Mecze drużyn młodzieżowych

• autor: Redakcja, 2017-10-03 17:51

Mecze młodzieżowych zespołów Unii

Przedstawiamy relacje z mistrzowskich meczów młodzieżowych drużyn Unii Janikowo. Spotkania te zostały rozegrane w miniony weekend, tj. 30.września - 1.października 2017 roku. Wydarzeniem tej serii gier jest ważne zwycięstwo juniorów starszych, którzy na własnym boisku pokonali Gwiazdę Bydgoszcz 2:1. W dalszym ciągu niepokonani są trampkarze naszego Klubu. Zapraszamy do lektury.

Kliknij na "więcej".

Juniorzy starsi: Unia Janikowo - Gwiazda Bydgoszcz 2:1 (2:1)
1:0 - Łozowicz 15'
2:0 - Łozowicz 40'
2:1 - Megger 43'

Skład Unii: Śmigielski Kacper - Jankowski Damian(ż), Nowaczyk Wiktor(ż), Jendrzejewski Dawid, Jaszcz Jakub, Rusznica Jakub, Gotowicz Sebastian (70' Karczewski Krzysztof), Stawicki Kamil(ż), Gałązka Filip, Dudek Damian (85' Wandachowicz Dawid), Łozowicz Damian (90' Mendelewski Artur).

Rezerwowi - nie zagrali: Kołomański Mateusz, Kowalski Emil, Stankiewicz Krzysztof.

Mecz został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie. Janikowianie prowadzili dwiema bramkami, dzięki trafieniom Damiana Łozowicza, któremu odnowiła się kontuzja kostki. Na kilka minut przed przerwą goście zdobyli kontaktowego gola. Druga połowa spotkania była bardzo emocjonująca. Bydgoszczanie dążyli do wyrównania, ale obrona Unii spisywała się bez zarzutów.

- Mecz o przysłowiowe 6 punktów z korzyścią dla nas i pierwsze 3 punkty u siebie. Od przyszłego tygodnia zaczynamy rundę rewanżową i pracować musimy jeszcze ciężej, gdyż obecny wynik sportowy nie daje nam gwarancji gry w kolejnym sezonie w I lidze wojewódzkiej - powiedział trener Michał Orlik.

Trampkarze: Błękitni Inowrocław - Unia Janikowo 0:2
Trampkarze prowadzeni przez Marcina Zaleskiego nadal są niepokonani. W spotkaniu z Błękitnymi Inowrocław Unici strzelili dwie bramki, które zdobył Igor Olszewski z rzutu karnego i Jakub Jobczyk. Pierwsza połowa należała do janikowian, po przerwie rolę się odwróciły. To gospodarze gościli częściej na naszej połowie, lecz twarda i skuteczna obrona naszej drużyny pozwoliła zachować czyste konto. Dzięki wywalczonym trzem punktom, drużyna trampkarzy Unii zmniejszyła stratę do lidera na jedno oczko.

Młodzicy: Fregata Polanowice - Unia I Janikowo 1:7
Przekonywujące zwycięstwo w Polanowicach odnieśli w niedzielę podopieczni Arkadiusza Zaleskiego. Młodzicy rozgromili miejscową Fregatę 7:1. Dwie bramki strzelił: Aleksander Pawlak, a po jednej: Alan Brzozowski, Aleksander Łętowski, Michał Strzyżewski, Marcin Świątkowski i Bartłomiej Wandachowicz.

Orlicy A - Turniej w Janikowie
Liderem grupy VIII Orlików w rozgrywkach K-PZPN , które zakończyły się w dniu dzisiejszym zostali Orlicy Unii Janikowo. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Nowickiego, której kierownikiem jest Michał Wołodko nie poniosła żadnej porażki.

Żacy A: Turniej Żaków w Strzelnie
W sobotę 30.września 2017 roku rozegrany został turniej żaków w Strzelnie. Podopieczni trenera Dawida Deresiewicza wygrali dwa mecze po 1:0. Janikowianie pokonali Pogoń Mogilno i Kujawiankę I Strzelno. Z kolei z drugim zespołem gospodarzy przegrali 0:1. W rozgrywkach Unici strzelili dwa gole. Były one autorstwa: Mateusza Lewandowskiego i Patryka Plewki.

Żacy B: Turniej Żaków w Barcinie
Druga drużyna janikowskich żaków pod dowództwem Mikołaja Plewy udała się na turniej do Barcina. Unia przegrała wszystkie trzy mecze, kolejno z Zootechnikiem Kołuda Wielka 0:3, Notecianką Pakość 0:2 i UKS Dąb Barcin  1:5. Honorową bramkę dla biało-niebieskich strzelił Kacper Górczyński.

UNIA JANIKOWOPolonia Bydgoszcz
UNIA JANIKOWO   Polonia Bydgoszcz