ogółem: 1 843 321

Start - Unia 1:1

• autor: Redakcja, 2017-11-04 20:56

Tradycyjny remis ze Startem Warlubie

Unia po raz trzeci z rzędu podzieliła się punktami ze Startem Warlubie. Tym razem janikowianie w ramach 14.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej zremisowali na wyjeździe 1:1 (0:0). Obie bramki padły po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Najpierw dla gospodarzy gola w 64.minucie zdobył Patryk Jarantowicz, a na pięć minut przed końcem trafienie odnotował Kacper Kumor. Dla podopiecznych trenera Adama Topolskiego było to trzecie spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Mimo to, biało-niebiescy nadal są na dwunastym miejscu w tabeli.

START WARLUBIE - UNIA JANIKOWO 1:1 (0:0)

1:0 - 64’ Patryk Jarantowicz
1:1 - 85’ Kacper Kumor

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol, 2. Jakub Losik, 5. Krzysztof Wiśniewski (81’ 24. Mateusz Kaczmarek), 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski , 18. Filip Żurawski , 11. Marcin Zaleski (67’ 19. Kacper Kumor), 4. Dawid Pieszak (67’ 8. Kacper Wróblewski) - 23. Przemysław Kędziora , 7. Dawid Deresiewicz (46’ 10. Dominik Jelonek).

Rezerwowi - nie zagrali: 12. Jakub Frąckowiak, 3. Jakub Rusznica, 14. Wiktor Nowaczyk.

W pierwszej połowie kapitanem drużyny Unii był Krzysztof Wiśniewski, a od 46.minuty - Dominik Jelonek.

Start: 7 celnych, 10 niecelnych
Unia: 6 celnych, 6 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Na początku meczu kąśliwy strzał zza pola karnego oddał zawodnik gospodarzy, ale na posterunku był Robert Tomaszewski odbijając piłkę przed siebie, którą na aut zdołał wybić Krzysztof Wiśniewski. W 8.minucie po stracie Marcina Zaleskiego, Start przeprowadził akcję, dzięki której jeden z piłkarzy wszedł w pole karne, gdzie uderzył nad bramką. Dwie minuty później strzał z ponad dwudziestu metrów bez problemu złapał bramkarz Unii. W 11.minucie Filip Żurawski skutecznym pressingiem odebrał piłkę na połowie rywali, po czym minął jednego z nich i wszedł w pole karne, gdzie oddał strzał z piętnastu metrów mając przed sobą tylko bramkarza, który interweniował odbijając piłkę przed siebie. Żaden z Unitów nie zdołał dobiec, aby dobić to uderzenie. Była to najlepsza okazja do zdobycia gola w pierwszej połowie. W 13.minucie futbolówka po strzale zawodnika Startu odbiła się od Radosława Kanika, ale nie sprawiła kłopotów Tomaszewskiemu, który ze spokojem ją złapał. Po kwadransie gry, uderzenie z dystansu zablokował Jakub Losik. W 23.minucie wysuniętego bramkarza gospodarzy ujrzał z lewej strony Dawid Pieszak, który z dalszej odległości posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. Siedem minut później, po faulu na Pieszaku, dośrodkowanie z rzutu wolnego Zaleskiego niecelną główką wykończył Losik. W 35.minucie, po wykopie Tomaszewskiego, piłkę na dwudziestym piątym metrze przyjął Dawid Deresiewicz, po czym zdołał się z nią obrócić, a jego strzał obronił golkiper. Minutę potem po akcji Startu, strzał z siedemnastu metrów odbił się od zawodnika Unii, dzięki czemu nasi rywale mieli korner. Po rzucie rożnym piłkarz gospodarzy nieczysto trafił w piłkę głową, po czym wyszła ona na aut. Kolejnie uderzenie warlubian z szesnastu metrów zostało zablokowane, a strzał z dystansu okazał się znacznie niecelny. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, po stracie Deresiewicza, Start zapoczątkował akcję zakończoną chybionym strzałem zza szesnastki.

W 47.minucie po stracie Dominika Jelonka, piłkę niezbyt skutecznie przeciął Pieszak, po czym trafiła ona pod nogi rywala, który technicznym strzałem sprawdził czujność Tomaszewskiego. Bramkarz Unii zdołał złapać futbolówkę. Następnie po faulu na Przemysławie Kędziorze, Zaleski dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Losika. Jego strzał był jednak mało precyzyjny i bez problemów piłkę złapał golkiper gospodarzy. Po pięciu minutach gry w drugiej połowie, centro-strzał rywali z narożnika pola karnego był minimalnie niecelny. W 52.minucie po wrzutce z wolnego, w szesnastce Unii, jeden z zawodników Startu trącił piłkę, lecz przeszła ona obok słupka. W następnej akcji napastnik gospodarzy został obsłużony podaniem prostopadłym w pole karne, gdzie oddał strzał w kierunku bliższego słupka obroniony przez Tomaszewskiego. W 59.minucie po aucie wykonanym przez Natana Zniszczola, Żurawski przerzucił piłkę do Pieszaka, który z narożnika szesnastki uderzył zbyt wysoko. W 62.minucie Kędziora wycofał piłkę przed pole karne Zaleskiemu, który kopnął nad poprzeczką. Następnie, płaski strzał z daleka oddany przez zawodnika Startu był znacznie niecelny.

W 64.minucie odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego w kierunku nabiegającego Patryka Jarantowicza na bliższy słupek, zostało wykończone celnym strzałem głową  - 1:0.

Dwie minuty po straconym golu, przed szansą na wyrównanie stanął Pieszak, który będąc w polu karnym próbował przelobować bramkarza z ostrego kąta. Piłka trafiła w poprzeczkę! W 67.minucie indywidualna akcja Damiana Lewandowskiego została zakończona zbyt wysokim strzałem zza szesnastki. Następnie zawodnik gospodarzy z łatwością wszedł w pole karne i mając przed sobą tylko Tomaszewskiego trafił w jego nogę. Na dwadzieścia minut przed końcem, bramkarz Startu wybił futbolówkę pod nogi Lewandowskiego, a jego strzał z ponad dwudziestu metrów, obrońca głową wybił sprzed linii bramkowej. Przez kolejne kilkanaście minut na boisku nie działo się nic, co mogło być warte odnotowania, z wyjątkiem czwartej żółtej karki Żurawskiego (pauza w kolejnym meczu). W 81.minucie Wiśniewski opuścił boisko ze względu na kontuzję mięśnia dwugłowego. W 82.minucie Kędziora sprytnie zagrał do Kacpra Kumora, który będąc w polu karnym uderzył po ziemi w kierunku dalszego słupka. Bramkarz zdołał odbić piłkę poza boisko. Był to kolejny sygnał Unii, do tego, aby zdobyć wyrównującego gola…

I tak stało się w 85.minucie. Z lewej strony boiska na wysokości pole karnego nieprzepisowo powstrzymany był Kędziora. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Lewandowski, a z kilku metrów Kumor głową wpakował piłkę do bramki - 1:1.

Na dwie minuty przed końcem upływem dziewięćdziesięciu minut, strzał z dystansu zawodnika gospodarzy był zbyt wysoki. W doliczonym czasie gry, Lewandowski ponownie dośrodkował z rzutu wolnego, jednak tym razem w szesnastce Jelonek głową zgrywał Kanikowi, który był na spalonym. _________________________________________________________________________________
Nieobecni: Dariusz Lewandowski (pauza za czerwoną kartkę), Damian Łozowicz, Paweł Radaszewski, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Kacper Śmigielski, Damian Jankowski, Kamil Stawicki, Filip Gałązka (poza kadrą).