dzisiaj: 1931, wczoraj: 1067

Zapowiedź: Unia - Sokół

• autor: Redakcja, 2017-11-17 06:47

Zakończenie piłkarskiej jesieni w Janikowie

W sobotę, 18.listopada 2017 roku na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego odbędzie się ostatni mecz rundy jesiennej w Janikowie. Rywalem Unii będzie beniaminek czwartoligowych rozgrywek - Sokół Radomin. Początek zaplanowano na godzinę 12:00. Będzie to pierwsze w historii spotkanie biało-niebieskich z drużyną z Radomina. Wszystkich sympatyków naszego Klubu zapraszamy!

Klub Sportowy „Sokół” Radomin
Data założenia: 15.lipca 1995
Barwy: żółto-zielone

W poprzednim sezonie, klub z Radomina osiągnął swój największy sportowy sukces od 1995 roku, czyli od momentu powstania. W rozgrywkach 2016/2017, Sokół zajął trzecie miejsce w V lidze. Żółto-zieloni mieli sześć punktów straty do drugiej lokaty dającej awans. Każdy był pewien, że należałoby obejść się smakiem, gdy w mediach ukazała się wiadomość o nieprzystąpieniu do rozgrywek Strażaka Przechowo/Wdy II Świecie. Oznaczało to, promocję do IV ligi dla Sokoła Radomin. Władze klubu, na niemalże kilka dni przed startem sezonu podjęli decyzję o przyjęciu propozycji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszy mecz, w którym Sokół miał zagrać z Orlętami Aleksandrów Kujawski został przełożony, kolejne spotkania radomianinie rozgrywali na boiskach rywali, aż po modernizacji swojego stadionu otrzymali zgodę na grę we miejscowości liczącej niemalże tysiąc mieszkańców.

W dotychczasowych czternastu meczach, Sokół zgromadził dwanaście punktów, co daje mu obecnie czternastą lokatę, która jest zagrożona spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni trenera Sławomira Rożka wygrali trzy spotkania, tyle samo razy remisowali i doznali ośmiu porażek. Drużyna z Radomina jest najmniej skutecznym zespołem w IV lidze, gdyż do tej pory zdobyła tylko 13 bramek. Jeżeli chodzi o gole stracone, to aktualnie jest ich 29. W poprzedniej kolejce, Sokół przegrał u siebie ze Startem Warlubie 1:3 (1:0).

Przed meczem z Sokołem przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek dotyczących ostatnich spotkań Unii. Otóż, remis ze Startem Warlubie odniesiony w 14.kolejce był 20.zremisowanym spotkaniem biało-niebieskich odkąd reaktywowano seniorską piłkę nożną w naszym mieście. Ponadto przypominamy, że Unia wciąż czeka na gola numer 400 w meczach ligowych. Hat-trick Przemysława Kędziory w derbach z Notecianką Pakość, sprawiły, iż do gola jubileuszowego brakuje już tylko jedno trafienie. Informujemy też, że trzecia bramka zdobyta przez Unię w poprzednim spotkaniu, a także gol stracony sprawiły, iż aktualnie pod wodzą trenera Adama Topolskiego, janikowianie w rozgrywkach ligowych zdobyli i stracili po 50 bramek. Na swoje spotkanie jubileuszowe czeka z kolei Natan Zniszczol, który jutro stanie przed szansą 20.ligowego występu w barwach KS Unia Janikowo.

UNIA JANIKOWOWarta Międzychód
UNIA JANIKOWO   Warta Międzychód