Zapowiedź: Kujawiak - Unia

• autor: Redakcja, 2017-10-07 17:04

Arcyważny mecz w Kowalu

Przed nami 10.kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej. W tej serii spotkań na drodze Unii stanie beniaminek rozgrywek - Kujawiak Kowal, który w sezonie 2015/2016 był ligowym rywalem janikowian. Wówczas biało-niebiescy zremisowali na wyjeździe 3:3, a u siebie wygrali 1:0. Z uwagi na fakt, iż zarówno Unia, jak i Kujawiak znajdują się aktualnie w strefie spadkowej, będzie to arcyważny mecz. Podopieczni trenera Adama Topolskiego muszą zainkasować trzy punkty, jeżeli chcą jak najszybciej zbliżyć się do określonego celu, jakim jest zajęcie miejsca w górnej połowie tabeli. Mecz w Kowalu zostanie rozegrany w niedzielę, tj. 8.października 2017 roku. Początek zaplanowano na godzinę 15:00.

Miejsko-Gminny Klub Sportowy „Kujawiak” Kowal
Rok założenia: 1954
Barwy: biało-zielone
Sukces: gra w III lidze
Stadion Miejski im. Kazimierza Górskiego w Kowalu
- adres: ul. Dobiegniowska 16
- pojemność: 5 000 miejsc
- boisko: 105 m x 55 m

W poprzednim sezonie Kujawiak zajął drugie miejsce w V lidze kujawsko-pomorskiej, grupie II, dzięki czemu bezpośrednio awansował do IV ligi, do której powrócił po ośmiu latach przerwy. Od kilku sezonów grającym trenerem drużyny z Kowala jest Dawid Kwiatkowski. 32-letni napastnik ma za sobą występy na zapleczu ekstraklasy w barwach Kujawiaka Włocławek. Przed 10.kolejką, prowadzony przez niego zespół zajmował spadkowe - szesnaste miejsce w tabeli (po sobotnich spotkaniach spadł na miejsce siedemnaste). Po dziewięciu kolejkach, biało-zieloni mają na koncie cztery punkty. Wszystkie zdobyli na własnym boisku, gdzie wygrali jedno spotkanie i zanotowali jeden remis. Pozostałe siedem meczów z ich udziałem zakończyło się porażkami. W poprzedniej kolejce, Kujawiak na wyjeździe przegrał 1:2 ze Startem Warlubie, jednak nie był to jego ostatnie spotkanie, bowiem w minioną środę, w ramach Pucharu Polski K-PZPN (okręg włocławski), przegrał we Włocławku z miejscową Włocłavią 2:8. Wracając do rozgrywek ligowych, stosunek bramek drużyny z Kowala wynosi 9-21.

Wydawało się, że Unia po zwycięstwie nad Chełminianką Chełmno 4:3 kryzys ma za sobą. Porażka ze Spartą Brodnica 0:2 pokazała, że tak jednak nie jest. Podopieczni trenera Adama Topolskiego po dziewięciu kolejkach mają na koncie siedem punktów. Dla porównania dodać należy, że rok temu o tej porze janikowianie mieli o jedno oczko więcej. Unici od czterech meczów ligowych znajdują się w strefie spadkowej. Taka ciągłość biało-niebieskim odkąd są w IV lidze nie przytrafiła się nigdy.

W meczu przeciwko Kujawiakowi Kowal nie zagra Dariusz Lewandowski, który przez osiem najbliższych spotkań będzie pauzować za czerwoną kartkę ujrzaną podczas spotkania ze Spartą. Z kolei dwóch innych zawodników czeka jutro jubileuszowy ligowy mecz w barwach naszego Klubu. Mowa tutaj o Robercie Tomaszewskim i Radosławie Kaniku. Obaj obecnie mają po dziewięć występów.

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, w sezonie 2015/2016 Unia rywalizowała z Kujawiakiem w V lidze. W rundzie jesiennej w Kowalu padł remis 3:3. Wówczas janikowianie za każdym razem gonili wynik, ostatecznie doprowadzając do wyrównania. Bramki dla biało-niebieskich strzelili: Marcin Zaleski, Damian Lewandowski i niegrający już w naszym Klubie - Damian Brończyk z rzutu karnego. Z kolei trafienia dla gospodarzy zanotowali: Adam Miklewicz, Witalii Shvets i Bartosz Śmigiel. Wiosną w Janikowie, podopieczni ówczesnego trenera Jacka Łukomskiego zwyciężyli 1:0 po golu Damiana Lewandowskiego. Były to jak dotąd jedyne mecze pomiędzy Unią, a Kujawiakiem.

UNIA JANIKOWOPolonia Bydgoszcz
UNIA JANIKOWO   Polonia Bydgoszcz