KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 133, wczoraj: 1695
ogółem: 2 010 877

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Numery na koszulkach

  • autor: Redakcja, 2017-11-24 13:03

Numery na koszulkach: 21, 22

Przedstawiamy listopadowe wydanie numerów na koszulkach. Tym razem przyjrzeliśmy się oznaczeniom „21” i „22”. Z numerem 21 do tej pory w biało-niebieskich barwach grało czternastu zawodników. Sześciu z nich to obrońcy, trzech - pomocnicy, a pięciu - napastnicy. Z kolei z numerem 22 łącznie w Unii występowało osiemnastu piłkarzy: jeden bramkarz, sześciu obrońców, trzech pomocników i ośmiu napastników.

Kliknij na "więcej".

Numer 21
Jako pierwszy z numerem 21 zagrał Artur Szymczyk. Po jego odejściu z numerem tym występował Marcin Thiede, który po pół roku gry w janikowskim klubie zmienił oznaczenie na koszulce. Wówczas numer 21 przejął Dariusz Wojciechowski, a następnie Michał Szeremet. Na zapleczu ekstraklasy, czyli w sezonie 2006/2007 z „21” na plecach w biało-niebieskich barwach jesienią grał Sebastian Iwanicki, a wiosną Żeljko Mrvaljević. W kolejnym sezonie, numer ten należał najpierw do Krzysztofa Biegańskiego, a później do Rafała Rogalskiego. Następnie, w rozgrywkach 2008/2009 z numerem 21 w Unii grał Andrzej Chmielecki, a w kolejnym sezonie - Marcin Krzywicki. W meczu pucharowym rozpoczynającym sezon 2010/2011 oznaczony tym numerem został Tomasz Polehojko, jednak w rozgrywkach ligowych należał on do Marcina Dworackiego. Po jego odejściu przejął go Bartosz Wieczorek. Jesienią 2012 roku z numerem 21 grał Dariusz Lewandowski, który jest nim oznaczony do tej pory.

Numer 22
Numer 22 początkowo należał do debiutującego w pierwszej drużynie Marcina Tarnowskiego. Później przejął go Tomasz Ciesielski. Kolejnie z numerem 22 grali: Waldemar Kruk, Mateusz Nowaczyk oraz wyjątkowo w jednym meczu - Zbigniew Witkowski. Następnie ponownie z numerem tym występowali Ciesielski, a potem Tarnowski. Kolejnie z numerem 22 w biało-niebieskich grali napastnicy: Tobiasz Jarentowski, Mateusz Kordowski, Dominik Jelonek, Bartosz Wieczorek, Marcin Michałowski i Erwin Woźniak. W ostatnim spotkaniu przed wycofaniem drużyny janikowskiego klubu z IV ligi, jesienią 2012 roku z numerem 22 wyjątkowo wystąpił bramkarz - Robert Tomaszewski, ze względu na fakt, iż grał we własnym komplecie meczowym. Od momentu reaktywacji seniorskiej piłki w Janikowie, numerem tym oznaczeni byli: Bartosz Stawicki, Adrian Wysocki, Piotr Łabuszyński, Tomasz Gilas i Patryk Jurkiewicz. Aktualnie numer ten należy do Filipa Gałązki


 

Najbliższe spotkanie

UNIA JANIKOWOWisła Nowe
UNIA JANIKOWO   Wisła Nowe
2018-05-26, 12:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Pogoń MogilnoUNIA JANIKOWO
Pogoń Mogilno 2:2 UNIA JANIKOWO
2018-05-19, 14:00:00
Gębice
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 29
UNIA JANIKOWO - Wisła Nowe
Cuiavia Inowrocław - Notecianka Pakość
Kujawianka Izbica Kujawska - Chemik Bydgoszcz
Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Legia Chełmża
Lech Rypin - Chełminianka Chełmno
Lider Włocławek - Sparta Brodnica
Orlęta Aleksandrów Kujawski - Kujawiak Kowal
Sokół Radomin - Pogoń Mogilno
Start Warlubie - Polonia Bydgoszcz

Wyniki

Ostatnia kolejka 28
Pogoń Mogilno 2:2 UNIA JANIKOWO
Lech Rypin 1:2 Legia Chełmża
Notecianka Pakość 3:0 Polonia Bydgoszcz
Wisła Nowe 0:0 Start Warlubie
Kujawiak Kowal 1:0 Sokół Radomin
Sparta Brodnica 1:0 Orlęta Aleksandrów Kujawski
Chełminianka Chełmno 3:4 Lider Włocławek
Chemik Bydgoszcz 2:0 Naprzód Jabłonowo Pomorskie
Cuiavia Inowrocław 2:1 Kujawianka Izbica Kujawska

Statystyki drużyny