Trenerski dwugłos po meczu Kujawiak - Unia

• autor: Redakcja, 2017-10-09 18:58

Wygraliśmy zdecydowanie

W niedzielę Unia wygrała na wyjeździe z Kujawiakiem Kowal 3:0, dzięki czemu opuściła strefę spadkową. Trener Adam Topolski był bardzo zadowolony po meczu i komplementował swoich podopiecznych. O wypowiedź poprosiliśmy także grającego szkoleniowca gospodarzy - Dawida Kwiatkowskiego, którego zdaniem to beniaminkowi IV ligi zabrakło ogrania, co było jednym z powodów porażki.

Adam Topolski (trener Unii)
- Mecz na pewno jeden z naszych lepszych, z tego względu, że było widać zaangażowanie i chęć osiągnięcia takiego dobrego wyniku. Wszyscy piłkarze dali z siebie to, co potrafią, no i wygraliśmy zdecydowanie 3:0. Najbardziej liczy się wynik, bo zdobyliśmy trzy punkty. Mamy ich na tą chwilę dziesięć, co prawda liczyłem na więcej, ale myślę, że to jest taki prognostyk, żeby iść w górę i to miejsce, które żeśmy przed ligą chcieli osiągnąć, czyli środek tabeli - zrealizować. Pozostało siedem spotkań - cztery mecze u siebie, trzy na wyjeździe, będziemy grali o kolejne punkty, bo drużyna jest rządna sukcesów i bardzo scementowana, co dzisiejsze spotkanie pokazało.

Dawid Kwiatkowski (grający trener Kujawiaka)
- Na pewno z mojej perspektywy, czyli z boiska mecz był wyrównany, chociaż w pierwszej połowie my przeważaliśmy, stworzyliśmy sobie też więcej sytuacji od przeciwnika, ale mimo to, nie było ich dużo. W drugiej połowie zabrakło nam ogrania. To był nie pierwszy mecz, w którym prowadzimy grę i dobrze wyglądamy, a tracimy bramki przez brak konsekwencji. Unia Janikowo i Sokół Radomin po tej kolejce nam uciekły. Zajmujemy przedostatnie miejsce w tabeli, ale mam nadzieję, że w następnym meczu, w którym zmierzymy się z Sokołem się zrehabilitujemy.

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin