Zapowiedź: Wisła - Unia

• autor: Redakcja, 2017-10-20 19:48

Mecz z Wisłą Nowe

W najbliższą sobotę, tj. 21.października 2017 roku, Unię czeka najdalszy wyjazd w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Podopieczni trenera Adama Topolskiego pokonają trasę 136.kilometrów, by walczyć o trzecie zwycięstwo z rzędu i bardzo ważne trzy punkty. Rywalem biało-niebieskich będzie Wisła Nowe. W poprzednim sezonie w spotkaniach pomiędzy obiema drużynami dwukrotnie padł wynik 3:2 dla gospodarzy. Jesienią górą była Wisła, a wiosną Unia. Jak będzie tym razem? Odpowiedź poznamy jutro. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż będzie to 120 mecz ligowy pierwszego zespołu KS Unia Janikowo, odkąd reaktywowano seniorską piłkę nożną w naszym mieście.

Miejsko-Ludowy Klub Sportowy „Wisła” Nowe
Rok założenia: 1923
Barwy: biało-czerwono-czarne
Stadion Miejski w Nowem
Adres: ul. Sportowa 1
Miejsc siedzących: 490
Wymiary boiska: 105 m x 68 m

W dziewiątej kolejce obecnego sezonu (mecz z Notecianką) trener Wisły Nowe - Mariusz Gralak, który w 2016 roku świętował z nią awans do IV ligi, został odesłany przez sędziego na trybuny ze względu na komentowanie jego decyzji. Przez dwie późniejsze kolejki zastępował go Michał Horna, który obowiązki szkoleniowca łączył z występami na boisku. Jest to bowiem najskuteczniejszy zawodnik jutrzejszego rywala Unii. Biało-czerwono-czarni zajmują obecnie dwunaste miejsce, są więc sąsiadem w tabeli podopiecznych trenera Adama Topolskiego. Obie drużyny dzieli tylko jeden punkt, co oznacza, iż Wisła ma aktualnie ich czternaście. Na dorobek ten złożyły się cztery zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek, z czego dwie na własnym boisku. 14-21, to stosunek bramkowy Wisły, która od trzech kolejek ma status niepokonanej. Przypomnijmy zatem wyniki trzech poprzednich meczów naszego najbliższego przeciwnika: z Notecianką Pakość u siebie 3:3, z Polonią Bydgoszcz u siebie 2:1 i ze Startem Warlubie na wyjeździe 0:0.

Trener Topolski nie skorzysta z usług Dariusza Lewandowskiego, który wciąż jest zawieszony ze względu na czerwoną kartkę. Do dyspozycji szkoleniowca będą z kolei inni piłkarze, w tym ci czekający na jubileuszowy mecz ligowy w naszym Klubie. Mowa tutaj o Pawle Radaszewskim (aktualnie 49 meczów), Mateuszu Kaczmarku (aktualnie 19 meczów) czy Filipie Żurawskim, Kacprze Wróblewskim i Przemysławie Kędziorze. Którzy mają obecnie po 9 spotkań mistrzowskich na koncie.

Oba spotkania pomiędzy tymi drużynami w poprzednim sezonie miały podobny scenariusz. Za każdym razem gospodarze zwyciężali wynikiem 3:2, a bramki na wagę trzech punktów padały w doliczonym czasie gry. W rundzie jesiennej w Nowem dla gospodarzy gole zdobyli: Horna, Dawid Górski (z karnego) i Miłosz Sadowski, a dla gości - wspomniany Lewandowski i Dawid Deresiewicz. Z kolei wiosną dla biało-niebieskich bramki strzelili: Marcin Zaleski (rzut wolny), Artur Olszanowski (nie gra już w naszym Klubie) i Damian Lewandowski, z kolei dla Wisły: Górski z wolnego i Horna. W obu tych meczach Unię prowadził inny trener. Najpierw Jacek Łukomski, a później tymczasowo Michał Orlik.

Historia meczów Unii z Wisłą Nowe:
Sezon 1962/1963:
- jesienią remis 0:0
- wiosną 7:0 dla Unii

Sezon 1969/1970:
- mecz barażowy o awans: 4:0 dla Unii

Sezon 1983/1984:
- jesienią 1:0 dla Unii
- wiosną 1:0 dla Unii

Sezon 2003/2004:
- mecz pucharowy: porażka Unii 0:1

Sezon 2016/2017:
- jesienią porażka Unii 2:3
- wiosną zwycięstwo Unii 3:2

Razem: 8 meczów (5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki), bramki: 18-5.

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO