Trenerski dwugłos po meczu Start - Unia

• autor: Redakcja, 2017-11-07 17:14

Zwycięstwo nam się należało

Przedstawiamy wypowiedzi trenerów obu drużyn po sobotnim meczu Unii w Warlubiu z tamtejszym Startem, który zakończył się wynikiem 1:1. Adam Topolski - szkoleniowiec janikowian stwierdził, że jego zespół rozegrał dobre spotkanie taktycznie. Powiedział również, iż z przebiegu całego spotkania, to Unii należało się zwycięstwo. Opiekun drużyny gospodarzy - Maciej Cieślik uważa, że mecz był wyrównany, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Adam Topolski (trener Unii)
- Bardzo dobre spotkanie taktycznie, w pierwszej połowie szczególnie, gdzie stworzyliśmy dwie sytuacje, z których mogliśmy zdobyć bramki. W drugiej  połowie zagraliśmy o pełną pulę - bardzo otwarcie. Nie doszliśmy do sytuacji stuprocentowej przy stanie 0:0, tak jak było to w pierwszej połowie. Szkoda bramki straconej znowu po stałym fragmencie gry. Natan się przyznał, że nie upilnował zawodnika, za którego był odpowiedzialny przy kryciu. Straciliśmy bramkę na 1:0 i trzeba tutaj pogratulować zespołowi, jak na to zareagował. Nie przyjechaliśmy tutaj żeby przyglądać się jak przeciwnik strzela drugą bramkę, tylko zaatakowali i strzelili wyrównującą bramkę, a później graliśmy o zwycięstwo. Myślę, że z przebiegu gry zwycięstwo nam się należało, chociaż remis na wyjeździe zawsze trzeba cenić, ale z przebiegu całego spotkania byliśmy zespołem lepszym.

Maciej Cieślik (trener Startu)
- Wyrównane spotkanie bez wielu sytuacji bramkowych. Tak w skrócie można powiedzieć o tym meczu. My mieliśmy okazję po rogu i wyszliśmy na prowadzenie. Później Unia wyrównała po stałym fragmencie gry. Generalnie widać było, że Unia przyjechała z zamiarem bronienia wyniku remisowego i to im się udało.

UNIA JANIKOWONielba Wągrowiec
UNIA JANIKOWO   Nielba Wągrowiec