KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 466, wczoraj: 1156
ogółem: 1 968 505

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Numery na koszulkach

  • autor: Redakcja, 2017-10-30 22:08

Numery na koszulkach: 19, 20

Mamy dla Was październikowe wydanie „Numerów na koszulkach”. Tym razem prześwietliliśmy numer 19 i 20. Z pierwszym wspomnianym oznaczeniem w biało-niebieskich w XXI wieku, jak dotąd grało szesnastu zawodników: pięciu obrońców, siedmiu pomocników i czterech napastników. Z kolei z „dwudziestką” występowało dziewiętnastu piłkarzy. Pięciu z nich grało na pozycji obrońcy, dziewięciu jako pomocnicy, a pięciu jako napastnicy.

Kliknij na "więcej".

Numer 19
Numer 19 na początku XXI wieku należał do Marcina Wiśniewskiego. Kolejnie grał z nim Krzysztof Kuźmińczuk, a później - Arkadiusz Krysiak. Następnie numerem 19 oznaczony był Wojciech Jarmuż. Po jego odejściu numer ten przejął Tomasz Bekas. „Dziewiętnastka” należała także do Jacka Łukomskiego. Później z numerem tym w biało-niebieskich barwach występował Grzegorz Brzeziński. Kolejnie, numerem 19 oznaczony był Marcin Rogalski i Radosław Kanik. Z numerem tym grał również Mateusz Biłoszewski. Warto też wspomnieć, że numer 19, odkąd reaktywowano seniorski futbol w Janikowie należał także od kilku innych zawodników. W sezonie 2013/2014, jesienią oznaczony nim był Kamil Powała, a wiosną Krystian Kubiaczyk. Co ciekawe, obaj nie zdołali zadebiutować w spotkaniu oficjalnym. Następnie z numerem tym grał Marcin Sadecki. Jesienią 2016 roku w jednym spotkaniu oznaczony nim został Mariusz Szablewski, który został włączony do kadry pierwszej drużyny w trakcie rundy. Także niespełna rok temu, koszulkę z numerem 19 wyjątkowo ubrał Dariusz Lewandowski. Było to w meczu wyjazdowym ze Startem Warlubie, ze względu na to, że zawodnik ten pierwotnie ze względów prywatnych miał nie być w kadrze meczowej, lecz ostatecznie dojechał własnym samochodem i zagrał w zapasowym komplecie z numerem 19. Obecnie z „dziewiętnastką” występuje Kacper Kumor.

Numer 20
Numer 20 z początku XXI wieku miał Jacek Kot. Następnie przejął go Mariusz Rosiak. Kolejnie występował z nim Piotr Klepczarek. Po jego odejściu należał on do Adriana Mikołajczaka, a później Pawła Sędrowskiego. Chuks Gallardo Favour Gallardo był kolejnym zawodnikiem, który grał w Unii z numerem 20. W sezonie 2006/2007, czyli na zapleczu ekstraklasy, numer ten należał do Branko Rasicia. W kolejnym sezonie z „dwudziestką” występował Filip Marciniak. Następnie numer 20 na koszulce nosił Łukasz Ślifirczyk. Gdy popularny „Śliwa” postanowił zmienić oznaczenie na koszulce, numer ten przejął Piotr Ruszkul, a potem Paweł Ettinger. Z numerem 20 w sezonie 2010/2011 w barwach Unii grał Paweł Klimek, a w następnym sezonie, z takim samym oznaczeniem, co ojciec, w biało-niebieskich barwach występował jego syn - Maciej Kot. Po jego odejściu numer ten trafił do Krzysztofa Wiśniewskiego. W pierwszy sezonie, od momentu odbudowy janikowskiej piłki nożnej, z numerem 20 grał Jakub Losik, który później zmienił numer. Kolejnie grali z nim tacy zawodnicy jak: Dawid Pindel, Adrian Wysocki, Natan Zniszczol i obecnie Tomasz Gilas.


 

Najbliższe spotkanie

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO
2018-04-28, 16:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

UNIA JANIKOWOChemik Bydgoszcz
UNIA JANIKOWO 1:1 Chemik Bydgoszcz
2018-04-20, 17:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 24
Legia Chełmża - UNIA JANIKOWO
Sokół Radomin - Chemik Bydgoszcz
Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno
Kujawiak Kowal - Wisła Nowe
Sparta Brodnica - Polonia Bydgoszcz
Chełminianka Chełmno - Start Warlubie
Cuiavia Inowrocław - Orlęta Aleksandrów Kujawski
Kujawianka Izbica Kujawska - Lider Włocławek
Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Lech Rypin

Wyniki

Ostatnia kolejka 23
UNIA JANIKOWO 1:1 Chemik Bydgoszcz
Lech Rypin Notecianka Pakość
Orlęta Aleksandrów Kujawski Kujawianka Izbica Kujawska
Sokół Radomin Cuiavia Inowrocław
Start Warlubie Legia Chełmża
Polonia Bydgoszcz Chełminianka Chełmno
Wisła Nowe Sparta Brodnica
Pogoń Mogilno Kujawiak Kowal
Lider Włocławek Naprzód Jabłonowo Pomorskie

Statystyki drużyny