Numery na koszulkach

• autor: Redakcja, 2017-11-24 13:03

Numery na koszulkach: 21, 22

Przedstawiamy listopadowe wydanie numerów na koszulkach. Tym razem przyjrzeliśmy się oznaczeniom „21” i „22”. Z numerem 21 do tej pory w biało-niebieskich barwach grało czternastu zawodników. Sześciu z nich to obrońcy, trzech - pomocnicy, a pięciu - napastnicy. Z kolei z numerem 22 łącznie w Unii występowało osiemnastu piłkarzy: jeden bramkarz, sześciu obrońców, trzech pomocników i ośmiu napastników.

Kliknij na "więcej".

Numer 21
Jako pierwszy z numerem 21 zagrał Artur Szymczyk. Po jego odejściu z numerem tym występował Marcin Thiede, który po pół roku gry w janikowskim klubie zmienił oznaczenie na koszulce. Wówczas numer 21 przejął Dariusz Wojciechowski, a następnie Michał Szeremet. Na zapleczu ekstraklasy, czyli w sezonie 2006/2007 z „21” na plecach w biało-niebieskich barwach jesienią grał Sebastian Iwanicki, a wiosną Żeljko Mrvaljević. W kolejnym sezonie, numer ten należał najpierw do Krzysztofa Biegańskiego, a później do Rafała Rogalskiego. Następnie, w rozgrywkach 2008/2009 z numerem 21 w Unii grał Andrzej Chmielecki, a w kolejnym sezonie - Marcin Krzywicki. W meczu pucharowym rozpoczynającym sezon 2010/2011 oznaczony tym numerem został Tomasz Polehojko, jednak w rozgrywkach ligowych należał on do Marcina Dworackiego. Po jego odejściu przejął go Bartosz Wieczorek. Jesienią 2012 roku z numerem 21 grał Dariusz Lewandowski, który jest nim oznaczony do tej pory.

Numer 22
Numer 22 początkowo należał do debiutującego w pierwszej drużynie Marcina Tarnowskiego. Później przejął go Tomasz Ciesielski. Kolejnie z numerem 22 grali: Waldemar Kruk, Mateusz Nowaczyk oraz wyjątkowo w jednym meczu - Zbigniew Witkowski. Następnie ponownie z numerem tym występowali Ciesielski, a potem Tarnowski. Kolejnie z numerem 22 w biało-niebieskich grali napastnicy: Tobiasz Jarentowski, Mateusz Kordowski, Dominik Jelonek, Bartosz Wieczorek, Marcin Michałowski i Erwin Woźniak. W ostatnim spotkaniu przed wycofaniem drużyny janikowskiego klubu z IV ligi, jesienią 2012 roku z numerem 22 wyjątkowo wystąpił bramkarz - Robert Tomaszewski, ze względu na fakt, iż grał we własnym komplecie meczowym. Od momentu reaktywacji seniorskiej piłki w Janikowie, numerem tym oznaczeni byli: Bartosz Stawicki, Adrian Wysocki, Piotr Łabuszyński, Tomasz Gilas i Patryk Jurkiewicz. Aktualnie numer ten należy do Filipa Gałązki

UNIA JANIKOWOWłocłavia Włocławek
UNIA JANIKOWO   Włocłavia Włocławek