dzisiaj: 1941, wczoraj: 1067

Unia - Notecianka 3:1

• autor: Redakcja, 2017-11-12 22:31

Hat-trick Przemysława Kędziory

W derbowym meczu 15.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia wygrała na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie z Notecianką Pakość 3:1 (1:1). Hat-trickiem popisał się Przemysław Kędziora, a honorową bramkę dla gości zdobył Bartłomiej Delekta. Podopieczni trenera Adama Topolskiego przełamali serię trzech spotkań bez zwycięstwa, dzięki czemu utrzymali dwunaste miejsce w tabeli.

UNIA JANIKOWO - NOTECIANKA PAKOŚĆ 3:1 (1:1)

1:0 - 27’ Przemysław Kędziora
1:1 - 33’ Bartłomiej Delekta
2:1 - 48’ Przemysław Kędziora
3:1 - 70’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol (89’ 24. Mateusz Kaczmarek), 2. Jakub Losik, 5. Krzysztof Wiśniewski, 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski, 11. Marcin Zaleski , 7. Dawid Deresiewicz  (90+2’ 3. Jakub Rusznica), 4. Dawid Pieszak (80’ 19. Kacper Kumor) - 10. Dominik Jelonek, 23. Przemysław Kędziora (85’ 8. Kacper Wróblewski).

Rezerwowy - nie zagrał: 12. Jakub Frąckowiak.

Unia: 6 celnych, 1 niecelny
Notecianka: 2 celne, 8 niecelnych

Fotorelacja - Mateusz Biernacki
Fotorelacja - Przemysław Powała
 Fotorelacja - Nataniel Wikarski

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

W 3.minucie Dawid Deresiewicz oddał silny strzał z ponad dwudziestu metrów. Piłkę zmierzającą w okienko kapitalną interwencją sparował Paweł Krajewski. Kilkanaście minut później po składnej akcji Unii, Damian Lewandowski w dogodnej okazji dośrodkował płasko zbyt głęboko, a futbolówkę zmierzającą w światło bramki wyłapał bramkarz. W 17.minucie po dośrodkowaniu Marcina Zaleskiego z rzutu wolnego, Dawid Pieszak głową zgrał w kierunku bramki. Piłka w powietrzu zawisła nad linią bramkową, lecz nikt z Unitów nie dał rady umieścić jej w siatce. Cztery minuty potem, Zaleski zacentrował z rożnego, futbolówkę przed pole karne wybił obrońca, po czym strzał z pierwszej piłki z powietrza oddał Lewandowski. Ponownie świetną interwencją popisał się Krajewski wybijając futbolówkę spod poprzeczki poza boisko.

W 21.minucie Deresiewicz posłał płaski prostopadłe podanie ze środka pola w kierunku Kędziory. Piłka minęła obrońcę gości, dzięki czemu napastnik Unii wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi zdobył gola na 1:0.

W 33.minucie obrońca Notecianki zaadresował długie podanie w kierunku Kamila Kali, który dośrodkował w pole karne, gdzie spod ziemi wyrósł Bartłomiej Delekta i strzałem z pierwszej piłki z kliku metrów zdobył wyrównującą bramkę - 1:1.

Na pięć minut przed przerwą, po wrzutce z prawej strony, Delekta oddał strzał głową. Piłka nie zmierzała w światło bramki, lecz z kłopotami chwycił ją Robert Tomaszewski, wskutek czego gościom należał się rzut rożny. W 44.minucie niecelne uderzenie zza pola karnego oddał Kala.

W 48.minucie Kędziora rozpoczął, jak się później okazało zabójczą akcję Unii. Podał do będącego na lewej strony Pieszaka, który postanowił błyskawicznie odegrać uruchomiając Kędziorę. Napastnik janikowian wszedł w pole karne wyprzedzając kilku przeciwników i oddał płaski strzał z ostrego kąta w kierunku dalszego słupka ponownie wyprowadzając Unię na prowadzenie - 2:1.

W następnej akcji, ponownie z dobrej strony pokazał się Pieszak, który po rajdzie lewą stroną posłał płaskie podanie w pole karne w kierunku Lewandowskiego. Jego strzał z bliskiej odległości został zablokowany. W 53.minucie uderzenie z dystansu Bartosza Babiarza zablokował Jakub Losik. Trzy minuty później ten sam zawodnik niecelnie uderzył z ponad dwudziestu pięciu metrów wykańczając podanie Kali. W 58.minucie Zaleski obsłużył prostopadłym podaniem Kędziorę, którego wychodzącego na czystą pozycję skutecznym wślizgiem powstrzymał Delekta. Po godzinie gry, Przemysław Swojnóg minął w polu karnym Zaleskiego, po czym wystawił piłkę Kamilowi Brzustowiczowi, który z bliskiej odległości uderzył zbyt wysoko. W 65.minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Swojnóga niefortunnie w kierunku własnej bramki odbił Losik. Z linii bramkowej piłkę zdołał wybić Natan Zniszczol. Do odbitej futbolówki dopadł będący na dziesiątym metrze zawodnik gości, ale na posterunku był Tomaszewski, który pewnie interweniował. W następnej akcji, strzał naszych rywali zza pola karnego przeszedł nad poprzeczką. W 69.minucie spod opieki obrońców uwolnił się Pieszak, który popędził lewą stroną, po czym wstecznym podaniem obsłużył Dominika Jelonka. Kapitan Unii będąc w polu karnym oddał niecelny strzał w kierunku okienka.

W 70.minucie po długim podaniu górą Zniszczola, Kędziora wyprzedził obrońców i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Próbował go mijać, ale za bardzo zszedł do prawej strony. Utrzymał się jednak przy piłce, po czym z ostrego kąta umieścił piłkę tuż przy krótszym słupku - 3:1.

Siedem minut później, po dośrodkowaniu z lewej strony, niecelny strzał głową oddał Roger Babiarz. Na dziesięć minut przed końcem meczu, Lewandowski wychodząc na czystą pozycję próbował dograć do lepiej ustawionego kolegi z drużyny, ale podanie przeciął obrońca Notecianki i janikowianie musieli zadowolić się rzutem rożnym. W 82.minucie zbyt wysoki strzał zza pola karnego oddał piłkarz z Pakości. W ostatnich momentach meczu nie było sytuacji wartych odnotowania, gdyż Unia kontrolowała przebieg spotkania.

_________________________________________________________________________________

Nieobecni: Dariusz Lewandowski (pauza za czerwoną kartkę), Filip Żurawski (pauza za żółte kartki), Paweł Radaszewski, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Kacper Śmigielski, Damian Łozowicz, Damian Jankowski, Wiktor Nowaczyk, Kamil Stawicki, Filip Gałązka (juniorzy).

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód