Zapowiedź: Start - Unia

• autor: Redakcja, 2017-11-03 20:41

Wyjazd do Warlubia

W sobotę, 4.listopada 2017 roku, Unię czeka wyjazd do Warlubia, gdzie w ramach 14.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, zmierzy się z miejscowym Startem. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14:00. W poprzednim sezonie w spotkaniach pomiędzy obiema drużynami dwukrotnie odnotowano remis. W Janikowie było 1:1, z kolei w Warlubiu 2:2.

Gminny Ludowy
Zespół Sportowy
„Start” Warlubie

Rok założenia: 1975
Barwy: żółto-niebieskie
Sukces: 2.miejsce w III lidze - 2013/2014
Stadion Gminny w Warlubiu
Adres: ul. Szkolna 20 A
Pojemność: 368 miejsc
Wymiary boiska: 100 x 62

Przed sezonem Start objął nowy trener. Miejsce Marcina Stoppela zajął pochodzący z Trójmiasta - Maciej Cieślik. Jego drużyna jak dotąd zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, co zdaniem wielu ekspertów jest rozczarowaniem. Start po trzynastu kolejkach ma na koncie osiemnaście punktów, na co złożyło się pięć zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek. 20-19, to aktualny stosunek bramkowy żółto-niebieskich. Warto odnotować, że lepsze statystyki w obecnym sezonie, drużyna z Warlubia ma w meczach wyjazdowych. W poprzedniej kolejce, Start zremisował na własnym boisku z Notecianką Pakość 1:1. Jednym z czołowych zawodników jutrzejszego rywala Unii w dalszym ciągu jest Michał Zarembski. Warto dodać, że jest to piłkarz, który urodził się w Janikowie. Co ciekawe, w swojej dotychczasowej przygodzie z piłką, Zarembski kilkukrotnie był przymierzany do gry w Unii, jednak za każdym razem temat ten spalił się na panewce.

Zważywszy na to, że jak już wspomnieliśmy, Start w tym sezonie lepiej radzie sobie w delegacji, czyli tak samo jak podopieczni trenera Adama Topolskiego - zapowiada się niezwykle emocjonujący mecz. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingowania biało-niebieskich w walce o bardzo ważne trzy punkty. Ponadto przypominamy, iż jutro w dalszym ciągu nie zagra pauzujący za czerwoną kartkę Dariusz Lewandowski.

Jutrzejszy mecz jubileuszowy może okazać się dla Krzysztofa Wiśniewskiego, który aktualnie ma 59 spotkań mistrzowskich w naszym Klubie. Warto też dodać, że latem przymierzany do gry w Starcie Warlubie był aktualny zawodnik Unii - Kacper Wróblewski.

Oba mecze pomiędzy Unią, a Startem w poprzednim sezonie zostały rozegrane w 2016 roku. Najpierw na inaugurację rundy jesiennej, w Janikowie padł remis 1:1. Gola otwierającego wynik spotkania strzelił Adam Reisse, który nie gra już w Warlubiu. Do wyrównania, jeszcze przed przerwą doprowadził Marcin Zaleski.

Z kolei w Warlubiu, mecz odbył się awansem, jeszcze w listopadzie 2016 roku. Było 2:2. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw na prowadzenie Unię wyprowadził Damian Lewandowski, a jeszcze przed przerwą gole autorstwa Kuby Binorowskiego i Reisse, sprawiły, że w pierwszej połowie o bramkę lepsi byli gospodarze. W drugiej odsłonie, a konkretniej w ostatniej minucie meczu wynik ustalił niegrający już w naszym Klubie - Maciej Sirko.

Wcześniej obie drużyny spotkały się jesienią w sezonie 2012/2013. W Warlubiu, Unia uległa Startowi 1:2 (gole: Michał Klamczyński, Adam Marks - Przemysław Kędziora), a wiosenny mecz nie odbył się, gdyż janikowski klub został wycofany z rozgrywek, co oznaczało, że goście dopisali sobie trzy punkty walkowerem.

Łącznie zatem odnotowano cztery spotkania Unii ze Startem Warlubie. Biało-niebiescy wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo nad żółto-niebieskimi, bowiem do tej pory dwukrotnie remisowali i przegrywali. Stosunek bramek we wszystkich czterech meczach wynosi: 4-8.

Unia GniewkowoUNIA JANIKOWO
Unia Gniewkowo   UNIA JANIKOWO