Zapowiedź: Chełminianka - Unia

• autor: Redakcja, 2017-09-22 00:01

Przełamać niemoc z Chełminianką

W poprzedniej kolejce, Unia grała z Legią Chełmża, jedynym rywalem, z którym w minionym sezonie dwukrotnie zainkasowaliśmy komplet punktów. W zbliżającej się serii czwartoligowych gier, janikowian czeka wyjazd na mecz z Chełminianką Chełmno, jedyną drużyną, z którą w sezonie 2016/2017 dwa razy przegraliśmy, a co więcej: nie strzeliliśmy ani jednej bramki. Jesienią na wyjeździe ulegliśmy 0:1, a wiosną u siebie 0:2. Czas więc przełamać niemoc z klubem z „miasta zakochanych”, a także przerwać złą passę czterech ligowych meczów z rzędu bez zwycięstwa. Chełmianka - Unia, 23.września 2017 roku (sobota), godzina 16:00.

Klub Sportowy „Chełminianka” Chełmno
Data założenia: 29.grudnia 1997
Barwy: czerwono-biało-niebieskie
Najwyższy poziom: III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska

Grającym trenerem Chełminianki wciąż jest Rafał Baranowski. Prowadzony przez niego zespół, to obecnie ósma drużyna IV ligi kujawsko-pomorskiej z dorobkiem dziesięciu punktów na koncie. Trzy wygrane, jeden remis i trzy porażki to dotychczasowy bilans w rozgrywkach mistrzowskich drużyny z Chełmna. W tym sezonie, jak dotąd czerwono-biało-niebiescy strzelili siedem goli, a stracili ich dwanaście. W poprzedniej kolejce, Chełminianka przegrała 0:2 na wyjeździe ze Startem Warlubie. Zdecydowanie groźniejszym zespołem, podopieczni trenera Baranowskiego są na własnym boisku. Bez wątpienia to jeden z głównych powodów, że jutrzejszy mecz nie będzie łatwy dla janikowian. W środę, Chełminianka odpadła z rozgrywek pucharowych, przegrywając w Wąbrzeźnie z piątoligową Unią 0:1.

W dniu jutrzejszym z powodu czterech żółtych kartek pauzować musi dwóch zawodników Unii. Mowa tutaj o Dawidzie Deresiewiczu i Kacprze Kumorze. Warto dodać, iż Marcin Zaleski stanie przed szansą rozegrania setnego ligowego meczu w barwach KS Unia Janikowo.

W poprzednim sezonie w rundzie jesiennej w Chełmnie, Unia przegrała 0:1 po golu Piotra Kaczkowskiego w 43.minucie. Wiosną tego roku, w Janikowie podczas debiutu w roli trenera biało-niebieskich Adama Topolskiego, Chełminianka pokonała nas 0:2 po dwóch trafieniach Piotra Grossa w 66. i 88. minucie. Pocieszające jest to, iż zarówno Kaczkowski, jak i Gross, latem odeszli z klubu z Chełmna. Były to jak dotąd jedyne potyczki Unii z Chełminianką.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód