ogółem: 2 237 672

Unia - Pogoń 3:1

• autor: Redakcja, 2017-10-14 22:03

Nowy zarząd wybrany, zespół Pogoni pokonany!

W meczu 11.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia wygrała na własnym boisku z Pogonią Mogilno 3:1 (0:0). Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, za sprawą gola Wiktora Mrówczyńskiego w 55.minucie. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził wprowadzony do gry rezerwowy - Kacper Kumor. W 78.minucie janikowian na prowadzenie wyprowadził Przemysław Kędziora, który w doliczonym czasie zdobył kolejnego gola ustalając wynik meczu. Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni trenera Adama Topolskiego awansowali na dwunaste miejsce w tabeli. Był to pierwszy mecz za kadencji nowego Zarządu KS Unia Janikowo.

UNIA JANIKOWO - POGOŃ MOGILNO 3:1 (0:0)

0:1 - 55’ Wiktor Mrówczyński
1:1 - 70’ Kacper Kumor
2:1 - 78’ Przemysław Kędziora
3:1 - 90+3’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol (56’ 24. Mateusz Kaczmarek ), 2. Jakub Losik, 17. Paweł Radaszewski, 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski, 18. Filip Żurawski (64’ 19. Kacper Kumor), 11. Marcin Zaleski, 23. Przemysław Kędziora - 10. Dominik Jelonek (44’ 8. Kacper Wróblewski; 90+2’ 5. Krzysztof Wiśniewski), 7. Dawid Deresiewicz .

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Jakub Frąckowiak, 3. Jakub Rusznica, 4. Dawid Pieszak.

W 44.minucie z powodu kontuzji boisku opuścił Dominik Jelonek, a opaskę kapitana drużyny przejął Dawid Deresiewicz.

Unia: 6
 celnych, 5 niecelnych
Pogoń: 9 celnych, 14 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis mecz w rozwinięciu newsa...

Już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku, akcję prawą stroną przeprowadzili goście. Strzałem nad poprzeczką bez przyjęcia z szesnastu metrów wykończył ją Jacek Wojciechowski. W 3.minucie Krzysztof Urtatowski fatalnie uderzył zza pola karnego. Minutę później, Łukasz Retlewski niespodzianie wyprzedził Jakuba Losika wchodząc w szesnastkę, po czym oddał strzał z kilku metrów, który kapitalnie nogami obronił Robert Tomaszewski. W 6.minucie poważnie wyglądającej kontuzji kości ogonowej doznał Przemysław Kędziora, lecz okazała się ona niegroźna, dzięki czemu mógł on kontynuować grę. Kolejnie po faulu na Marcinie Zaleskim, Dominik Jelonek z rzutu wolnego trafił w mur. W 11.minucie dośrodkowanie Pogoni z prawej strony z wolnego, zostało przedłużone w polu karnym, po czym strzał odbił się od jednego z zawodników Unii i piłka opuściła boisko. Z rożnego dośrodkowywał Wojciechowski, a uderzenie głową Krzysztofa Szala na raty zatrzymał Tomaszewski. Dwie minuty potem, Damian Lewandowski błyskawicznie wyrzucił z autu do Jelonka, który sprytnym strzałem z ostrego kąta minimalnie posłał piłkę nad bramką. W 17.minucie zawodnik gości wrzucił piłkę w szesnastkę Unii z rzutu wolnego, gdzie strzał głową Szala był zbyt wysoki. Następnie, Natan Zniszczol podał futbolówkę pod nogi przeciwnika, dzięki czemu strzał z daleka oddać mógł Uratowski, ale zrobił to niecelnie. W 20.minucie akcją Pogoni została zakończona strzałem Wojciechowskiego z pierwszej piłki z około siedemnastu metrów w poprzeczkę. Osiem minut później Jelonek wystawił futbolówkę z rzutu wolnego pośredniego Zaleskiemu, ale jego strzał był zbyt lekki i bez problemu wyłapał go Mateusz Skowroński. Następnie Unici stworzyli ciekawą akcję, którą mogli zakończyć golem. W sytuacji tej udział wzięło czterech zawodników: Kędziora, Jelonek, Zaleski i Lewandowski, który będąc w polu karnym z kąta uderzył na bramkę, jednak interwencją popisał się Skowroński. W 30.minucie strzał po ziemi zza szesnastki obronił Tomaszewski. Minutę później silne uderzanie Dawida Deresiewicza z dystansu przeszło obok słupka. W 34.minucie Urtatowski fatalnie przymierzył z szesnastu metrów. Kolejnie, dośrodkowanie z wolnego Wojciechowskiego niecelną główką wykończył Szal. Na trzy minuty przed przerwą, zza pola karnego zawodnik Pogoni uderzył nad bramką. W 44.minucie z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego boisko opuścił Jelonek. Na boisku pojawił się Kacper Wróblewski, a opaskę kapitańską w drużynie Unii przejął więc Deresiewicz. W doliczonym czasie dwukrotnie zagrożenie stworzyli goście. Najpierw strzał zza pola karnego oddał Szal, a mimo rykoszetu pewnie interweniował Tomaszewski. Później po dalekim wyrzucie z autu ten sam zawodnik oddał uderzenie głową, ale również na posterunku był bramkarz janikowian.

W drugiej połowie do groźnych ataków ruszyli goście, którzy za wszelką cenę chcieli przerwać passę czterech porażek na wyjazdach w tym sezonie. W 52.minucie Szal silnie uderzył z dystansu minimalnie nad bramką. Trzy minuty później zapanowała radość w obozie Pogoni…

Była 55.minuta, kiedy po akcji mogilnian, piłka została posłana na prawą stronę boiska, gdzie nie sięgnął jej Wróblewski, który mógł wybić futbolówkę. Tak się jednak nie stało, wskutek czego zawodnik Pogoni dośrodkował w pole karne Unii, gdzie niepilnowany był Wiktor Mrówczyński, który dostawił nogę posyłając piłkę pod poprzeczkę w kierunku okienka. Akcja była na tyle błyskawiczna, że Tomaszewski nawet nie drgnął, a goście prowadzili 0:1.

Kilka minut później strzał zza pola karnego Szala złapał bramkarz Unii. W 59.minucie Mrówczyński powinien rozstrzygnąć losy meczu. Napastnik gości z łatwością wszedł z piłką w szesnastkę, po czym oddał silny strzał w stronę okienka bramki. Piłka odbiła się od słupka, poszybowała w powietrzu na wysokości linii bramkowej i lecz nie zatrzepotała w siatce. Unici mogli mówić w tej sytuacji o dużym szczęściu. W 60.minucie dośrodkowanie Szala z lewej strony zostało wykończone niecelną główką Mrówczyńskiego. Sto dwadzieścia sekund później kąśliwe uderzenie zza szesnastki oddał Szal, ale kapitaną interwencją na korner piłkę sparował Tomaszewski. W 63.minucie strzał Pogoni z dystansu był niecelny, podobnie, jak uderzenie Kacpra Kumora kilka minut później. W 67.minucie na indywidualną akcję zdecydował się Lewandowski, lecz piłka po jego strzale z dwudziestu metrów minimalnie minęła słupek.

W 70.minucie Kędziora rajdem przedostał się przez obrońców Pogoni i posłał prostopadłą piłkę w pole karne do Kumora, który z pięciu metrów metrów uderzył po ziemi w kierunku bliższego słupka wyrównując na 1:1.

Podrażnienie stratą gola goście natychmiast ruszyli do ataku, jednak strzał Wojciechowskiego zza pola karnego obronił Tomaszewski. Na kwadrans przed końcem trener Pogoni przeprowadził trzy zmiany, m.in. boisko opuścił bramkarz Skowroński, który narzekał na kontuzję. Jego miejsce zajął Tomasz Wachowiak.

Golkiper ten w 78.minucie źle wybił piłkę, która trafiła pod nogi Kędziory. Był zawodnik Pogoni nie zwykł marnować takich okazji. Kędziora popędził z piłką ile sił w nogach i w sytuacji sam na sam z bramkarzem płaskim strzałem zdobył gola na 2:1. Na janikowskich trybunach zapanowała niezwykła radość!

Na osiem minut przed końcem, Kędziora znów mógł wpisać się na listę strzelców. Tym razem będącego zawodnika Unii w szesnastce powstrzymał Wachowiak, który rzucił się pod jego nogi i wygarnął mu futbolówkę. W 85.minucie tuż przed polem karnym (przy prawej stronie) faulowany był Deresiewicz. Sam poszkodowany zdecydował się uderzyć z rzutu wolnego z ostrego kąta. Piłkę zmierzającą pod poprzeczkę wybić zdołał bramkarz Pogoni. W 88.minucie strzał gości z dystansu był niecelny.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry o piłkę w powietrzu skutecznie powalczył Kumor, Kędziora zdołał wyprzedzić obrońcę Pogoni i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Próbował go mijać, lecz ten odbił piłkę. Kędziora zdołał ją przyjąć i silnym strzałem z bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi na skuteczną interwencję i na tablicy wyników było 3:1. Chwilę potem sędzia zakończył mecz.
_______________________________________________________________________________
Nieobecni: Dariusz Lewandowski (pauza za czerwoną kartkę), Damian Łozowicz, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Kacper Śmigielski (poza kadrą).