Numery na koszulkach

• autor: Redakcja, 2017-10-30 22:08

Numery na koszulkach: 19, 20

Mamy dla Was październikowe wydanie „Numerów na koszulkach”. Tym razem prześwietliliśmy numer 19 i 20. Z pierwszym wspomnianym oznaczeniem w biało-niebieskich w XXI wieku, jak dotąd grało szesnastu zawodników: pięciu obrońców, siedmiu pomocników i czterech napastników. Z kolei z „dwudziestką” występowało dziewiętnastu piłkarzy. Pięciu z nich grało na pozycji obrońcy, dziewięciu jako pomocnicy, a pięciu jako napastnicy.

Kliknij na "więcej".

Numer 19
Numer 19 na początku XXI wieku należał do Marcina Wiśniewskiego. Kolejnie grał z nim Krzysztof Kuźmińczuk, a później - Arkadiusz Krysiak. Następnie numerem 19 oznaczony był Wojciech Jarmuż. Po jego odejściu numer ten przejął Tomasz Bekas. „Dziewiętnastka” należała także do Jacka Łukomskiego. Później z numerem tym w biało-niebieskich barwach występował Grzegorz Brzeziński. Kolejnie, numerem 19 oznaczony był Marcin Rogalski i Radosław Kanik. Z numerem tym grał również Mateusz Biłoszewski. Warto też wspomnieć, że numer 19, odkąd reaktywowano seniorski futbol w Janikowie należał także od kilku innych zawodników. W sezonie 2013/2014, jesienią oznaczony nim był Kamil Powała, a wiosną Krystian Kubiaczyk. Co ciekawe, obaj nie zdołali zadebiutować w spotkaniu oficjalnym. Następnie z numerem tym grał Marcin Sadecki. Jesienią 2016 roku w jednym spotkaniu oznaczony nim został Mariusz Szablewski, który został włączony do kadry pierwszej drużyny w trakcie rundy. Także niespełna rok temu, koszulkę z numerem 19 wyjątkowo ubrał Dariusz Lewandowski. Było to w meczu wyjazdowym ze Startem Warlubie, ze względu na to, że zawodnik ten pierwotnie ze względów prywatnych miał nie być w kadrze meczowej, lecz ostatecznie dojechał własnym samochodem i zagrał w zapasowym komplecie z numerem 19. Obecnie z „dziewiętnastką” występuje Kacper Kumor.

Numer 20
Numer 20 z początku XXI wieku miał Jacek Kot. Następnie przejął go Mariusz Rosiak. Kolejnie występował z nim Piotr Klepczarek. Po jego odejściu należał on do Adriana Mikołajczaka, a później Pawła Sędrowskiego. Chuks Gallardo Favour Gallardo był kolejnym zawodnikiem, który grał w Unii z numerem 20. W sezonie 2006/2007, czyli na zapleczu ekstraklasy, numer ten należał do Branko Rasicia. W kolejnym sezonie z „dwudziestką” występował Filip Marciniak. Następnie numer 20 na koszulce nosił Łukasz Ślifirczyk. Gdy popularny „Śliwa” postanowił zmienić oznaczenie na koszulce, numer ten przejął Piotr Ruszkul, a potem Paweł Ettinger. Z numerem 20 w sezonie 2010/2011 w barwach Unii grał Paweł Klimek, a w następnym sezonie, z takim samym oznaczeniem, co ojciec, w biało-niebieskich barwach występował jego syn - Maciej Kot. Po jego odejściu numer ten trafił do Krzysztofa Wiśniewskiego. W pierwszy sezonie, od momentu odbudowy janikowskiej piłki nożnej, z numerem 20 grał Jakub Losik, który później zmienił numer. Kolejnie grali z nim tacy zawodnicy jak: Dawid Pindel, Adrian Wysocki, Natan Zniszczol i obecnie Tomasz Gilas.

Legia ChełmżaUNIA JANIKOWO
Legia Chełmża   UNIA JANIKOWO