ogółem: 2 086 793

Unia - Sparta 0:2

• autor: Redakcja, 2017-09-30 19:58

Porażka ze Spartą Brodnica

W meczu 9.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej rozegranym w Janikowie, Unia przegrała ze Spartą Brodnica 0:2 (0:1). Bramki dla gości zdobyli: Bartosz Zalewski w 9.minucie i Maciej Koczur w 86.minucie. Wydarzenia piłkarskie zeszły na drugi plan, gdyż w obu drużynach miały miejsce poważne kontuzje. Najpierw, w 36.minucie boisko opuścił Mikołaj Plewa z podejrzeniem zerwania wiązadeł krzyżowych w kolanie. Następnie, w 62.minucie ze złamaną nogą, spotkanie zakończył strzelec pierwszego gola dla Sparty - Zalewski. Za brutalny faul na zawodniku przyjezdnych, czerwoną kartką ukarany został Dariusz Lewandowski, przez co Unia musiała grać w osłabieniu. Obu kontuzjowanych graczy, stadion opuszczało przed zakończeniem meczu w pogotowiu ratunkowym, które przetransportowało ich do inowrocławskiego szpitala. Są to zdarzenia, których nikt nie chce widzieć na piłkarskich boiskach. Kontuzjowanym zawodnikom życzymy szybkiego powrotu na boisko. Unia nadal jest na piętnastym miejscu w tabeli, które na chwilę obecną oznacza spadek.

UNIA JANIKOWO - SPARTA BRODNICA 0:2 (0:1)

0:1 - 09’ Bartosz Zalewski
0:2 - 86’ Maciej Koczur

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol (46’ 19. Kacper Kumor), 2. Jakub Losik, 17. Paweł Radaszewski, 9. Radosław Kanik (61’ 24. Mateusz Kaczmarek ) - 16. Damian Lewandowski, 18. Filip Żurawski  (87’ 5. Krzysztof Wiśniewski), 11. Marcin Zaleski , 30. Mikołaj Plewa (36’ 21. Dariusz Lewandowski  [62’]) - 10. Dominik Jelonek, 23. Przemysław Kędziora.

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Jakub Frąckowiak, 4. Dawid Pieszak, 8. Kacper Wróblewski.

W 62.minucie za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Dariusz Lewandowski.

Unia:
2 celnych, 3 niecelne
Sparta: 10 celnych, 9 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis mecz w rozwinięciu newsa...

Przed meczem doszło do zmiany w obsadzie sędziowskiej, jako jeden z asystentów sędziego głównego, w zamian Marcina Modrego pojawił się Krystian Glonek, który w poprzednim sezonie funkcję tą sprawował także podczas spotkania Unii z Sadownikiem Waganiec (3:2).

Pierwsza połowa kompletnie nie wyszła podopiecznym trenera Adama Topolskiego. Inicjatywa od początku należała do przyjezdnych, którzy narzucili swój styl gry niepozwalając Unitom na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia. W 6.minucie goście stworzyli pierwsze zagrożenie, jednak strzał po ziemi z narożnika szesnastki w kierunku bliższego słupka był niecelny. Było to pierwsze ostrzeżenie dla janikowian, kolejne skutkowało stratą bramki. Unici, co prawda zażegnali niebezpieczeństwo i nie pozwolili Sparcie stworzyć akcji poprzez wybicie piłki poza boisko, dzięki czemu byliśmy świadkami kornera, który źle skończył się dla biało-niebieskich.

Była 9.minuta, kiedy jeden z rywali dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, gdzie Bartosz Zalewski popisał się strzałem główką w kierunku dalszego słupka otwierając wynik meczu na 0:1.

W 15.minucie bezpośredni strzał z kornera gości trafił w poprzeczkę. Pięć minut później podanie Natana Zniszczola do kolegi z drużyny przejął Zalewski, który zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną chybionym uderzeniem z dystansu. W 26.minucie kolejny strzał gości zza pola karnego okazał się niecelny i przeszedł nad bramką. Minutę później jeden z rywali minął Zniszczola, po czym uderzył z narożnika szesnastki. Robert Tomaszewski zdołał odbić piłkę, która opuściła boisko. Wrzutka z rożnego została wypiąstkowana przez bramkarza Unii, po czym zawodnik Sparty dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie niepilnowany piłkarz z Brodnicy spudłował mając przed sobą tylko Tomaszewskiego. W 28.minucie głębokie dogranie w pole karne Unii z prawej strony z bliska wykończył napastnik przyjezdnych, po czym piłka zatrzepotała w siatce. Sędzia asystent chorągiewką zasygnalizował spalonego, wskutek czego radość gości została przerwana.

zmiana W 34.minucie Mikołaj Plewa w trakcie jednej z akcji doznał poważnej kontuzji kolana w prawej nodze. Przez kilka minut zwijał się z bólu leżąc na boisku, po czym opuszczał je na noszach. Nie mógł kontynuować gry, a stadion opuszczał w pogotowiu ratunkowym.

W 37.minucie strzał zza pola karnego zmierzający pod poprzeczkę nad bramką przerzucił Tomaszewski, a dośrodkowanie z rzutu rożnego zatrzymało się na górnej siatce. Dwie minuty później po wykopie bramkarza gości, jeden z napastników wychodząc na czystą pozycję uderzył z narożnika szesnastki obok słupka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na dwudziestym metrze faulowany był Filip Żurawski. Do rzutu wolnego podszedł Damian Lewandowski, ale źle trafił w piłkę, wskutek czego obrońcy będący w murze bez problemu ją zatrzymali. Unici jednak odzyskali futbolówkę, a w zamieszaniu podbramkowym znacznie niecelnie z dziesięciu metrów uderzył Dariusz Lewandowski. Był to jedyny strzał janikowian w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Kilka minut po przerwie techniczny strzał z osiemnastu metrów złapał Tomaszewski. W 50.minucie uderzenie w polu karnym odbiło się od jednego z obrońców Unii i piłka opuściła boisko. Dwie minuty potem po złym wybiciu Pawła Radaszewskiego, silny strzał zza szesnastki przed siebie odbił Tomaszewski. W 54.minucie do wyrównania doprowadzić mógł Dominik Jelonek, ale przeniósł piłkę głową nad poprzeczką po dośrodkowaniu z lewej strony Radosława Kanika. Cztery minuty potem, zawodnik Sparty wyprzedził w pojedynku biegowym Kanika, po czym posłał płaskie podanie w pole karne Unii, Tomaszewski zdołał odbić piłkę, dopadł do niej napastnik gości, który silnym strzałem z bliska uderzył na bramkę. W ostatniej chwili, piłkę tuż przed linią bramkową wślizgiem wybił Jakub Losik. W 61.minucie piłkarz z Brodnicy został ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a w pole karne z piłką wszedł Damian Lewandowski, został powalony na ziemię, ale sędzia nie pokazał mu żółtej kartki, ani nie odgwizdał karnego.

Była 62.minuta, gra toczyła się dalej, a Dariusz Lewandowski brutalnym wślizgiem sfaulował Zalewskiego w okolicach pola karnego przyjezdnych. Sędzia automatycznie wyciągnął czerwoną kartkę i Unici musieli kończyć mecz w dziesiątkę. Kontuzja okazała się poważna, złamana noga w okolicach kostki. Zalewski leżał na boisku osiem minut, gdzie udzielana została mu pierwsza pomoc medyczna. Następnie przyjechało pogotowie, które przetransportowało go do inowrocławskiego szpitala. zmiana

W 70.minucie gra została wznowiona. Cztery minuty potem, po stracie Jelonka w środkowej strefie boiska, z akcją wyszli brodniczanie. Zakończyli ją niecelnym strzałem z około dwudziestu pięciu metrów. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, zawodnik Sparty uderzył z narożnika pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka. W 78.minucie strzał z kąta w szesnastce na róg sparował Tomaszewski. Pięć minut później, strzał zza pola karnego piłkarza z Brodnicy był zbyt wysoki. W 84.minucie Unici mieli to, na co czekali od początku meczu, czyli sytuację stuprocentową. Kacper Kumor prostopadłym podaniem odsłużył Lewandowskiego, który wszedł w pole karne wychodząc sam na sam z bramkarzem. Uderzył płasko w kierunku dalszego słupka, ale w ostatniej chwili golkiper gości ręką zatrzymał futbolówkę!

W 86.minucie zawodnik przyjezdnych minął tuż przy narożniku boiska z lewej strony Żurawskiego, po czym wystawił piłkę przed pole karne Maciejowi Koczurowi, który mierzonym strzałem tuż przy słupku podwyższył prowadzenie gości na 0:2.

W 89.minucie uderzenie z dystansu Kumora zostało zablokowane. Piłkę przejął jeszcze Lewandowski, ale jego dośrodkowanie zatrzymało się na górnej siatce. Arbiter doliczył dziesięć minut. W czasie tym jedyną akcją wartą odnotowania był strzał Jelonka z około dwudziestu metrów, który został obroniony przez golkipera.
_________________________________________________________________________________
Nieobecni: Dawid Deresiewicz, Tomasz Gilas (kontuzje), Kacper Śmigielski, Jakub Rusznica, Damian Łozowicz (poza kadrą).