Trenerski dwugłos po meczu Wisła - Unia

• autor: Redakcja, 2017-10-22 11:38

Wynik remisowy jest wynikiem sprawiedliwym

Prezentujemy wypowiedzi trenerów po wczorajszym meczu 12.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Wisłą Nowe, a Unią Janikowo, który zakończył się remisem 2:2. Szkoleniowiec biało-niebieskich - Adam Topolski uznał, że podział punktów jest sprawiedliwym wynikiem. Był on również zadowolony z gry swojego zespołu. Z kolei opiekun gospodarzy - Mariusz Gralak czuł lekki niedosyt, jednak stwierdził, iż należy uszanować jeden punkt, gdyż spotkania z naszą drużyną zawsze są ciężkim bojem.

Adam Topolski (trener Unii)
- Dzisiejsze spotkanie na trudnym terenie. Zasygnalizowaliśmy zwyżkę formy. Drużyna w tym składzie, w jakim dane było nam dzisiaj zagrać powalczyła o zwycięstwo. Niestety nie udało nam się wygrać, ale trzeba również cenić remis, bo zespół gospodarzy był bardzo groźny, miał szybkich zawodników z przodu. Trzeba pogratulować naszym zawodnikom dobrego meczu. Fajnie rozprowadzaliśmy akcję ofensywne, mieliśmy jeszcze ze dwie sytuacje, po których mogliśmy zdobyć bramki, przeciwnik też miał… Myślę, że wynik remisowy jest wynikiem sprawiedliwym.

Mariusz Gralak (trener Wisły)
- Co tu powiedzieć? Jest jak zawsze niedosyt, aczkolwiek wygrywaliśmy i przegrywaliśmy, czyli jak zawsze z Unią gra się ciężkie boje. Mecz mógł się podobać, było dużo walki i jakości piłkarskiej. Tak na gorąco ciężko coś jeszcze powiedzieć. Straciliśmy bramki po jakichś prostych błędach naszych środkowych obrońców, a strzeliliśmy tylko po stałych fragmentach gry, także trzeba popracować na tym, aby też bramki strzelać z akcji. Mieliśmy też dobrą sytuację na 3:2, ale nasz zawodnik zmarnował doskonałe podanie i nie trafił z kilku metrów. Najważniejsze, że nie straciliśmy bramki w końcówce. Ten remis trzeba uszanować, nadal jesteśmy wyżej w tabeli i mamy jeden punkt przewagi nad Unią i z tego trzeba być zadowolonym i trzeba grać dalej.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód