BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 392 017

Wisła - Unia 2:2

• autor: Redakcja, 2017-10-21 22:07

Sprawiedliwy remis

Unia Janikowo zremisowała na wyjeździe z Wisłą Nowe 2:2 (1:1) w 12.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Już w 2.minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą gola Łukasza Filipa. Następnie do głosu doszli biało-niebiescy, którzy cieszyli się z bramek dzięki trafieniom Przemysława Kędziory w 29. i 57.minucie. W 59.minucie wynik meczu ustalił Radosław Wojciechowski. Był to sprawiedliwy podział punktów, gdyż zarówno gospodarze, jak i goście mieli kilka okazji do zdobycia kolejnych goli. Po tym remisie, obie drużyny przedłużają passę spotkań bez porażki, Unia do trzech, a Wisła do czterech. Janikowianie nadal są na dwunastym miejscu w tabeli, z kolei nasi rywale pozostali na jedenastej lokacie.

WISŁA NOWE - UNIA JANIKOWO 2:2 (1:1)

1:0 - 02’ Łukasz Filip
1:1 - 29’ Przemysław Kędziora
1:2 - 57’ Przemysław Kędziora
2:2 - 59’ Radosław Wojciechowski

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol (53’ 24. Mateusz Kaczmarek), 2. Jakub Losik, 17. Paweł Radaszewski , 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski (88’ 4. Dawid Pieszak), 18. Filip Żurawski, 11. Marcin Zaleski, 8. Kacper Wróblewski (63’ 3. Jakub Rusznica) - 23. Przemysław Kędziora, 7. Dawid Deresiewicz (90+1’ 5. Krzysztof Wiśniewski).

Rezerwowy - nie zagrał: 12. Jakub Frąckowiak.

W doliczonym czasie gry boisko opuścił Dawid Deresiewicz, a opaskę kapitana drużyny przejął Krzysztof Wiśniewski.

Wisła: 7 celnych, 12 niecelnych
Unia: 6 celnych, 8 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

W 2.minucie gospodarze na krótko rozegrali rzut rożny, po czym dośrodkowanie z okolic narożnika pola karnego, strzałem wykończył jeden z nich. Robert Tomaszewski z trudem zatrzymał piłkę na linii bramkowej, a Łukasz Filip z najbliższej odległości wepchnął ją do bramki otwierając wynik meczu na 1:0.

Pięć minut później Jakub Losik przerzucił piłkę na lewą stronę do Kacpra Wróblewskiego, który uruchomił Radosława Kanika. Następnie Dawid Deresiewicz wystawił piłkę na osiemnasty metr Marcinowi Zaleskiemu, ale jego strzał był zbyt wysoki. W 9.minucie po dośrodkowaniu z rożnego, zawodnik Wisły zgrał głową lepiej ustawionemu koledze z drużyny, który tą samą częścią ciała zdołał oddać strzał koniuszkami palców obroniony przez Tomaszewskiego. Kolejnie uderzenie z dystansu zdołał odbić Losik. W 11.minucie Damian Lewandowski wrzucił z prawej strony w szesnastkę, gdzie niecelnie strzał piętą oddał Deresiewicz. Dwie minuty potem po rozegraniu rzutu rożnego na krótko przez Deresiewicza, Lewandowski zacentrował w szesnastkę, gdzie piłkę wybił obrońca. Po chwili dopadł do niej Deresiewicz, ale jego strzał z narożnika pola karnego obronił bramkarz. W 14.minucie długo przy piłce utrzymywali się gospodarze, którzy stworzyli sobie ciekawą akcję, zakończoną strzałem z około siedemnastu metrów, który sprytnie nogą obronił Tomaszewski. Po kwadransie gry golkiper Unii zatrzymał kolejne uderzenie zza pola karnego. W 17.minucie Lewandowski obsłużył Kędziorę, który wychodził na czystą pozycję, a jego strzał po ziemi z piętnastu metrów bramkarz odbił nogą. Kolejnie, po stracie Zaleskiego, uderzenie rywali z dystansu było zbyt wysokie. W 19.minucie po rzucie rożnym, w polu karnym Unii powstało spore zagrożenie, a strzał z bliskiej odległości został zablokowany przez janikowianina. Następnie Kanik wyrzucił piłkę z autu w kierunku Kędziory, który wszedł w pole karne, a jego uderzenie obronił bramkarz. Napastnik Unii zdołał dobić swój strzał, ale i tym razem górą był golkiper. W 22.minucie uderzenie rywali z daleka było niecelne.

W 29.minucie Lewandowski urwał się obrońcom z prawej strony, po tym jak jeden z nich odbił piłkę głową po wyrzucie z autu Natana Zniszczola, następnie posłał podanie wzdłuż pola bramkowego, gdzie Kędziora dostawił nogę umieszczając piłkę w siatce - 1:1.

Pięć minut później Zaleski idealnie zaadresował prostopadłe podanie w kierunku Kędziory, który wychodząc sam na sam z bramkarzem zamierzał go lobować, jednak zmienił swój zamiar i oddał strzał z narożnika pola karnego. Piłka minęła słupek i opuściła boisko. W 43.minucie po wyrzucie z autu Kanika, obrońca wybił piłkę przed szesnastkę, gdzie stał Filip Żurawski i oddał niecelne uderzenie z dwudziestu metrów. Na minutę przed końcem pierwszej połowy po akcji rozpoczętej przez Kędziorę, Wróblewski zdecydował się na strzał z dalszej odległości, a futbolówka przeszła obok bramki.

Przez kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy obie drużyny nie stworzyły sobie okazji strzeleckich. W 51.minucie próbujący wybić piłkę sprzed pola karnego - Zniszczol niefortunnie zagrał ręką. Strzał z siedemnastu metrów z rzutu wolnego minimalnie przeszedł nad poprzeczką. Cztery minuty później silne uderzenie z dystansu zablokował Paweł Radaszewski.

W 57.minucie Zaleski sprytnym podaniem na dwudziestym metrze wprowadził Kędziorę w pole karne, który urwał się obrońcom i będąc oko w oko z bramkarzem, nie pomylił się i płaskim strzałem wyprowadził Unię na prowadzenie 1:2.

W 59.minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska na wysokości około czterdziestego metra w polu karnym silnym strzałem głową na bramkę zamienił Radosław Wojciechowski - 2:2.

Dwie minuty później uderzenie sprzed szesnastki po ziemi, zostało zablokowane przez Losika, wskutek czego gospodarze mieli korner. Po dośrodkowaniu z rożnego, strzał głową okazał się niecelny. W 71.minuice po faulu Radaszewskiego, za który środkowy obrońca Unii ujrzał żółtą kartkę, z rzutu wolnego silnie uderzył jeden z rywali. Na posterunku był jednak Tomaszewski, który wypiąstkował piłkę. W 74.minucie Wisła miała idealną sytuację do tego, aby wyjść na prowadzenie. Dwóch zawodników naszych przeciwników wyszło z akcją ofensywną na jednego obrońcę Unii i bramkarza. Jeden z rywali wystawił piłkę lepiej ustawionemu koledze, który spudłował niemalże na pustą bramkę nieczysto trafiając w futbolówkę. W międzyczasie piłkarza Wisły zdezorientować mógł wślizg Jakuba Rusznicy. Następnie dwa strzały rywali zza pola karnego były niecelny. W 86.minucie uderzenie Żurawskiego z około dwudziestu metrów zostało zablokowane, dzięki czemu janikowianie mieli rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera Zaleskiego, bramkarz wypiąstkował przed szesnastkę, gdzie ponownie znalazł się Żurawski, ale uderzył niecelnie. W ostatniej minucie strzał zawodnika Wisły Nowe z dalszej odległości przeszedł nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Tomaszewskiego. Po chwili sędzia zakończył mecz. Wisła - Unia 2:2.

_______________________________________________________________________________________
Nieobecni: Dariusz Lewandowski (pauza za czerwoną kartkę), Dominik Jelonek, Damian Łozowicz, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Kacper Kumor (obowiązki zawodowe), Kacper Śmigielski (poza kadrą).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.