po przerwie dwa gole, w tym jednego z rzutu karnego strzelił Dominik Jelonek, a po jednym zdobyli: Mikołaj Plewa i Przemysław Kędziora. Warto odnotować, że gospodarze od 78.minuty grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych ujrzał Krystian Piechocki. Unia drugi rok z rzędu znalazła się w 1/8 finału pucharowych rozgrywek.

KUJAWIANKA STRZELNO - UNIA JANIKOWO 0:5 (0:1)

0:1 - 39’ Radosław Kanik
0:2 - 68’ Dominik Jelonek
0:3 - 76’ Dominik Jelonek (rzut karny)
0:4 - 82’ Mikołaj Plewa
0:5 - 90’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol (64’ 18. Filip Żurawski), 2. Jakub Losik, 17. Paweł Radaszewski, 24. Mateusz Kaczmarek - 16. Damian Lewandowski (79’ 4. Dawid Pieszak), 11. Marcin Zaleski, 19. Kacper Kumor , 9. Radosław Kanik (46’ 30. Mikołaj Plewa) - 10. Dominik Jelonek, 21. Dariusz Lewandowski (46’ 23. Przemysław Kędziora).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Jakub Frąckowiak, 3. Jakub Rusznica, 8. Kacper Wróblewski.

W 78.minucie dwiema żółtymi kartkami, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik Kujawianki - Krystian Piechocki.

Kujawianka: 3 celne, 8 niecelnych
Unia: 12 celnych, 10 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis mecz w rozwinięciu newsa...

Na początku meczu janikowianie zagrożenie pod bramką rywala stwarzali po rzutach rożnych egzekwowanych przez Marcina Zaleskiego. Co prawda dwukrotnie obrońcy gości zdołali wybić piłkę po jego dośrodkowanie przed pole karne, ale za każdym razem Unici kończyli akcję strzałem z dystansu. Najpierw uderzenie Damiana Lewandowskiego zostało zablokowane, a później techniczny strzał Kacpra Kumora, bramkarz Kujawianki - Damian Szwandke zdołał ręką przerzucić nad poprzeczką. Po kwadransie gry uderzenie rywali zza szesnastki zablokował Jakub Losik. W 21.minucie stuprocentową okazję do zdobycia bramki zmarnował Dariusz Lewandowski. Napastnik Unii spudłował z kilku metrów po dośrodkowaniu z prawej strony Damiana Lewandowskiego. Kilka minut później zawodnik ten ponownie nie trafił w bramkę, tym razem głową po wrzutce Natana Zniszczola. W 28.minucie dośrodkowanie gospodarzy również zostało wykończone głową, po czym piłka przeszła nad poprzeczką. Dwie minuty potem po rajdzie Damiana Lewandowskiego, fatalny strzał zza pola karnego oddał Kumor. W 32.minucie Dominik Jelonek zacentrował w szesnastkę, obrońca Kujawianki przedłużył piłkę główką, a Dariusz Lewandowski niecelnie przymierzył przewrotką. Sześćdziesiąt sekund później po błędzie Zniszczola, w polu karnym Unii powstało zamieszanie, w efekcie którego jeden z zawodników ze Strzelna wycofał piłkę partnerowi z drużyny, po czym jego próbę strzału źle opanował napastnik będący na piątym metrze. Nieporadność gospodarzy wybiciem wyjaśnili janikowianie. W 35.minucie uderzenie po ziemi z dwudziestu metrów obronił Robert Tomaszewski.

W 39.minucie po składnej akcji Unii, Kumor posłał podanie górą w pole karne, gdzie niepilnowany był Radosław Kanik, który z około pięciu metrów uderzył płasko w kierunku dalszego słupka pokonując bramkarza - 0:1.

Chwilę po wznowieniu gry od środka, Unici znów byli przy piłce i przeprowadzili akcję zakończoną strzałem nad bramką Damiana Lewandowskiego. Na minutę przed przerwą zbyt lekki strzał z rzutu wolnego Jelonka wyłapał bramkarz. W ostatniej akcji pierwszej połowy, uderzenie gospodarzy z dystansu zostało zablokowane, po czym jeden z nich otrzymał piłkę, wszedł z nią w szesnastkę i zbyt wysoko przymierzył z ostrego kąta.

W 47.minucie po rajdzie z piłką Kumora, Przemysław Kędziora uruchomił na prawej stronie Lewandowskiego, który wszedł w pole karne i idealnie zagrał do Jelonka. Jego strzał z bliska instynktownie obronił Szwandke i piłka wyszła poza boisko. Dwie minuty później silne uderzenie z rzutu wolnego Zaleskiego było za wysokie. W 55.minucie zbyt lekki strzał sprzed narożnika pola karnego nie sprawił kłopotów Tomaszewskiemu. Kolejnie, Kumor prostopadłym podaniem w szesnastkę, otworzył drogę do bramki Kędziorze, ale w sytuacji sam na sam kapitalnie interweniował bramkarz. Następnie uderzenie Kędziory zza pola karnego odbiło się od jednego z obrońców, dzięki czemu janikowianie mieli korner. W 58.minucie strzał Jelonka z wolnego zmierzający w okienko, w dobrym stylu Szwandke sparował poza boisko. Dwie minuty potem po rzucie rożnym gospodarzy, piłkę przed pole karne wybił jeden z Unitów, po czym strzał piłkarza Kujawianki został zablokowany, a dobitka była fatalna. W 62.minucie po rajdzie Kumora, jego uderzenie było zbyt lekkie i nie sprawiło kłopotów bramkarzowi. Następnie dwa strzały z dystansu gospodarzy nie przyniosły efektu, gdyż pierwszy został zablokowany, a drugi był niecelny. W 66.minucie Unici przeprowadzili dobrą akcję, którą zapoczątkował Mikołaj Plewa. Po jego podaniu, Zaleski uruchomił Jelonka, który z około szesnastu metrów oddał precyzyjny strzał. Mimo to, Szwandke ręką zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.

W 68.minucie po ciekawej akcji, Lewandowski wszedł w pole karne prawą stroną boiska, po czym podał w kierunku Jelonka. Kapitan Unii oddał strzał, który przełamał ręce bramkarza. Piłka przekroczyła linię bramkową, po czym została wybita przez obrońców, ale zauważył to sędzia asystent, po czym arbiter główny uznał gola - 0:2.

Pięć minut później w zagotowało się w szesnastce Unii. Jeden z napastników był bliski oddania strzału z kilku metrów, ale skutecznym wślizgiem niebezpieczeństwo zażegnał Tomaszewski. Mimo to, jeden z graczy gospodarzy uderzył z kilku metrów, futbolówka odbiła się od Losika i trafiła w słupek.

W 76.minucie Mateusz Kaczmarek uruchomił na lewej stronie Plewę, który wszedł w pole karne, gdzie został wycięty przez obrońcę. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, a jego pewnym egzekutorem okazał się Jelonek podwyższając na 0:3.

W 78.minucie za faul ukarany żółtą kartką został Krystian Piechocki. Zawodnik ten skomentował to wulgaryzmem, a sędzia po chwili pokazał mu drugą żółtą kartkę, co w konsekwencji oznaczało czerwoną.

Na dziesięć minut przed końcem, Plewa z łatwością wszedł w pole karne i podał do Jelonka, który z kilku metrów trafił w boczną siatkę. W 81.minucie uderzenie z dystansu Zaleskiego było dalekie od ideału.

W 82.minucie Dawid Pieszak rozpoczął ciekawą akcję Unii. Podał do Kędziory, który po rajdzie z piłką płaskim podaniem otworzył drogę do bramki Plewie. Zanim jednak, ten ostatni zdołał oddać strzał w polu karnym z pierwszej piłki, futbolówkę intuicyjnie przeskoczył Jelonek - 0:4.

W 90.minucie ponownie bramkową akcję zapoczątkował aktywny po wejściu na boisko Pieszak. Tym razem zawodnik ten wszedł w pole karne, podał do będącego bliżej lewej strony Plewy, który wystawił piłkę Kędziorze. Napastnik janikowian mając przed sobą pustą bramkę, niemalże wszedł do niej z futbolówką ustalając wynik meczu na 0:5. Była to kapitalna akcja tercetu rezerwowych - Pieszak, Plewa, Kędziora.

W doliczonym czasie gry, Unia mogła podwyższyć prowadzenie. Aktywny Pieszak idealnie przerzucił piłkę w kierunku Plewy, który wchodząc w pole karne oddał strzał obroniony przez Szwandke.

______________________________________________________________________________
Nieobecni: Dawid Deresiewicz, Tomasz Gilas, Damian Łozowicz (kontuzje), Krzysztof Wiśniewski (obowiązki zawodowe), Kacper Śmigielski (poza kadrą).