Kujawiak - Unia 0:3

• autor: Redakcja, 2017-10-08 21:31

W Kowalu wygraliśmy, strefę spadkową opuściliśmy!

W meczu zamykającym 10.kolejkę IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia Janikowo wygrała na wyjeździe z Kujawiakiem Kowal 3:0 (0:0). Dwie bramki dla podopiecznych trenera Adama Topolskiego zdobył Przemysław Kędziora, a jedną Dawid Deresiewicz. Dzięki temu zwycięstwu, janikowianie awansowali na czternaste miejsce w tabeli opuszczając strefę spadkową.

KUJAWIAK KOWAL - UNIA JANIKOWO 0:3 (0:0)

0:1 - 55’ Przemysław Kędziora
0:2 - 64’ Przemysław Kędziora
0:3 - 71’ Dawid Deresiewicz

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol, 2. Jakub Losik, 17. Paweł Radaszewski, 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski (88’ 3. Jakub Rusznica), 18. Filip Żurawski (90+2’ 5. Krzysztof Wiśniewski), 11. Marcin Zaleski, 23. Przemysław Kędziora (75’ 8. Kacper Wróblewski) - 10. Dominik Jelonek, 7. Dawid Deresiewicz (83’ 4. Dawid Pieszak).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Jakub Frąckowiak, 24. Mateusz Kaczmarek.

Kujawiak:
celne 9 niecelnych
Unia: 10 celnych, 4 niecelne

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Przez pierwsze dwadzieścia minut meczu wiał porywisty wiatr i padał deszcz. Następnie nad stadionem w Kowalu wyszło słońce. Mimo tego, iż od początku to Unici grali pod wiatr, stworzyli oni więcej sytuacji podbramkowych. W 7.minucie po błędzie obrońcy, Dawid Deresiewicz urwał się lewą stroną boiska, po czym posłał piłkę w pole karne, gdzie futbolówkę wybili obrońcy. Piłka trafiła pod nogi Marcina Zaleskiego, lecz jego strzał z dystansu był zablokowany, a arbiter przerwał grę sygnalizując spalonego. Mimo tego, że chwilę po tej akcji, futbolówka zatrzepotała w siatce gospodarzy, gol nie mógł zostać uznany. W 11.minucie techniczny strzał Deresiewicza sprzed narożnika szesnastki zmierzał pod poprzeczkę, lecz bramkarz gospodarzy - Maciej Bednarski skutecznie przerzucił ją nad bramką. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rożnego Deresiewicza i zamieszaniu podbramkowym, do futbolówki przed polem karnym dopadł Filip Żurawski, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Po chwili z dobitką pospieszył Dominik Jelonek, lecz tym razem bramkarz odbił piłkę przed siebie. Z bliskiej odległości piłkę do bramki skierował Przemysław Kędziora, ale gra został przerwana przez pozycję spaloną. Po kwadransie spotkania, strzał nad bramką z daleka oddał Dawid Kwiatkowski. Następnie uderzenie z dystansu Bartosza Śmigla zablokował Paweł Radaszewski. W 30.minucie fatalny strzał z daleka odnotował Kacper Ciesielski. Na dziesięć minut przed przerwą, na osiemnastym metrze zawodnika Kujawiaka faulował Jakub Losik. Uderzenie z rzutu wolnego Kwiatkowskiego trafiło w głowę stojącego w murze Jelonka i piłka opuściła boisko. W 41.minucie gospodarze wyszli z kontrą, którą zbyt wysokim strzałem sprzed pola karnego wykończył Kwiatkowski - grający trener.

W 55.minucie Jelonek będący w środkowej strefie boiska posłał płaskie podanie na lewą stronę do Kędziory, który wszedł w pole karne, po czym uderzył po ziemi w kierunku bliższego słupka otwierając wynik meczu na 0:1.

Po stracie bramki, Kujawiak za wszelką cenę próbował doprowadzić do remisu, ale głównie, zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry. W 57.minucie Radosław Kanik został ukarany żółtą kartką za faul przy narożniku szesnastki. Po wrzutce z rzutu wolnego, piłkę wybił zawodnik Unii, a po chwili strzał zza pola karnego był niecelny. Pięć minut później, dośrodkowanie z kornera, uderzeniem z bliskiej odległości wykończył Arkadiusz Suchomski, ale kapitalnie na linii bramkowej interweniował Robert Tomaszewski.

W 64.minucie Żurawski przechwycił piłkę na środku boiska, podał Jelonkowi, który uruchomił na prawej stronie Damiana Lewandowskiego, który posłał futbolówkę po ziemi wzdłuż pola bramkowego. Tam znalazł się Kędziora, lecz jego strzał bez przyjęcia został obroniony przez Bednarskiego. Futbolówka odbiła się jeszcze od Kędziory, który zdołał ją opanować i podwyższył na 0:2 uderzając do pustej bramki.

Cztery minuty później uderzenie z dystansu gracza gospodarzy zablokował Lewandowski. W 70.minucie Żurawski wypatrzył w polu karnym Jelonka, a strzał kapitana Unii bez problemu złapał bramkarz.

W 71.minucie Jelonek zapoczątkował zabójczą akcję Unii. Po jego podaniu, Kanik wszedł z piłką w pole karne, a jego strzał z około dziesięciu metrów obronił Bednarski. Do piłki dopadł Deresiewicz, który zdołał dobić to uderzenie posyłając ją niemalże w okienko bramki - 0:3.

Dwie minuty potem, strzał Bartosza Śmigla z dystansu został zablokowany. W 77.minucie uderzenie Deresiewicza z rzutu wolnego odbiło się do zawodnik w murze, po czym piłkę sparował bramkarz wybijając poza boisko. Z rożnego Deresiewicz na krótko podał Natanowi Zniszczolowi, który dośrodkował w pole karne do Jelonka. Jego strzał został zablokowany i Unici mieli kolejny korner. Tym razem egzekwował go Zaleski, po czym piłkę zdołał odbić piłkarz gospodarzy. Trafiła ona na dziesiąty metr, gdzie był Kacper Wróblewski, lecz jego strzał został zablokowany przez będącego tuż przed linią bramkową piłkarza Kujawiaka. W 83.minucie silny strzał Kwiatkowskiego z ponad dwudziestu metrów złapał Tomaszewski. Na pięć minut przed końcem meczu, Lewandowski z dystansu uderzył zbyt wysoko. Kolejnie, jego wyczyn został powtórzony przez zawodnika gospodarzy. W 89.minucie po akcji prawą stroną, napastnik z Kowala otrzymał piłkę będąc w szesnastce, lecz strzał z bliskiej odległości nie sprawił kłopotów Tomaszewskiemu. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, po faulu Losika, uderzenie Kwiatkowskiego z rzutu wolnego pewnie obronił Tomaszewski.

______________________________________________________________________________
Nieobecni: Dariusz Lewandowski (pauza za czerwoną kartkę), Damian Łozowicz,  Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Kacper Kumor (sprawy rodzinne), Kacper Śmigielski (poza kadrą).

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód