Czterech juniorów zgłoszonych do pierwszej drużyny

• autor: Redakcja, 2017-10-23 21:46

Czterech juniorów w kadrze pierwszej drużyny

Filip Gałązka, Damian Jankowski, Wiktor Nowaczyk i Kamil Stawicki z juniorów starszych naszego Klubu zostali zgłoszeni do pierwszej drużyny. Wszyscy są wychowankami janikowskiej Unii. Życzymy powodzenia w piłce seniorskiej!

Wyżej wymienieni zawodnicy, po konsultacji trenera pierwszej drużyny - Adama Topolskiego z trenerem juniorów - Michałem Orlikiem zostali włączeni do kadry ze względu na fakt, iż zespół seniorski naszego Klubu boryka się z problemami kadrowymi spowodowanymi kontuzjami.

Kliknij na "więcej".

Filip Gałązka debiut w pierwszej drużynie ma już za sobą. Pomocnik urodził się 6.kwietnia 1999 roku w Inowrocławiu. Ma 181 centymetrów wzrostu i waży 62 kilogramy. W kadrze seniorów przebywał już w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 rozgrywając jeden mecz w V lidze oraz w sezonie 2016/2017 występując w dwóch spotkaniach w IV lidze i jednym pucharowym. Teraz ponownie został zgłoszony do pierwszego zespołu biało-niebieskich, gdzie tym razem będzie oznaczony numerem 22 na koszulce. Poprzednie występował z numerami 3, 18 i 13.

Damian Jankowski urodził się 10.października 2000 roku w Inowrocławiu. Jest wzrostu 180 centymetrów i waży 72 kilogramy. Gra na pozycji środkowego obrońcy. W razie konieczności, zostanie oznaczony numerem 13, który należy do kontuzjowanego obecnie Damiana Łozowicza.

Wiktor Nowaczyk na świat przyszedł 15.stycznia 2000 roku w Inowrocławiu. Ma 175 centymetrów wzrostu, a waży 53 kilogramy. Występuje jako obrońca. Będzie oznaczony numerem 14 na koszulce. Warto dodać, że jest on synem byłego piłkarza Unii - Macieja Nowaczyka.

Kamil Stawicki urodził się 25.lutego 1999 roku w Inowrocławiu. Mierzy 183 centymetry wzrostu, a waży 74 kilogramy. Może grać na pozycji obrońcy lub pomocnika. Został oznaczony numerem 15.

Unia GniewkowoUNIA JANIKOWO
Unia Gniewkowo   UNIA JANIKOWO