ogółem: 4 389 505

Unia - Sokół 2:2

• autor: Redakcja, 2017-11-18 23:59

Obustronny niedosyt

W meczu 16.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej rozegranym na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie, Unia zremisowała z beniaminkiem będącym w strefie spadkowej - Sokołem Radomin 2:2 (1:0). Do przerwy biało-niebiescy prowadzili po golu Dominika Jelonka (była to bramka nr 400 w historii KS Unia Janikowo). W drugiej połowie dwukrotnie po faulu Natana Zniszczola rzut karny wykorzystał Waldemar Jachowski. W doliczonym czasie gry remis podopiecznym trenera Adama Topolskiego zapewnił Przemysław Kędziora. Po meczu widać było obustronny niedosyt, gdyż Unici zmarnowali kilka klarownych okazji do tego, aby podwyższyć prowadzenie, z kolei goście przyjechali do Janikowa w jedenastu i po tym jak postawili biało-niebieskim ciężkie warunki, stracili zwycięstwo w ostatnim momencie meczu… Po tym remisie, Unia nadal jest na dwunastym miejscu w tabeli, a Sokół pozostał na piętnastej lokacie.

UNIA JANIKOWO - SOKÓŁ RADOMIN 2:2 (1:0)

1:0 - 29’ Dominik Jelonek
1:1 - 52’ Waldemar Jachowski (rzut karny)
1:2 - 71’ Waldemar Jachowski (rzut karny)
2:2 - 90+3’ Przemysław Kędziora

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 6. Natan Zniszczol (73’ 3. Jakub Rusznica; 85’ 8. Kacper Wróblewski), 2. Jakub Losik, 5. Krzysztof Wiśniewski, 9. Radosław Kanik - 16. Damian Lewandowski, 11. Marcin Zaleski (63’ 18. Filip Żurawski), 7. Dawid Deresiewicz, 4. Dawid Pieszak - 10. Dominik Jelonek, 23. Przemysław Kędziora.

Rezerwowy - nie zagrał: 12. Jakub Frąckowiak, 24. Mateusz Kaczmarek.

Unia: 10celnych, 7 niecelnych
Sokół: 3 celne, 11 niecelnych

FOTORELACJA - Przemysław Powała
 FOTORELACJA - Mateusz Biernacki

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

W 4.minucie po indywidualnej akcji Damiana Lewandowskiego, jego strzał po ziemi zza pola karnego z kłopotami obronił bramkarz. Trzy minuty później dośrodkowanie Marcina Zaleskiego z rzutu rożnego niecelną główką wykończył Przemysław Kędziora. W 9.minucie zawodnik Sokoła znacznie chybił z dalszej odległości. W następnej akcji janikowianie mogli wyjść na prowadzenie, o piłkę w powietrzu powalczył Kędziora, który głową zgrał Dominikowi Jelonkowi. Kapitan Unii wychodząc na czystą pozycję spudłował z kilkunastu metrów. Kolejnie, dwa silne strzały z dystansu oddali przyjezdni, ale oba zostały zablokowane odpowiednio przez Krzysztofa Wiśniewskiego i Jakub Losika. W 23.minucie po aucie Unii na wysokości pola karnego, jeden z rywali niefortunnie wybił piłkę w kierunku własnej bramki, po czym strzał głową Dawida Pieszaka wyłapał bramkarz. Sześćdziesiąt sekund później, wyrzut z autu zagrażający bramce mieli goście. Po jego wykonaniu, strzał z dystansu odbił się od jednego z obrońców Unii i piłka wyszła poza boisko. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przed pole karne wybił Dawid Deresiewicz, a zawodnik Sokoła przymierzył z osiemnastu metrów, ale pewną interwencją popisał się Robert Tomaszewski. W 28.minucie po stracie Deresiewicza na własnej połowie, goście przeprowadzili groźną akcję zakończoną fatalnym strzałem zza szesnastki.

W 29.minucie Pieszak dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Jelonek, który strzałem głową zmusił do kapitulacji bramkarza gości otwierając wynik na 1:0.

Następnie przez kilkanaście minut, żadna z drużyn nie przeprowadziła akcji wartej odnotowania. Dopiero w 40.minucie Jelonek minął jednego z obrońców po prawej stronie boiska, po czym zacentrował w pole karne. Futbolówkę poza szesnastkę wybił zawodnik Sokoła, a będący na dwudziestym metrze Zaleski uderzył niecelnie. Na minutę przed przerwą, odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego gości, zostało zakończone minimalnie niecelnym strzałem z głowy.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, piłkę po dośrodkowaniu z kornera wypiąstkował Tomaszewski, a strzał gości z ostrego kąta był niecelny.

W 52.minucie przy piłce byli Unici, którzy mogli rozpocząć akcję ofensywną, lecz zdecydowali się wycofać grę na własną połowę. Po stracie jednego z obrońców, przyjezdni natychmiast ruszyli do ataku, po czym Natan Zniszczol sfaulował rywala w polu karnym. Rzut karny wykonywał Waldemar Jachowski, który pewnym strzałem zmylił Tomaszewskiego i zdobył gola na 1:1.

Dwie minuty późnej Lewandowski został sfaulowany przed narożnikiem szesnastki. Strzał Deresiewicza z rzutu wolnego obronił golkiper. W 56.minucie Lewandowski uruchomił Kędziorę, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz uderzył zbyt lekko i górą w tym pojedynku okazał się golkiper. Kilka minut potem znów akcję Unii rozpoczął Lewandowski. Tym razem prawoskrzydłowy dogrywał w pole karne, futbolówkę na osiemnasty metr wybił obrońca, a strzał Deresiewicza nie sprawił kłopotów bramkarzowi. W 62.minucie groźny strzał z ostrego kąta oddali przyjezdni. Na szczęście nikt nie zdołał trącić piłki, która tuż przy słupku opuszczała boisko. W następnej akcji Sokoła, dośrodkowanie z prawej strony w pole karne zostało zgrane głową do lepiej ustawionego gracza, którego uderzenie z bliskiej odległości zostało zablokowane. W 66.minucie po podaniu Jelonka, Lewandowski oddał niecelny strzał zza szesnastki. Dwie minuty później, Radosław Kanik dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie piłkę wybił obrońca. Trafiła ona pod nogi ustawionego na osiemnastym metrze Pieszaka, lecz jego uderzenie bez przyjęcia obronił golkiper. W 69.minucie Lewandowski dograł z prawej strony w pole karne do Jelonka, który chciał przelobować bramkarza, jednak ten nie dał się przechytrzyć i złapał futbolówkę.

W 71.minucie zawodnik Sokoła minął Jelonka po lewej stronie boiska, po czym wszedł w pole karne i został sfaulowany przez Zniszczola. Gola z rzutu karnego ponownie strzelił Jachowski, uderzając w przeciwnym kierunku niż rzucił się Tomaszewski - 1:2.

W 78.minucie dośrodkowanie Deresiewicza z lewej strony, głową wykończył Kędziora, ale jego strzał był zablokowany i janikowianie musieli zadowolić się rzutem rożnym. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, płaskie uderzenie z dystansu, Tomaszewski wzrokiem odprowadził poza boisko. W 85.minucie strzał Deresiewicza zza pola karnego był niecelny. Kolejnie, centra Deresiewicza z rzutu wolnego została wybita przez obrońcę przed szesnastkę, gdzie był Filip Żurawski, lecz jego uderzenie nie sprawiło bramkarzowi kłopotów. W 89.minucie strzał z rzutu wolnego Sokoła nie znalazł drogi do bramki. W 90+3.minucie Kędziora wszedł w pole karne, po czym uderzył z ostrego kąta, a piłka odbiła się od jednego z rywali i wyszła poza boisko w efekcie czeka janikowianie mieli rzut rożny…

W polu karnym gości znalazło się dziesięciu zawodników Unii, łącznie z bramkarzem. Po dośrodkowaniu z kornera Deresiewicza, w szesnastce powstało spore zamieszanie. Żurawski zgrał piłkę Tomaszewskiemu, który wystawił ją Kędziorze. Techniczny strzał Kędziory wylądował w bramce wpadając niemalże w samo okienko. Sędzia po chwili zakończył mecz - 2:2.
__________________________________________________________________________________
Nieobecni: Dariusz Lewandowski (pauza za czerwoną kartkę), Paweł Radaszewski, Kacper Kumor, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Kacper Śmigielski, Damian Łozowicz, Damian Jankowski, Wiktor Nowaczyk, Kamil Stawicki, Filip Gałązka (juniorzy).